FCL VW DNV : OFK Dunajská Lužná 0 : 2 (0 : 1)

FCL VW DNV
Lolo Moravec

Futbalistom FCL VW DNV sa v jarnej časti III. ligy Bratislavského futbalového zväzu zatiaľ nedarí. Z posledných štyroch stretnutí tri prehrali, z toho dva na domácej pôde a jedno u súpera. Bod si zatiaľ doviezli iba z Báhoňa za remízu 1 : 1. Navyše mužstvo trápi strelecká mizéria, veď za tých uplynulých 360 odohraných minút dali len jeden gól a dostali šesť. A to ich čakal v 21. kole súper z Dunajskej Lužnej – tamojší OFK , ktorý sa drží na popredných miestach tabuľky III. ligy. Takže vyhliadky na úspešný výsledok veru neboli veľké.

píše: Lolo Moravec

Priebeh zápasu

To sa potvrdilo aj na trávniku, keď sa hostia ujali vedenia už v 6. minúte gólom Petra Kučeru. Lužná udávala potom tempo hry aj v ďalších minútach, ale vyložené šance si nevytvorila. Naopak, bola to Lokomotíva, ktorá už v nadstavenom čase mohla vyrovnať stav stretnutia, no Richard Šesták ani na dvakrát v dobrej pozícii neuspel.  Naopak, v druhej časti hry v 53. minúte po rohovom kope Lužnej usmernil loptu do vlastnej brány Richard Kačenák. Hostia vedomí si dvojgólového náskoku umnou hrou držali devínskonovovešťanov na dištanc a udržiavali svoj náskok. V závere stretnutia ho navyše mohol zvýšiť Tomáš Kubala, ale mieril tesne vedľa pravej žrde domácej brány. Čestný úspech Devínskej mal na nohe Vincent Kopin, no mieril tiež mimo bránu súpera. FCL VW DNV si teda do jarnej bilancie pripísala ďalšiu, v poradí už štvrtú prehru . FCL VW DNV : OFK Dunajská Lužná 0 : 2.

Hodnotenia trénerov

Karol Brezík, OFK Dunajská Lužná

Môžem povedať, že som bol spokojný hlavne s prístupom mojich chlapcov, aj kvôli tomu, že hrali veľmi jednoducho. Snažili sa hrať kombinačný futbal a mať loptu pod kontrolou, aj keď musím podotknúť , že im to išlo ťažko, lebo jednak domáci hrali dosť agresívne a nepomáhal tomu ani terén, ktorý nebol ideálny na kombinačnú hru. Preto sme začali hrať na kolmejšie, dlhšie prihrávky,  čo v konečnom dôsledku rozhodovalo v tomto zápase.

Radoslav Kunzo, FCL VW DNV

Pre mňa je to sklamaním, že sme dnes nestrelili ani gól. Myslím, že tie šance tam boli na obidvoch stranách. Lužná tam mala a aj my po dlhom čase. Niekedy to je o šťastí a predovšetkým o kvalite, tak že treba sa viac sústrediť na to zakončenie. Myslím si, že to bolo v našom podaní už také bezradné.