Devínska Nová Ves od 6. 5. 2019 do 12. 5. 2019

Ján Žatko

V Devínskej Novej Vsi nie je núdza o úspešných športovcov a aj o talentovaných hercov. Diskusia o parkovacej politike Bratislavy naberá na obrátkach. To všetko a ešte čosi viac nájdete v najnovšom newsletteri Týždňa v Devínskej. Na záver ako obyčajne udalosti, ktoré Devínska Nová Ves očakáva v najbližšom období.

píše: Ján Žatko

FCL VW DNV : FK Slovan Most pri Bratislave 3 : 0 (2 : 0)

V 24. kole  III. futbalovej ligy mala Lokomotíva VW DNV za súpera Slovan Most pri Bratislave. Hosťom sa na jar pomerne darí, veď majú na konte šesť víťazstiev v rade, ktoré prerušila až nečakaná domáca prehra 0 : 1  s Rusovcami v predchádzajúcom kole. Trpkosť domácej prehry 0 : 1 s Rusovcami si na jar však odskúšali aj hráči Lokomotívy. Ako to v ich vzájomnom súboji dopadlo sa dozviete od Lola Moravca.

Pozvánka na premiéru hry „Tichá noc, svätá noc“

V sobotu večer ste mali možnosť prežiť v Istra Centre príjemný kultúrny zážitok. Partia nadšencov z Činoherného klubu DNV pripravila po roku pre obyvateľov Devínskej Novej Vsi premiéru ďalšej divadelnej hry. Ide o druhú autorskú tragikomédiu Kataríny Želinskej pod názvom „Tichá noc, svätá noc„.

Best Boxing Club Devínska Nová Ves

V Devínskej Novej Vsi pôsobí množstvo športových klubov, kde sa môžu deti a mládež aktívne realizovať. Samospráva mestskej časti sa snaží tieto kluby čo najviac podporovať finančne aj poskytnutím vhodných priestorov. Veď každý z nás určite oveľa radšej vidí deti a mládež športovať, ako a iba tak bezcieľne potulovať po ulici so všetkými nástrahami, ktoré s tým súvisia. Jedným z úspešných športových klubov pôsobiacich v Devínskej Novej Vsi je aj Best Boxing Club Devínska Nová Ves.

Pozvánka na diskusiu o parkovacej politike

V stredu 15. mája 2019 sa bude konať mimoriadne rokovanie miestneho zastupiteľstva. Jedným z dvoch bodov, o ktorých sa bude rokovať, bude stanovisko mestskej časti Devínska Nová Ves k návrhu parkovacej politike Bratislavy. Je to problematika, ktorá mimoriadne zaujíma všetkých občanov Bratislavy, vrátane Devínskej Novej Vsi. Preto som sa rozhodol zorganizovať ešte pred rokovaním miestneho zastupiteľstva diskusiu s občanmi na túto tému. Diskusia sa bude konať v pondelok 13. 5. 2019 od 17:00 na Istrijskej 6.

Magazín DTV nás 8. 5. 2019 informoval o

Dráma v Devínskej Novej Vsi – v akcii boli záchranné aj silové zložky! Čo sa tam stalo?

Bratislavské noviny informovali o akcii záchranárov k mužovi, ktorý sa podľa výzvy na tiesňovú linku 155 nachádzal vo výťahu v Devínskej Novej Vsi a nejavil známky života. Žiaľ, záchranári mu už pomôcť nedokázali a lekár musel konštatovať smrť.

Chystáte sa na pôrod? Psychológovia a fyzioterapeuti vám na prednáške poradia, ako to zvládnuť

Psychológovia či fyzioterapeuti poradia ženám, ako zvládnuť pôrod. Stane sa tak na podujatí „Môj pôrod, moja sila“, ktoré sa uskutoční v bratislavskej Devínskej Novej Vsi v piatok 17. 5. Informujú Bratislavské noviny.

Kam v Bratislave zadarmo: Hodujte na piknikoch a objavujte krásy našej prírody

Portál Bratislava.dnes24.sk informoval o víkendových podujatiach organizovaných v Bratislave. Medzi inými spomenul aj vychádzku s ornitológmi na Devínskej Kobyle zameranú na sledovanie vtáctva.

Devínska Nová Ves očakáva

Tento týždeň sa bude v Devínskej Novej Vsi diskutovať o parkovacej politike, pripomenieme si Deň matiek a môžeme zažiť Noc múzeí a galérií Múzea školstva a pedagogiky. O tom, čo nás počas tohto týždňa čaká, sa dozviete ako obyčajne v  rubrike „Očakávame“.

Týždeň v Devínskej je aj na facebooku

Ďakujem, že ste si našli čas pozrieť si blog Týždeň v Devínskej. Odporúčam Vám aj stránku Týždeň v Devínskej na facebooku, kde okrem článkov z tohto blogu nájdete aj ďalšie čerstvé informácie týkajúce sa Devínskej Novej Vsi. V súčasnosti má stránka 901 fanúšikov. Pozvite aj Vy svojich priateľov na túto stránku, aby aj oni mali najčerstvejšie informácie o Devínskej Novej Vsi.

Milí čitatelia,

budem veľmi rád, ak mi dáte vedieť, čo Vás na blogu Týždeň v Devínskej najviac zaujalo a aké články Vám v ňom chýbajú.

Prajem Vám príjemný týždeň.

Ján Žatko

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *