FCL VW DNV : TJ Rovinka 1 : 4 (0 : 0)

RovinkaFutbalisti FCL VW DNV v posledných jesenných zápasoch nečakane strácajú body. Po skvelých siedmich víťazstvách prerušených tesnou prehrou v Moste pri Bratislave sa mužstvu prestáva dariť . Dôsledkom toho bola nečakaná remíza doma s Bernolákovom a prehra v Rohožníku 1 : 3, aj keď podľa priebehu hry mala Lokomotíva minimálne na remízu. Spoločným menovateľom týchto neúspechov je slabá koncovka, nepremieňanie vyložených príležitostí.

píše: Lolo Moravec
autor kandiduje za poslanca miestneho zastupiteľstva DNV

Prvý polčas zápasu s TJ Rovinka

V 14. kole III. futbalovej ligy hostila doma FCL VW DNV  TJ Rovinku. Hosťom sa v poslednej dobe, s výnimkou prehry na Slovane, vonku darí. Za všetko hovorí aj ich víťazstvo 2 : 0 v Rohožníku. Stretnutie bolo od začiatku obojstranne rýchle a útoky sa striedali na oboch stranách. Rovinka sa však spoliehala na dobre organizovanú prehustenú defenzívu so sporadickými protiútokmi, s ktorými si domáci v prvom polčase poradili. Lokomotíva sa väčšinou prvého polčasu dostávala k streľbe na bránu hostí zo štandardných situácií. Až v závere prvej časti hry prišli dva pekné momenty z hry. Najprv to spoza šestnástky skúšal Lukáš Mihálik a po ňom zblízka zakončoval Ivan Betík. Obidve dobré príležitosti však ostali nevyužité.

V druhom polčase sa roztrhlo vrece s gólmi

V druhom polčase Lokomotíva pokračovala v ofenzívnom poňatí hry a vytvorila si aj rad dobrých streleckých príležitostí. Práve v jej najväčšom tlaku nechali domáci na poliacej čiare úplne voľného Martina Schwinghammera, ktorý v úniku vyšachoval Aymena Kroumu, nahral Jakubovi Hrnčárovi, ktorému nezostávalo nič iné, ako poslať loptu do opustenej brány. 0 : 1.

Rovinka

Po súboji Patrika Sopatu so Martinom Schwingammerom rozhodca Mario Bohun ukázal na biely bod. Pokutový kop s prehľadom premenil Jakub Hrnčár.

Rovinka

Ten istý hráč bol po ďalšej brejkovej situácii autorom tretieho gólu Rovinky.

Rovinka

Devínska síce vzápätí Jánom Juščiakom znížila na 1 : 3.

Rovinka

Definitívnu podobu výsledku ale stanovil v 89. minúte Tomáš Verbír. FCL VW DNV : TJ Rovinka 1 : 4 (0 : 0).

Rovinka

Hodnotenie trénera FCL VW DNV Jozefa Baloga

RovinkaŤažko sme sa rozbiehali v tomto stretnutí, ale mali sme nejaké šance v prvom polčase, ktoré sme nepremenili. Cez polčas som chlapcom povedal, že musíme hrať rýchlejšie, kombinačnejšie do tých čiar. To sme robili prvú štvrťhodinu, no nedali sme gól. Naopak, z brejku sme dostali gól my. To ako keby na nás padol vagón. Už tá hra bola taká kŕčovitá, disciplína sa vytratila z ihriska a už potom súper chodil cez našu obranu ako chcel. Rovinka bola dnes lepšia a zaslúžene vyhrala.