Devínska Nová Ves od 31. 12. 2018 do 6. 1. 2019

Devínska Nová Ves
Ján Žatko

Vkročili sme do nového roka 2019. Všetkým čitateľom tohto blogu želám, aby bol tento rok pre vás úspešný a aby ste mali počas neho vždy veľa dôvodov na úsmev. A ak predsa len prídu nejaké ťažké chvíle, aby ste vždy mali pri sebe niekoho, o koho sa vtedy môžete oprieť. Do Devínskej počas prvého týždňa tohto roka konečne vkročila zima. Bola to zaťažkávacia skúška pre novú riaditeľku Denovy. Aká bola Devínska Nová Ves počas prvého týždňa roku 2019? Dozviete sa v najnovšom newsletteri Týždňa v Devínskej. Na záver ako obyčajne udalosti, ktoré Devínska Nová Ves očakáva v najbližšom období.

píše: Ján Žatko
poslanec miestneho zastupiteľstva DNV

Čakám na osemstého fanúšika

Devínska Nová VesPresne pred dvomi mesiacmi, 31. októbra 2018, sa stal jubilejným sedemstým fanúšikom facebookovej stránky Týždeň v Devínskej obyvateľ Devínskej Novej Vsi a predseda Miestneho odboru Matice slovenskej Juraj Strempek. V súčasnosti očakávam jubilejného osemstého fanúšika facebookovej stránky blogu Týždeň v Devínskej. Ako sa stalo už tradíciou, darujem mu fľašu šumivého vína.

Všetko najlepšie Norika

Devínska Nová Ves

Blahoželanie Norike Belošovičovej z Devínskej Novej Vsi k jej osemdesiatym narodeninám.

Spomienka na Martina Lacka

Devínska Nová VesIstý kňaz povedal v kázni, že svätí ľudia často zomierajú v deň svojich narodenín. Bolo to na zádušnej svätej omši slúženej za Martina Lacka a ja môžem zodpovedne prehlásiť, že tieto slová v Martinovom prípade stopercentne platia. 1. januára 2019 by sa Martin dožil 59 rokov, no pred desiatimi rokmi nás predišiel do večnosti. Bolo to 1. januára 2009, presne v deň jeho narodenín.

Silvestrovský výstup na Devínsku Kobylu

Devínska Nová VesTohtoročný tradičný výšľap na Devínsku Kobylu bol ako inak – tradičný. Výborná vec, pre telo aj ducha. Obmieňajú sa akurát špecifiká ako počasie a počet ľudí. Počasie bolo tentokrát ako vopred naprogramované. Deň predtým síce celý deň pršalo, obávali sme sa, ako bude na Silvestra, a že v lese bude blato.

Článok mesiaca december na blogu Týždeň v Devínskej

Devínska Nová VesMáme za sebou posledný mesiac v roku a sviatočné obdobie. Teší ma, že ste si aj počas sviatkov našli čas na blog Týždeň v Devínskej. Celkovo si počas mesiaca december otvorilo tento blog 4 339 reálnych užívateľov. Počet zobrazení stránky za tento mesiac dosiahol 12 871. A aké boli najčítanejšie články v decembri? Všetky súviseli s niektorými rozhodnutiami samosprávy. Tej minulej, ale aj terajšej.

Nová riaditeľka Denovy

Devínska Nová Ves1. januára 2019 sa ujala funkcie riaditeľky Denovy Mgr. Petra Neischlová. Vymenovali ju na svojom poslednom zasadnutí 26. septembra 2018 ešte bývalí poslanci miestneho zastupiteľstva. Nahradila na tomto poste Ing. Petra Melkusa, ktorý viedol Denovu dlhých 22 rokov a 31. decembra 2018 odišiel do dôchodku.

Tragédia v Devínskom Jazere pred rokom

Devínska Nová VesPresne pred rokom, v noci z 5. na 6. januára 2018, sa v Devínskom Jazere udiala veľká tragédia. V ten deň sa náhle zdvihla hladina Dunaja o viac ako dva metre. Spätná vlna spôsobila tiež náhle zvýšenie hladiny rieky Moravy až o 174 cm. Toto vzdutie hladiny v Devínskom Jazere sa stalo osudným pre 45-ročnú Mirku Sojákovú.

Dni pokoja

Článok Lubomiry Petrovej na jej blogu o závere roka v Devínskej Novej Vsi.

Prešporok vnímal legionárov ako okupantov

Denník Sme píše o vojenskom obsadzovaní budúcej Bratislavy v roku 1918. Začal ho 33. pluk talianskych légií 30. decembra 1918. Dobyl Devínsku Novú Ves, poobede aj železničnú stanicu v Lamači a ešte v ten deň aj Kamzík. Mešťania v Prešporku sa obávali rabovačiek a k štábu légií preto prišla delegácia zástupcov mesta.

Sneženie: Autobusy MHD nevedia prejsť cez niektoré úseky

Silné sneženie, ktoré sa spustilo v Bratislave, skomplikovalo dopravu. Neprejazdnými sa stali úseky v Lamači, Dúbravke, na Dlhých dieloch či pri Hrade. Pre zľadovatelý povrch autobusy nedokázali prejsť po Agátovej ulici v Dúbravke. Informovali Bratislavské noviny.

Pátracia akcia po mladom mužovi. Hasiči ho našli podchladeného a dezorientovaného

Záchranná akcia prebiehala na rieke Morava v Devínskej Novej Vsi, kde policajti v spolupráci s hasičmi pátrali po mladom mužovi. Polícia totiž okolo ôsmej večer prijala oznámenie o pomoc v blízkosti cyklomosta na Uhroveckej ulici v Devínskej Novej Vsi. Privolaní hasiči sa presunuli člnom za mužom a zistili, že je podchladený a dezorientovaný.

V Devínskej Novej Vsi horela chata, zasahovali profesionáli i dobrovoľní hasiči

Veľké plamene zachvátili v nedeľu okolo obeda chatku v Devínskom Jazere. Na mieste zasahovalo 13 hasičov, ktorí mali so sebou dokopy päť kusov hasičskej techniky. Prítomná bola aj policajná jednotka. Prácu hasičov komplikovalo nepriaznivé počasie. Chatka aj napriek ich snahe zhorela do tla. Okrem toho došlo k vznieteniu strechy vedľa stojaceho rodinného domu. Pri udalosti sa nikto nezranil. Informovala TV Joj.

Od záhradného domčeka sa chytila aj vedľajšia chata, majiteľom zostali iba oči pre plač

V Devínskom Jazere horel záhradný domček od ktorého sa chytila vedľajšia chata. Podľa zistení TV Markíza majiteľ záhradného domčeka prenajímal toto skromné sídlo sociálne slabšiemu mužovi. Ten si v ňom kúril pieckou, čo zrejme zapríčinilio požiar. Nakoľko v ňom nemal vodu, oheň nemal ako uhasiť. Plamene preskočili aj na vedľajšiu chatu, ktorej zničil strechu a spôsobil tak majiteľom nemalú škodu. Informovala TV Markíza.

Devínska Nová Ves očakáva

Tento týždeň môžete prežívať dobrodružstvá Juraja Gelenekyho počas jeho 450 kilometrového prechodu Alpami a v sobotu sa môžete zabaviť na 26. reprezentačnom plese matičiarov, ktorým sa už tradične začína plesová sezóna v Devínskej Novej Vsi. Podrobný program najbližších podujatí v DNV nájdete ako vždy v  rubrike „Očakávame“.

Týždeň v Devínskej je aj na facebooku

Ďakujem, že ste si našli čas pozrieť si blog Týždeň v Devínskej. Odporúčam Vám aj stránku Týždeň v Devínskej na facebooku, kde okrem článkov z tohto blogu nájdete aj ďalšie čerstvé informácie týkajúce sa Devínskej Novej Vsi. V súčasnosti má stránka 794 fanúšikov. Možno už tento týždeň privítam jubilejného osemstého fanúšika a odovzdám mu fľašu šumivého vína. Pozvite aj Vy svojich priateľov na túto stránku, aby aj oni mali najčerstvejšie informácie o Devínskej Novej Vsi.

Milí čitatelia,

budem veľmi rád, ak mi dáte vedieť, čo Vás na blogu Týždeň v Devínskej najviac zaujalo a aké články Vám v ňom chýbajú.

Prajem Vám všetkým, aby bol tento nový rok pre vás všetkých rokom zdravia, šťastia, úspechov a vzájomnej lásky.

Ján Žatko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *