Devínska Nová Ves od 7. 10. 2019 do 13. 10. 2019

významné osobnosti
Ján Žatko

Kto je otcom nápadu vybudovať parkovisko na terase? Samospráva Devínskej Novej Vsi ocenila významné osobnosti. Viktor Hulík v TA3. Terezka Čorejová pokračuje vo vynikajúcich výkonoch. Aj o tom sa dozviete v nasledujúcich riadkoch. Na záver ako obyčajne udalosti, ktoré Devínska Nová Ves očakáva v najbližšom období.

píše: Ján Žatko

Svojpomocná výsadba okrasných kríkov

Mestská časť Devínska Nová Ves ponúkla občanom zabezpečenie nákupu okrasných kríkov, ktorými si môžu skrášliť okolie svojich bytových a rodinných domov na verejných pozemkoch vo vlastníctve alebo v správe MČ Bratislava-Devínska Nová Ves. Majú tak možnosť prispieť ku skvalitneniu životného prostredia v našom bezprostrednom okolí vlastnými rukami.

Pozvánka na slávnostné miestne zastupiteľstvo

významné osobnostiVo štvrtok 10. októbra 2019 o 18:00 hod. sa vo veľkej sále Istra Centra na Hradištnej  43 konalo slávnostné zasadnutie miestneho zastupiteľstva, na ktorom boli ocenené významné osobnosti Devínskej Novej Vsi.

Miestny úrad hľadá právnika

Miestny úrad Devínska Nová Ves opäť hľadá nového zamestnanca, tentoraz referenta pre právne oddelenie. Je to príležitosť pre právnikov s praxou v samospráve. Žiadosti je možné podávať do 16. 10. 2019.

Nalejme si čistého vína

Minulý týždeň som informoval v článku „Parkovisko na terase Milana Marečka nebude“, že vlastníci bytov nad terasou na Ulici Milana Marečka sa v ankete výraznou väčšinou vyjadrili proti tomu, aby bolo na terase vybudované parkovisko. Problematika večne rozbitej terasy rezonuje vo verejnosti už dlhé roky a tak nečudo, že aj tento článok sa stretol s veľkým ohlasom. Svedčia o tom aj ohlasy na sociálnej sieti.

Devínska ocenila významné osobnosti

významné osobnostiVo štvrtok 10. 10. 2019 sa v Istra Centre konalo slávnostné zasadnutie miestneho zastupiteľstva mestskej časti Devínska Nová Ves. Dôvodom bolo odovzdávanie ocenení Devínskonovoveská holubica významným osobnostiam Devínskej Novej Vsi. Toto nové ocenenie prvýkrát získali štyri osobnosti, ktoré sa významným spôsobom pričinili o rozvoj alebo reprezentáciu našej mestskej časti.

Magazín DTV nás informoval o

Čo píšu o nás iní

Susedské hliadky v Pentagone a ďalšie projekty: Bratislava dá financie na boj proti drogovým závislostiam

Mesto Bratislava prvýkrát podporí neverejné subjekty v boji proti drogovým závislostiam. Na tento účel vyčlenilo vyše 77-tisíc eur, ktoré prerozdelí medzi päť občianskych či neziskových organizácií. Organizácia Ichtys získala na „nízkoprahový program v Devínskej Novej Vsi a v Dúbravke“ od mesta dotáciu 3 198 eur. Využiť ju chce na vybudovanie udržateľného priestoru, kde deti a mládež budú môcť prichádzať a tráviť svoj voľný čas v bezpečí. Informuje portál bratislava.dnes24.sk.

Poriadne dobrodružstvo so slovenským bojovníkom

Slovensko je automobilovou veľmocou, ročne zíde z výrobných liniek až milión áut. Jedným zo špičkových produktov je i v poradí už tretia generácia SUV vozidla Volkswagen Touareg. Tie sa vyrábajú výhradne v bratislavskom závode Volkswagen Slovakia a vyvážajú sa do celého sveta. Majestátny Volkswagen Touareg sa však v Devínskej Novej Vsi nielen tvorí, ale aj riadne tvrdo a dobrodružne jazdí. A otestovať si ho môžete dokonca i vy – na jednej z najlepších offroadových dráh v strednej Európe, priamo v areáli automobilky Volkswagen Slovakia. Uvádzajú aktuality.sk.

Variabily Viktora Hulíka

významné osobnostiV Danubiane je aktuálne jubilantská výstava Variabily Viktora Hulíka pri príležitosti jeho sedemdesiatky. Diela slovenského výtvarníka, kurátora a galeristu si tam môžete pozrieť do 27. októbra. Reportáž z výstavy prináša televízia TA3 v Štúdiu kultúra. Reportáž začína v čase 12:45.

Majstrovstvá SR žiackych družstiev: historické tituly pre dievčatá z Bojničiek a chlapcov z Brezovej pod Bradlom

významné osobnostiV súťaži družstiev staršieho žiactva na štadióne Mladá Garda v Bratislave zvíťazila Terezka Čorejová z Devínskej Novej Vsi súťažiaca za klub Naša atletika Bratislava v pretekoch 100 metrov cez prekážky a druhá skončila v behu na 60 metrov a v skoku do diaľky. Informuje portál atletika.sk.

Devínska Nová Ves očakáva

V sobotu môžete odovzdať v Devínskej Novej Vsi škodlivý odpad a zároveň môžete ísť s TIKom na príjemnú prechádzku. V nedeľu pripravilo Istra Centrum pre deti divadielko. Ďalšie podrobnosti sa dozviete ako obyčajne v  rubrike „Očakávame“.

Týždeň v Devínskej je aj na Facebooku

Ďakujem, že ste si našli čas pozrieť si blog Týždeň v Devínskej. Odporúčam Vám aj stránku Týždeň v Devínskej na Facebooku, kde okrem článkov z tohto blogu nájdete aj ďalšie čerstvé informácie týkajúce sa Devínskej Novej Vsi. V súčasnosti má stránka 977 fanúšikov. Pozvite aj Vy svojich priateľov na túto stránku, aby aj oni mali najčerstvejšie informácie o Devínskej Novej Vsi.

Milí čitatelia,

budem veľmi rád, ak mi dáte vedieť, čo Vás na blogu Týždeň v Devínskej najviac zaujalo a aké články Vám v ňom chýbajú. Tak isto privítam, ak sa rozhodnete sami prispieť na blog svojim článkom.

Prajem Vám príjemný týždeň.

Ján Žatko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *