Devínska Nová Ves od 5. 11. 2018 do 11. 11. 2018

 Devínska Nová Ves od 5. 11
Ján Žatko

A máme to za sebou. Hektické týždne volebnej kampane skončili a voliči v Devínskej Novej Vsi rozhodli o novom starostovi a nových poslancoch miestneho aj mestského zastupiteľstva. Držme všetkým palce, aby posunuli za štyri roky Devínsku Novú Ves ďalej vpred, aby sa nám tu všetkým lepšie žilo. Aká teda bola Devínska Nová Ves od 5. 11. 2018? Dozviete sa v najnovšom newsletteri Týždňa v Devínskej. Na záver ako obyčajne udalosti, ktoré očakávame v Devínskej Novej Vsi v najbližšom období.

píše: Ján Žatko

Ako starosta ruinoval Denovu

Doterajší poslanec a zároveň kandidát na starostu Devínskej Novej Vsi Denis Ružovič tvrdí, že doterajší starosta Milan Jambor roky cielene ruinoval Denovu prostredníctvom stavebných zákaziek.

Je dovolené urobiť si fotokópiu podpísanej zápisnice o výsledku volieb?

Podpredsedníčka miestnej volebnej komisie v Devínskej Novej Vsi Mária Žatková píše o tom, ako sa nemôže domôcť svojho práva dostať k dispozícii kópiu schválenej a podpísanej zápisnice miestnej volebnej komisie ani po stanovisku Štátnej volebnej komisie v jej prospech.

Kandidáti na starostu o zimnej údržbe

Bývalý miestny aj mestský poslanec Vladislav Hečko oslovil štyroch kandidátov na starostu Devínskej Novej Vsi so žiadosťou o odpoveď na rovnaké otázky. Dnes zverejňujem so súhlasom Vladislava Hečka odpoveď kandidátov na starostu na  otázku o zimnej údržbe.

Čo je potrebné v Devínskej Novej Vsi zmeniť

Kandidáti na poslancov za koalíciu KDH, OĽaNO píšu o tom, čo je potrebné na samospráve Devínskej Novej Vsi zmeniť. Potrebuje nielen zmenu v osobách, ale hlavne zmenu v prístupe ku vám, k občanom. Súčasný starosta a poslanci v zastupovaní občanov zlyhali. Zároveň uvádzajú, čo urobia inak. Tak, aby ste po voľbách pocítili pozitívnu zmenu.

Kobylky

Doterajší poslanec a zároveň kandidát na starostu Devínskej Novej Vsi Denis Ružovič má pochybnosti o jednom zo svojich protikandidátov, ktorý krátko pred voľbami zmenil trvalé bydlisko do Devínskej Novej Vsi.

Milan Mošať – kandidát č. 30 na poslanca do miestneho zastupiteľstva Devínskej Novej Vsi

Kandidát na poslanca miestneho zastupiteľstva v Devínskej Novej Vsi Milan Mošať píše o svojom programe, ktorý chce presadiť v prípade zvolenia.

Kandidáti na starostu o stavebnom úrade

Bývalý miestny aj mestský poslanec Vladislav Hečko oslovil štyroch kandidátov na starostu Devínskej Novej Vsi so žiadosťou o odpoveď na rovnaké otázky. Dnes zverejňujem so súhlasom Vladislava Hečka odpoveď kandidátov na starostu na  otázku o stavebnom úrade.

Kontajnerová ubytovňa na Kolónii predsa len bude?

Pred necelým mesiacom som Vás na tomto blogu informoval o tom, že na Kolónii sa plánuje postaviť kontajnerová ubytovňa pre stovky robotníkov. Občianske združenie Devínsky Dvor podalo proti tomuto zámeru námietky. Žiaľ, stavebný úrad v Devínskej Novej Vsi nielenže námietky tohto občianskeho združenia neakceptoval, ale dokonca ho vylúčil z územného konania.

Ad: Názory kandidátov na starostu na vyhradené parkovacie miesta

Ing. Mária Koprdová poverená zastupovaním prednostu miestneho úradu reaguje na vyjadrenie kandidáta na starostu Rastislava Tešoviča na problematiku súťaží na vyhradené parkovacie miesta.

Už dnes večer – diskusia s budúcim starostom

Pozvánka na diskusiu občanov s piatimi kandidátmi na starostu Devínskej Novej Vsi v Istra Centre. Jeden z nich bude určite zvolený, takže sa budete môcť pýtať aj budúceho starostu. Videozáznam akcie nakoniec nebude, takže kto chce kandidátov vidieť a počuť, musí prísť.

Kandidáti na starostu o miestnom úrade

Bývalý miestny aj mestský poslanec Vladislav Hečko oslovil štyroch kandidátov na starostu Devínskej Novej Vsi so žiadosťou o odpoveď na rovnaké otázky. Dnes zverejňujem so súhlasom Vladislava Hečka odpoveď kandidátov na starostu na  otázku o predpokladaných zmenách na miestnom úrade.

Byť zástupcom všetkých Devínskonovovešťanov je náročná a hlavne mimoriadne zodpovedná úloha

Kandidát na poslanca miestneho zastupiteľstva v Devínskej Novej Vsi Mgr. Miroslav Antal píše o svojom programe, ktorý chce presadiť v prípade zvolenia.

A dosť! Sídlisko v Devínskej Novej Vsi si zaslúži viac

Kandidát na poslanca miestneho zastupiteľstva v Devínskej Novej Vsi Martin Sabo píše o tom, že sídlisko dopláca na pôvodnú časť Devínskej Novej Vsi.

Zvládne ešte Devínska ďalší rozvoj?

Kandidát na poslanca miestneho zastupiteľstva v Devínskej Novej Vsi RNDr. Vladimír Kočvara píše o limitoch ďalšieho rozvoja Devínskej Novej Vsi.

Uzávierka príspevkov kandidátov do volieb

Administrátor blogu Týždeň v Devínskej Ján Žatko oznamuje kandidátom do volieb, že už nie je možné zasielať ďalšie príspevky kandidátov do volieb.

Milí Devínskonovovešťania, prosím, príďte v sobotu 10. 11. voliť

Kandidát na starostu Mgr. Rastislav Tešovič vyzýva občanov Devínskej Novej Vsi aby prišli voliť a píše o svojich budúcich zámeroch.

FCL VW DNV : TJ Rovinka 1 : 4 (0 : 0)

Lolo Moravec píše o poslednom jesennom domácom zápase futbalistov FCL VW Devínska Nová Ves.

Ad: Je dovolené urobiť si fotokópiu podpísanej zápisnice o výsledku volieb?

Reakcia zapisovateľky miestnej volebnej komisie Márie Novysedlákovej na článok podpredsedníčky komisie Márie Žatkovej.

O čom je spor zapisovateľky s podpredsedníčkou miestnej volebnej komisie?

Ján Žatko analyzuje podstatu sporu medzi zapisovateľkou miestnej volebnej komisie Máriou Novysedlákovou a podpredsedníčkou komisie Máriou Žatkovou.

Výsledky komunálnych volieb v DNV

Výsledky komunálnych volieb 2018 v Devínskej Novej Vsi na starostu a poslancov miestneho zastupiteľstva DNV a mestského zastupiteľstva Bratislavy.

Magazín DTV nás 7. 11. 2018 informoval

Vražda dôchodcu v Devínskej Novej Vsi: Na mieste činu bol okrem obete a strelca aj ďalší muž

Portál tvnoviny.sk informuje o tom, že prípad vraždy dôchodcu v Devínskej Novej Vsi vyvoláva množstvo otázok. Strelec síce nepopiera, že guľky vypálil, ale tvrdí, že sa len bránil. Navyše, okrem neho a obete bol na mieste činu ďalší muž, ktorého úloha je stále nejasná. Bola to nutná obrana alebo vražda?

Penta postaví pri bytoch v Boroch škôlku. Pozrite sa, ako bude vyzerať

Súčasťou budovanej štvrte Bory na rozhraní Lamača a Devínskej Novej Vsi bude aj škôlka, ktorú tu z vlastných zdrojov postaví investor celého projektu Penta Real Estate. V utorok v lokalite poklepali základný kameň. Po výstavbe dostane škôlku do správy mestská časť Lamač. Informoval portál trend.reality.sk.

Obchodné centrum Bory Mall evakuovali pre zadymenie

Nákupné centrum Bory Mall museli v stredu popoludní evakuovať. Dôvodom bolo zadymenie centra z požiaru polystyrénu z neďalekého staveniska.

Najvyššia účasť v rámci Bratislavy bola v Čunove

Spravodajský portál teraz.sk informoval o volebnej účasti v jednotlivých mestských častiach Bratislavy.

Ľudia rozhodli aj o starostoch bratislavských mestských častí

Portál tvnoviny.sk informoval o výsledkoch volieb starostov v bratislavských mestských častiach.

Devínska Nová Ves očakáva

V sobotu si budeme pripomínať 29. výročie Nežnej revolúcie. Pri tej príležitosti bude na Cyklomoste slobody: Víkend zatvorených hraníc, spomienka na totalitnú atmosféru na hraniciach a na obete železnej opony. No a ešte v ten istý deň môžete zároveň navštíviť aj Sviatok mladého vína. Podrobný program najbližších podujatí nájdete ako vždy v  rubrike „Očakávame“.

Týždeň v Devínskej je aj na facebooku

Ďakujem, že ste si našli čas pozrieť si blog Týždeň v Devínskej. Odporúčam Vám aj stránku Týždeň v Devínskej na facebooku, kde okrem článkov z tohto blogu nájdete aj ďalšie čerstvé informácie týkajúce sa Devínskej Novej Vsi. V súčasnosti má stránka 735 fanúšikov. Pozvite aj Vy svojich priateľov na túto stránku, aby aj oni mali najčerstvejšie informácie o Devínskej Novej Vsi.

Poďakovanie

Ďakujem Vám za podporu, ktorú ste mi vyjadrili v komunálnych voľbách tým, že ste ma zvolili za poslanca miestneho zastupiteľstva mestskej časti Devínska Nová Ves. Tým, že budem pri zdroji informácií, ktorými disponuje vedenie mestskej časti, tak verím, že moje príspevky do blogu budú aktuálnejšie a zaujímavejšie ako doteraz. A zároveň sa budem snažiť veci, ktoré som doteraz kritizoval zmeniť k lepšiemu.

Milí čitatelia,

budem veľmi rád, ak mi dáte vedieť, čo Vás na blogu Týždeň v Devínskej najviac zaujalo a aké články Vám v ňom chýbajú.

Prajem Vám príjemný týždeň

Ján Žatko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *