Zrušenie omše vo Waitovom lome zarezonovalo

Zrušenie omše
Ján Žatko

Nezmyselný plán na výstavbu parkoviska na terase M. Marečka. Zvýšenie platu starostu. Zrušenie omše vo Waitovom lome. To sú témy, ktoré vás v septembri na blogu Týždeň v Devínskej najviac zaujali. Celkovo si v septembri otvorilo blog Týždeň v Devínskej 5 399 reálnych užívateľov. Počet zobrazení blogu za tento mesiac dosiahol 12 959. A čo vás najviac zaujalo na blogu od začiatku roka? Už od februára neohrozene vedie článok o plánovanej výstavbe Pri rybníku podporenej bývalým starostom Milanom Jamborom.

píše: Ján Žatko

Parkovisko na terase M. Marečka je nezmysel

Nešťastná terasa na ulici Milana Marečka trápi obyvateľov Devínskej Novej Vsi už roky, ba až desaťročia. Keď bola situácia najhoršia, tak sa zaplátali najväčšie diery, ale koncepčné riešenie sa stále doteraz odkladalo. Až v tomto volebnom období konečne svitá na lepšie časy. Rekonštrukciu terasy považujú za svoju prioritu nielen poslanci ale aj starosta. Kameňom úrazu sa stal návrh, aby bolo na terase vybudované parkovisko. Táto téma sa stala tretím najčítanejším článkom v septembri. Doteraz si ho otvorili čitatelia celkom 459-krát.

Nehanbime sa za svojho starostu

Na mimoriadnom zasadnutí miestneho zastupiteľstva mestskej časti Devínska Nová Ves dňa 22. 8. 2019 moji kolegovia poslanci a poslankyne tak trochu prekvapujúco zvýšili plat starostovi Dáriusovi Krajčírovi o 50 %. Prekvapujúco preto, lebo návrh na zvýšenie platu starostu vo zverejnenom programe zastupiteľstva nebol. Do programu ho navrhla doplniť priamo na zasadnutí miestneho zastupiteľstva zástupkyňa starostu Beata Janatová. Tento článok vás tak isto mimoriadne zaujal.  Doteraz si ho otvorili čitatelia celkom 561-krát.

Iniciatívny blbec horší ako triedny nepriateľ

Zrušenie omše Iniciatívny blbec horší ako triedny nepriateľ. My skôr narodení si veľmi dobre pamätáme túto charakteristickú vetu z čias socializmu. Dávalo sa tým najavo, že je lepšie keď babrák nič nerobí, pretože aspoň nič nepokazí. Žiaľ, tentoraz som sa tým iniciatívnym blbcom stal ja. Kvôli mne sa neuskutočnila plánovaná svätá omša vo Waitovom lome. Zrušenie omše sa stalo najčítanejším článkom mesiaca september. Doteraz si ho otvorili čitatelia celkom 1 074-krát a stal sa celkovo druhým najčítanejším článkom v tomto roku.

Dom so zelenou strechou v DNV – rozhovor s majiteľmi

Tretí najčítanejší článok od začiatku tohto roku je rozhovor Jany Kočvarovej s rodinou Vilhanovou z júla 2019 o ich skúsenostiach s bývaním v dome so zelenou strechou v Devínskej Novej Vsi. Tento rozhovor je pokračovaním jej článku Ženy o zelených strechách a skutočne vás veľmi zaujal. Doteraz ste si ho totiž otvorili celkom 1 059-krát.

Prvý kostlivec vylieza zo skrine

Najčítanejší článok tohto roku je s veľkým náskokom už od februára informácia o tom, že na stránke enviroportál.sk bol zverejnený zámer vybudovať v DNV v trojuholníku tvorenom Istrijskou ulicou tesne pred viaduktom, potokom Mláka a železničnou traťou obrovský komplex. Žiaľ, medzi dokumentami, ktoré predložil investor v rámci žiadosti o schválenie zámeru je aj súhlas starostu Milana Jambora s uvedenou výstavbou. Doteraz si tento článok otvorili čitatelia celkom 1 670-krát.

 

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *