Devínska Nová Ves od 5. 7. 2021

Ján Žatko

Zlaté šarkany. Charita v Devínskej. Tragická nehoda na ceste. O raketovej základni. Behaj lesmi. Prechádzka popri Morave. Aj o týchto témach sa dozviete viac v nasledujúcom článku.

píše: Ján Žatko

Charita v Devínskej Novej Vsi

November 2020. V tomto mesiaci sa stretlo niekoľko ľudí z farnosti Devínska Nová Ves v spoločnej túžbe pomáhať núdznym v našej komunite. Cieľom bolo vytvoriť inštitúciu, ktorá by mohla podávať pomocnú ruku osamelým či menej zabezpečeným ľuďom, ktorí žijú medzi nami. Výsledkom bol vznik Charity Devínska Nová Ves (Charita DNV), ktorá pôsobí pod farským občianskym združením Gaudete Devínska Nová Ves.

Fotografia týždňa

Zlaté šarkany. Foto Dodo Dobrík.

Magazín DTV nás informoval o

Kreslo

Moderátorka Barbora Chlebcová sa v poslednom predprázdninovom Kresle DTV zhovárala s výživovou poradkyňou Alexandrou Patay na tému čo jedia zdravé deti.

Napísali o nás

V Devínskej Novej Vsi zrazilo auto 11-ročné dievča

Hliadka bratislavských dopravných policajtov bola v stredu krátko pred 13.00 h vyslaná k dopravnej nehode, ku ktorej došlo v mestskej časti Devínska Nová Ves. Podľa doterajších informácií došlo v blízkosti zastávky mestskej hromadnej dopravy k zrážke osobného motorového vozidla a 11-ročného dievčaťa. Informuje denník Sme.

Devínska Nová Ves hospodárila vlani s prebytkom 743.000 eur

Bratislavská Devínska Nová Ves hospodárila v minulom roku s prebytkom 743.000 eur. Vyplýva to zo záverečného účtu mestskej časti za rok 2020, ktorí schválili poslanci na ostatnom rokovaní miestneho zastupiteľstva. Finančné prostriedky presunú do rezervného fondu na investície a ďalší rozvoj samosprávy. Informujú Bratislavské noviny.

Temná história, ale aj svetlá budúcnosť raketovej základne na Devínskej Kobyle

Vrchol Devínskej Kobyly skrýva na prvý pohľad skryté vojenské štruktúry, o ktorých je povedomie verejnosti omnoho menšie. Stavebne najvýraznejšími z nich sú pozostatky raketovej základne, ktorú za socializmu vybudovala Československá ľudová armáda ako súčasť obrany štátov Varšavskej zmluvy proti letectvu a raketám NATO. Viac sa dočítate na portáli startitup.sk.

História napísaná. Odštartovalo ju 700 bežcov v lese

Historicky prvé preteky Behaj lesmi dali pri tropických teplotách cez 30 °C všetkým zabrať, no výkony boli fantastické. Rovnako ako nezameniteľná atmosféra podujatia. Na rôzne dlhé trate postupne vybehlo takmer 700 pretekárov, ktorí bežali bratislavským hradom Devín až do hlbokých lesov Devínskej Kobyly. Informuje denník Plus jeden deň.

Fotostĺpček 20/2021

Jednou z obľúbených fotoprechádzok fotografa Karola Srnca je tá z Devínskej Novej Vsi k Devínu, pozdĺž rieky Moravy. Pri moste “Chucka Norrisa” sú rozsiahle lúky, ktoré neskôr prechádzajú do hustého lesa a pod Devínom končí prechádzka u jazera. So svojimi postrehmi sa podelil na stránke ephoto.sk.

Devínska Nová Ves očakáva

Tento týždeň je v Devínskej bohatý kultúrny program. Na svoje si prídu milovníci reggae, filmového leta, ale aj deti. V sobotu môžete urobiť dobrý skutok a ponúknuť veci, ktoré už doma nepotrebujete ale môžu ešte slúžiť iným ľuďom. Nezabudnite ani na vrecový zber papiera. Ďalšie podrobnosti sa dozviete ako obyčajne v  rubrike „Očakávame.

Týždeň v Devínskej je aj na Facebooku

Ďakujem, že ste si našli čas pozrieť si blog Týždeň v Devínskej. Odporúčam Vám aj stránku Týždeň v Devínskej na Facebooku, kde okrem článkov z tohto blogu nájdete aj ďalšie čerstvé informácie týkajúce sa Devínskej Novej Vsi. V súčasnosti má stránka 1 218 fanúšikov. Pozvite aj Vy svojich priateľov na túto stránku, aby aj oni mali najčerstvejšie informácie o Devínskej Novej Vsi.

Milí čitatelia,

budem veľmi rád, ak mi dáte vedieť, čo Vás na blogu Týždeň v Devínskej najviac zaujalo a aké články Vám v ňom chýbajú. Tak isto privítam, ak sa rozhodnete sami prispieť na blog svojim článkom.

Prajem Vám príjemný týždeň.

Ján Žatko

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *