Devínska Nová Ves od 6. 12. 2021

Ján Žatko

Zasnežený Sandberg. Rozpočet DNV je schválený. Náš mestský policajt. Udržateľné bytové domy. Čo vás zaujalo v novembri. Aj o týchto témach sa dozviete viac v nasledujúcom článku.

píše: Ján Žatko

Kandidáti na starostu, výzva k pani Lipkovej, odkúpenie planírky

Prví kandidáti na starostu Devínskej. Výzva k pani Lipkovej. Devínska odkúpi planírku. To sú témy, ktoré vás najviac zaujali v novembri na blogu Týždeň v Devínskej. Najčítanejšie články od začiatku roku zostávajú nezmenené.

Moje rozpočtové priority

V stredu 8. decembra miestne zastupiteľstvo naposledy v súčasnom zložení schvaľovalo rozpočet mestskej časti. Starosta Dárius Krajčír predložil návrh vyrovnaného rozpočtu. Na bežné výdavky chce minúť zaokrúhlene 10,8 milióna eur a na kapitálové výdavky 11,9 milióna eur. Aké sú moje rozpočtové priority?

Fotografia týždňa

Zima pri Sandbergu. Foto: Lula Sandberg.

Magazín DTV nás informoval o

Napísali o nás

Devínska Nová Ves bude v roku 2022 hospodáriť s vyše 22,699 mil. eur

Devínska Nová Ves bude v budúcom roku hospodáriť s vyrovnaným rozpočtom viac ako 22,669 milióna eur. Rozhodli o tom tento týždeň poslanci na zasadnutí miestneho zastupiteľstva, keď schválili rozpočet mestskej časti na rok 2022. Rozpočet podľa starostu Devínskej Novej Vsi Dáriusa Krajčíra obsahuje množstvo investícií a projektov. Informovali Bratislavské noviny.

Udržateľné bytové domy – fantázia alebo blízka realita?

Ako dosiahnuť, aby sa začali stavať aj zelené bytové domy a kedy to podľa vás bude? Kto by podľa vás mal byť v stavebnom procese „ťahúňom“ udržateľnej výstavby? Na tieto otázky webu asb.sk odpovedajú developer, architekt, výrobca stavebných materiálov, realizátor stavieb a enviromentálny expert. Tým posledným je Vladimír Kočvara, člen Komisie výstavby a životného prostredia DNV.

Na ulici na teba neberie ohľad nikto. Vagabundom je jedno, či máš päťdesiat alebo dvadsať

Do mestskej polície prišiel iba na chvíľu. Hosťovať, vraví. Avšak už hosťuje dvadsiaty rok a stal sa neoddeliteľnou súčasťou komunity v Devínskej Novej Vsi, kde strávil väčšinu pracovného života. Oficiálny web Mestskej polície Bratislava nám približuje prácu nášho mestského policajta Jána Osvalda.

Kauza vraždy starčeka († 75) v bratislavskej Devínskej Novej Vsi: Dôchodca Gejza si vypočul nový verdikt

Dôchodcu Gejzu K., obžalovaného z vraždy 75-ročného starčeka, odsúdili na nepodmienečný trest v trvaní 11 mesiacov a 29 dní v ústave s minimálnym stupňom stráženia. Rozsudok Okresného súdu Bratislava IV zatiaľ nie je právoplatný. Tragická udalosť sa stala v januári 2018 v jednom z bytových domov v Devínskej Novej Vsi, kde mal Gejza K. svoju obeť viackrát zasiahnuť strelami z pištole, ktorú mal v legálnej držbe. Rozsudok si všimol denník Nový čas.

Devínska Nová Ves očakáva

Charita DNV organizuje zbierku dioptrických okuliarov pre chudobných v Keni. Máme tu stále lockdown a tak väčšina plánovaných aktivít je zrušená. Zostávajú nám iba tie v online priestore. Ďalšie podrobnosti sa dozviete ako obyčajne v  rubrike „Očakávame“.

Týždeň v Devínskej je aj na Facebooku

Ďakujem, že ste si našli čas pozrieť si blog Týždeň v Devínskej. Odporúčam Vám aj stránku Týždeň v Devínskej na Facebooku, kde okrem článkov z tohto blogu nájdete aj ďalšie čerstvé informácie týkajúce sa Devínskej Novej Vsi. V súčasnosti má stránka 1 235 fanúšikov. Pozvite aj Vy svojich priateľov na túto stránku, aby aj oni mali najčerstvejšie informácie o Devínskej Novej Vsi.

Milí čitatelia,

budem veľmi rád, ak mi dáte vedieť, čo Vás na blogu Týždeň v Devínskej najviac zaujalo a aké články Vám v ňom chýbajú. Tak isto privítam, ak sa rozhodnete sami prispieť na blog svojim článkom.

Prajem Vám príjemný týždeň.

Ján Žatko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *