FCL VW DNV : FK Slovan Most pri Bratislave 0 : 1 (0 : 0)

Lolo Moravec

V dohrávke 16. kola III. futbalovej ligy sa stretla v súboji o body FCL VW DNVFK Slovan Most pri Bratislave. Miernym favoritom tohto zápasu boli hostia z Mostu, ktorí sú aktuálne na 6. mieste oproti Lokomotíve, ktorá sa momentálne nachádza na 11. mieste.

píše: Lolo Moravec

Priebeh zápasu FCL VW DNV : FK Slovan Most pri Bratislave

V prvom polčase však nejaký veľký rozdiel vo výkone medzi
mužstvami nebol. Hra sa odohrávala väčšinou medzi šestnástkami,
obojstranne s množstvom nepresných prihrávok a neúčinným
zakončením. Až v 33. minúte prišla prvá priama strela na bránu
Mosta. Bolo to pri priamom voľnom kope Neštráka, brankár Idlbek si
s loptou, ktorá prenikla cez múr, s námahou poradil. Most kontroval hneď z protiútoku, kedy Michal Englman v samostatnom nájazde na Šalamona neuspel. V úvode druhého polčase sa hostia dostali dvakrát do dobrých streleckých príležitostí, ale šťastie stálo tento raz pri Lokomotíve. To už neplatilo v 50. minúte, kedy Michal Englman v  samostatnom úniku strelil vedúci a ako sa neskôr ukázalo rozhodujúci gól. Snaha domácich hráčov o vyrovnanie bola evidentná, no žiaľ pre nich neúspešná. Zaujali najmä dva pekné strelecké pokusy Richarda Kačenáka a jeden Michala Flašku, ale bez gólového efektu.

FCL VW DNV : FK Slovan Most pri Bratislave 0 : 1.

Tréner FK Most pri Bratislave Vladimír Bertok

VW DNV : FK Slovan Most
Vladimír Bertok

Tak my sme vedeli keď sme išli sem do DNV, že zápas bude len o bojovnosti, pretože ten terén, ktorý momentálne tu je, nie je taký, aby vyhovoval technickému a dobrému futbalu. Nakoniec sme sa tomu veľmi rýchlo prispôsobili . Vedeli sme v podstate , že kto strelí gól možno vyhrá. Tak nakoniec sme tú taktiku tomu prispôsobili a podarilo sa nám dať gól a zápas nakoniec vyhrať.

Tréner FCL VW DNV Kunzo

VW DNV : FK Slovan Most
Radoslav Kunzo

Motivácia bola veľká , keďže sme na jar ešte nevyhrali. V kabíne som chalanom hovoril, že súper je zdolateľný, hoci má výbornú obranu, no hrajú na brejky čo aj dnes potvrdili. Trocha sme
psychicky vyrástli, keď sme v Báhoni v poslednej minúte vyrovnali, ale dnes sme boli v ofenzíve málo platní. Málo sme sa pobili o víťazstvo. Možno to chcelo väčšiu dravosť v  rozhodujúcich chvíľach v šestnástkách, keď tam boli nejaké gólové situácie.

Reportáž zo zápasu si môžete pozrieť aj na nasledujúcom videu Lola Moravca.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *