Devínska Nová Ves od 7. 1. 2019 do 13. 1. 2019

7. 1. 2019
Ján Žatko

V Devínskej Novej Vsi sa začala plesom matičiarov plesová sezóna. OLO začalo zbierať vianočné stromčeky. Dodávka v rybníku a dve zhorené autá na Podhorskom. Chystá sa ďalšia masívna výstavba v Devínskej. Aj taká bola Devínska Nová Ves počas minulého týždňa. Viac sa dozviete v najnovšom newsletteri Týždňa v Devínskej. Na záver ako obyčajne udalosti, ktoré Devínska Nová Ves očakáva v najbližšom období.

píše: Ján Žatko
poslanec miestneho zastupiteľstva DNV

Čo priniesol rok 2018 v Devínskej Novej Vsi

Obyvatelia Devínskej Novej Vsi odpovedajú na otázky, čo ich osobne v roku 2018 najviac potešilo, aká udalosť týkajúca sa Devínskej Novej Vsi ich v roku 2018 najviac zaujala a čo ste chceli zapriať obyvateľom Devínskej Novej Vsi do roku 2019?

Pred rokom zomrel Daniel Bédi

7. 1. 2019Pred rokom, 8. januára 2018 asi hodinu pred polnocou, došlo na Donovaloch k tragickej dopravnej nehode. Zomrel pri nej Daniel Bédi, správca farnosti Podlavice. Rímskokatolícky kňaz, ktorý pred 30 rokmi, ako bývalý bohoslovec vyhodený zo seminára, býval na Hradištnej ulici v Devínskej Novej Vsi.

Začína sa plesová sezóna

7. 1. 2019V sobotu začala v Devínskej Novej Vsi plesová sezóna. Tak ako každý rok, aj tentoraz otvoril plesovú sezónu reprezentačný ples devínskonovoveských matičiarov. Poslednú januárovú sobotu sa môžete zabaviť na plese občianskeho združenia Devínska Inak a vo februári sa to už rozbehne vo veľkom.

95. výročie futbalu v Devínskej

7. 1. 2019V  roku 2018 bolo 95. výročie založenia futbalového klubu v DNV. Bývalo tradíciou, že pri príležitosti takého jubilea futbalu sa uskutočnilo zo strany obce verejné ocenenia občanov, ktorí sa na činnosti klubu v minulosti podieľali. Toto významné jubileum si pozornosť zo strany obce nedostalo, i keď ide o jeden z najstarších subjektov občianských združení pôsobiacich na území DNV. Ing. Marian Spišiak tvrdí, že je to prvý raz, keď sa úmyselne alebo neúmyselne zabudlo zo strany samosprávy na túto skutočnosť.

Operačný plán zimnej údržby komunikácií

7. 1. 2019

Na decembrovom zasadnutí miestneho zastupiteľstva sa poslanci zaoberali aj operačným plánom Denovy pre výkon zimnej údržby miestnych komunikácií. Tento plán je základným organizačným dokumentom Denovy pri zabezpečovaní zjazdnosti a schodnosti ciest, chodníkov, parkovacích a spevnených plôch, ktoré sú vo vlastníctve alebo v správe mestskej časti Devínska Nová Ves.

Zber a odvoz vianočných stromčekov

7. 1. 2019Bratislavská mestská spoločnosť Odvoz a likvidácia odpadu (OLO) sa postará o zber a odvoz vianočných stromčekov aj počas tohtoročnej zimy. Ich odvoz bude zabezpečovať od 7. 1. 2019 do 31. 3. 2019.

Prvý tohtoročný Magazín DTV nás 9. 1. 2019 informoval o

Proxenta chystá v Devínskej Novej Vsi projekt, prinesie dve stovky bytov

Týždenník Trend informuje o novom rezidenčnom komplexe v Devínskej Novej Vsi, kde developer Proxenta plánuje postaviť dve stovky bytov. Bytový a občiansky súbor stavieb Devínska Nová Ves – Pod srdcom má už aj prvé povolenia.

V Devínskej Novej Vsi zhoreli ráno až dve autá!

Bratislavské noviny informujú o požiari dvoch vozidiel na ulici Štefana Králika v Devínskej Novej Vsi. Hliadka Policajného zboru hodnovernosť prijatého oznámenia potvrdila. Na mieste sa už nachádzali príslušníci Hasičského a záchranného zboru, ktorí požiar na vozidlách uhasili. Privolaný zisťovateľ príčin požiarov po vykonaní ohliadky na mieste predbežne nepotvrdil, ani nevylúčil úmyselné konanie osoby.

S akou sumou budú gazdovať bratislavské mestské časti? Niektoré sú v provizóriu

Denník Nový čas informuje o tom, že Nový rok začala väčšina mestských častí v hlavnom meste Slovenska v rozpočtovom provizóriu. Aj keď finančný plán na tento rok už majú vypracovaný, musia počkať na konečné schválenie miestnymi zastupiteľstvami, ktoré zasadnú na prelome januára a februára. Devínska Nová Ves má už rozpočet schválený.

Posudok OĽaNO: Státisíce premrhali železnice pri Devínskej Novej Vsi

Železnice Slovenskej republiky premrhali pri nákupe pozemku pri Devínskej Novej Vsi státisíce eur. Uviedol to na utorkovej tlačovej konferencii poslanec hnutia OĽaNO Ján Marosz, ktorý zároveň vyzval ministra dopravy Árpáda Érseka (Most-Híd), aby v spolupráci so železnicami získali peniaze za pozemok späť. Informuje denník SME.

Hrôza alebo alkohol za volantom: Auto takto zaparkovalo v rybníku v Devínskej Novej Vsi!

Bratislavské noviny informovali o dopravnej nehode v Devínskej Novej Vsi. Vodič osobného motorového vozidla Nissan skončil v rybníku na Mlynskej ulici, kde z doposiaľ presne nezistených príčin zišiel s vozidlom mimo cesty, dôsledkom čoho časťou vozidla skončil v jazere. Vodič utrpel pri nehode zranenia, s ktorými bol jednorázovo ošetrený po príchode RZP. Následne bol podrobený vykonaniu dychovej skúšky na zistenie prítomnosti alkoholu v dychu. Počas nej mu bola nameraná hodnota 1,06mg/l alkoholu (2,21 promile), opakovaná dychová skúška prítomnosť alkoholu v dychu potvrdila.

Prekvapivá novinka od autorky tínedžerských románov: Drsný krimi príbeh

Spravodajský portál dnes24.sk informuje o napínavom príbehu s kriminálnou zápletkou Tajomstvá jedného domu od autorky mimoriadne úspešných Džínsových denníkov Zuzany Šulajovej z Devínskej Novej Vsi.

Devínska Nová Ves očakáva

Minulý týždeň začali plesovú sezónu v Devínskej Novej Vsi matičiari. Túto sobotu sa môžete zabaviť na 12. reprezentačnom plese detského folklórneho súboru Grbarčieta. Pravdaže, iba ak už máte zakúpené lístky, pretože organizátori hlásia vypredané. Podrobný program najbližších podujatí v DNV nájdete ako vždy v  rubrike „Očakávame“.

Týždeň v Devínskej je aj na facebooku

Ďakujem, že ste si našli čas pozrieť si blog Týždeň v Devínskej. Odporúčam Vám aj stránku Týždeň v Devínskej na facebooku, kde okrem článkov z tohto blogu nájdete aj ďalšie čerstvé informácie týkajúce sa Devínskej Novej Vsi. V súčasnosti má stránka 799 fanúšikov. Už najbližší fanúšik bude jubilejný osemstý a čaká ho odo mňa fľaša šumivého vína. Pozvite aj Vy svojich priateľov na túto stránku, aby aj oni mali najčerstvejšie informácie o Devínskej Novej Vsi.

Milí čitatelia,

budem veľmi rád, ak mi dáte vedieť, čo Vás na blogu Týždeň v Devínskej najviac zaujalo a aké články Vám v ňom chýbajú.

Prajem Vám príjemný nasledujúci týždeň.

Ján Žatko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *