Devínska Nová Ves od 31. 8. 2020

Ján Žatko

Vrecový zber separovaného odpadu je stále témou o ktorej sa hovorí. Tak isto o vyhliadkovej veži na Devínskej Kobyle. Trans Danube Swim už po siedmykrát. Terezka Čorejová prekonala 32-ročný rekord na 100 m prekážky staršie žiačky. Jakub Abrahám o pánskej móde a spoločenskej etikete. Aj o tom sa dozviete viac v nasledujúcom článku.

píše: Ján Žatko

Pozvánka na Matičný guláš v sobotu 5. 9. 2020

Miestny odbor Matice slovenskej v Devínskej Novej Vsi už tradične pri príležitosti Dňa ústavy varí a podáva pre verejnosť Matičný guláš. Vzhľadom k tomu, že podľa predpovede počasia sa v utorok 1. 9. 2020 očakávalo daždivé počasie, rozhodli sme sa presunúť túto akciu na sobotu na tradičné miesto v Tarzanii pri Cyklomoste slobody.

Zberné hniezda nám už zobrali. Pán starosta, vám to nevadí?

OLO dnešným dňom začalo odoberať zberné hniezda pri rodinných domoch zaradených do prvej etapy vrecového systému zberu triedeného odpadu od domu k domu. Takýto odkaz som si včera prečítal na oficiálnom webe mestskej časti Devínska Nová Ves. A dnes som už kontajnery na našej ulici nenašiel. Nadobro zmizli. Ste s tým spokojní?

Trans Danube Swim 2020 sa predsa len konal

Poslednú augustovú nedeľu sa množstvo plavcov vo fialových čiapkach vrhlo na nábreží pri bývalom PKO do dunajských vĺn, aby vlastnými silami prekonali jeho prudký tok. Ľuboš Fellner a jeho firma Bubo zorganizovali už siedmy ročník akcie Trans Danube Swim 2020. Tentoraz bola táto akcia poznačená súčasnou koronakrízou. Počet plavcov bol obmedzený na 999, k dispozícii bola dezinfekcia a všetci účastníci povinne nosili rúška.

Vyhliadková veža zvíťazila v čítanosti na blogu

Prázdniny sa skončili a mňa teší, že ste si aj počas nich našli čas na blog Týždeň v Devínskej. V auguste si otvorilo tento blog 7 731 reálnych užívateľov. Počet zobrazení blogu za tento mesiac dosiahol 15 519. Prinášam vám prehľad článkov, ktoré vás najviac zaujali. V auguste zvíťazila nová atrakcia Bratislavy – vyhliadková veža na Devínskej Kobyle. Prajem vám príjemné čítanie.

Starosta Dárius Krajčír bude diskutovať s obyvateľmi Kolónie

Starosta Devínskej Novej Vsi Dárius Krajčír pokračuje v sérii stretnutí so svojimi občanmi na uliciach našej mestskej časti. Najbližšie stretnutie je určené tentoraz hlavne pre obyvateľov Kolónie. Bude sa konať v pondelok 7. 9. 2020 od 16.00 do 18:00 na ihrisku na Mečíkovej ulici.

Magazín DTV nás informoval o

Fotografia týždňa

Terezka Čorejová (NAŠA Atletika) prekonala 32-ročný rekord na 100 m prekážky staršie žiačky a vytvorila nový slovenský rekord (v poradí dvanásty) časom 14,07 s. (w+ 1,8 m/s) a zaradila sa do TOP tabuliek v Európe. Poďakovanie patrí AK Slovácka Slávia Uherské Hradiště, za ktorý hosťujeme. Vďaka Honzo, Ivoš a všetkým za domáce prostredie a perfektné podmienky. Na fotografii Terezka a šťastný tatino. Spokojný tréner je za objektívom. Text a foto: Igor Karol.

 Video týždňa

Rekordný beh Terezky Čorejovej skomentovaný v predchádzajúcom texte tentoraz na videu.

Napísali o nás

Doprava dnes v západnej časti Bratislavy kolabovala, MHD volila alternatívne trasy

V utorok 8. 9. 2020 ráno sa na vjazde do Bratislavy po diaľnici D2 zo Stupavy zrazili štyri autá v ľavom pruhu, pričom na starej ceste vzniklo zdržanie viac ako hodinu. Zápchy a kolóny sa však vytvorili v celej západnej časti Bratislavy. Pri Volkswagene v Devínskej Novej Vsi hlásili vodiči zdržanie 15 minút. Informovali Bratislavské noviny.

Expert na etiketu: Slovenskú tvrdohlavosť v sebe nezaprieme. Keď vyjdeš z barbershopu, nedostaneš nálepku gentleman

Rozhovor s expertom na etiketu Jakubom Abrahámom o pánskej móde a spoločenskej etikete. Podľa neho, výber vhodného oblečenia je tiež aspekt, v ktorom majú niektorí nedostatky. Vidieť to môžeme aj na najvyšších predstaviteľoch nášho štátu. Uviedol portál startitup.sk.

 

Devínska Nová Ves očakáva

Tento týždeň je v Devínskej naozaj nabitý udalosťami. Môžete virtuálne vycestovať do Salvádora, zistiť čo čaká rodičov po návrate detí do škôl, zašliapať si na Devínsku Kobylu, alebo navštíviť gulášparty súboru Črip. Ďalšie podrobnosti sa dozviete ako obyčajne v  rubrike „Očakávame“.

Týždeň v Devínskej je aj na Facebooku

Ďakujem, že ste si našli čas pozrieť si blog Týždeň v Devínskej. Odporúčam Vám aj stránku Týždeň v Devínskej na Facebooku, kde okrem článkov z tohto blogu nájdete aj ďalšie čerstvé informácie týkajúce sa Devínskej Novej Vsi. V súčasnosti má stránka 1 115 fanúšikov. Pozvite aj Vy svojich priateľov na túto stránku, aby aj oni mali najčerstvejšie informácie o Devínskej Novej Vsi.

Milí čitatelia,

budem veľmi rád, ak mi dáte vedieť, čo Vás na blogu Týždeň v Devínskej najviac zaujalo a aké články Vám v ňom chýbajú. Tak isto privítam, ak sa rozhodnete sami prispieť na blog svojim článkom.

Prajem Vám príjemný týždeň.

Ján Žatko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *