Devínska Nová Ves od 8. 4. 2019 do 14. 4. 2019

Ján Žatko

Uplynulý týždeň po druhýkrát v tomto roku rokovalo miestne zastupiteľstvo Devínskej Novej Vsi. S developerskými projektami v našej mestskej časti sa  akoby roztrhlo vrece. Po výstavbe Pri rybníku a Slnečnom vrchu je tu tretí veľký bytový projekt – Pod srdcom. A ako keby tých jóboviek nebolo dosť, Penta ohlásila 3. a 4. etapu projektu Bory bývanie. Aj taká bola Devínska Nová Ves počas minulého týždňa. Viac sa dozviete v najnovšom newsletteri Týždňa v Devínskej. Na záver ako obyčajne udalosti, ktoré Devínska Nová Ves očakáva v najbližšom období.

píše: Ján Žatko

Slnečný vrch I. témou mimoriadneho zasadania Komisie výstavby a životného prostredia

Vladimír Kočvara píše o mimoriadnej Komisii výstavby a životného prostredia. Jej hlavným bodom bolo prerokovanie výstavby sídliska Slnečný vrch I. O jej zvolanie požiadal autor článku Vladimír Kočvara. K jeho návrhu sa pridali ďalší členovia komisie Fridrich Pokorný, Ján Žatko, Ivan Hirländer a Michal Gašparík.

Pozvánka na rokovanie miestneho zastupiteľstva

Poslanec miestneho zastupiteľstva Ján Žatko vás pozýval na druhé tohtoročné zasadnutie miestneho zastupiteľstva, ktoré sa uskutočnilo v stredu 10. apríla 2019. Uviedol aj to, aké body sú na rokovanie preložené.

Rozbehla sa futbalová sezóna

Rozbehla sa jarná futbalová sezóna a fanúšikovia devínskonovoveského futbalu sa konečne dočkali domácej jarnej premiéry. Bohužiaľ, nemožno ju nazvať úspešnou, keďže všetky body zo zápasu si odniesli so sebou hostia. Devínskonovovešťanom sa na jar až tak dobre nedarí, veď v prvým štyroch jarných zápasoch získali iba štyri body.

Spomienka na oslobodenie Devínskej Novej Vsi

Položením venca k pomníku padlým v oboch svetových vojnách na Námestí 6. apríla si pripomenuli zástupcovia mestskej časti Devínska Nová Ves 74. výročie oslobodenia Devínskej Novej Vsi vojskami Červenej armády. Pietna spomienka sa uskutočnila v sobotu 6. apríla 2019.

Starosta a miestne zastupiteľstvo zatiaľ ťahajú za jeden povraz

V stredu 10. apríla sa v sobášnej sieni Vily Košťálová zišli po druhýkrát v tomto roku poslanci miestneho zastupiteľstva. Zastupiteľstvo bolo až prekvapujúco kľudné a pohodové. Všetky predložené návrhy stihli poslanci a poslankyne prerokovať a schváliť za 55 minút. Skrátka, zatiaľ ťahajú starosta a miestne zastupiteľstvo za jeden povraz.

Magazín DTV nás 10. 4. 2019 informoval o

Enviroučebňu Sandberg uviedli do života

V pondelok 8. 4. 2019 za účasti starostu Devínskej Novej Vsi Dáriusa Krajčíra predstavili verejnosti environmentálnu učebňu Sandberg. Učebňa – prírodný altánok,  vznikla pre účely výučby environmentálnej výchovy v prírode a postavená je pri jednom z najcennejších miest na území Bratislavy – NPR Devínska Kobyla – lokalita Na Skale (oproti Sandbergu pri prečerpávacej stanici Bratislavskej vodárenskej spoločnosti. ) Informujú Bratislavské noviny.

V Devínskej Novej Vsi vznikne bytový a občiansky súbor stavieb nazvaný Pod srdcom

Podľa zámeru, ktorý bol odoslaný na Ministerstvo životného prostredia za účelom posúdenia vplyvov na životné prostredie, v Devínskej Novej Vsi by mal vyrásť nový projekt. Developerom bude spoločnosť PROXENTA Private Equity, ktorá sídli na Mlynských Nivách. Zámerom investora je vytvoriť nové možnosti kvalitného trvalého a prechodného bývania, ktoré bude doplnené o občiansku vybavenosť. Projekt má byť realizovaný na voľných nevyužívaných pozemkoch, ide o bývalé záhradky. Informuje portál bratislavaden.sk.

Nové pravidlá parkovania: Čo si o nich myslia starostovia bratislavských mestských častí?

Starostovia bratislavských mestských častí komentovali prípravy opatrení na zavedenie celomestskej parkovacej politiky. Na štvrtkovej tlačovej konferencii po boku primátora Matúša Valla upozornili, že nikdy sa nezrodí systém, ktorý bude vyhovovať všetkým. Rezidenti v Bratislave budú môcť podľa magistrátneho návrhu nových celomestských pravidiel parkovania získať na jeden byt maximálne tri rezidentské karty, ktoré ich budú oprávňovať v mieste svojho bydliska parkovať zadarmo. Za prvé auto zaplatia 49 eur, za prípadné druhé a tretie 149, respektíve 500 eur. Informujú Bratislavské noviny.

Pripravujú tretiu a štvrtú etapu projektu Bory Bývanie

Tretiu a štvrtú etapu rezidenčného projektu Bory Bývanie pripravuje spoločnosť Penta Real Estate. Výstavba by sa mala začať v priebehu budúceho roka. V 3. etape má pribudnúť 357 bytov a 488 parkovacích miest a vo 4. etape 306 bytov, vyše 400 parkovacích miest a občianska vybavenosť.

Devínska Nová Ves očakáva

Máme pred sebou Veľkonočný týždeň. O tom, čo nás počas neho čaká sa dozviete ako obyčajne v  rubrike „Očakávame“.

Týždeň v Devínskej je aj na facebooku

Ďakujem, že ste si našli čas pozrieť si blog Týždeň v Devínskej. Odporúčam Vám aj stránku Týždeň v Devínskej na facebooku, kde okrem článkov z tohto blogu nájdete aj ďalšie čerstvé informácie týkajúce sa Devínskej Novej Vsi. V súčasnosti má stránka 889 fanúšikov. Pozvite aj Vy svojich priateľov na túto stránku, aby aj oni mali najčerstvejšie informácie o Devínskej Novej Vsi.

Milí čitatelia,

budem veľmi rád, ak mi dáte vedieť, čo Vás na blogu Týždeň v Devínskej najviac zaujalo a aké články Vám v ňom chýbajú.

Prajem Vám príjemný týždeň.

Ján Žatko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *