Devínska Nová Ves od 30. 9. 2019 do 6. 10. 2019

Ján Žatko

Môžete sa zbaviť škodlivého odpadu z domácností. Parkovisko na terase na Ulici Milana Marečka nebude. Viktor Hulík vystavuje v Danubiane. V Devínskej Novej Vsi vyrastá nevšedný atletický talent. Aj o tom sa dozviete v najnovšom newsletteri Týždňa v Devínskej. Na záver ako obyčajne udalosti, ktoré Devínska Nová Ves očakáva v najbližšom období.

píše: Ján Žatko

Zber škodlivých odpadov z domácností

V októbri budú mať obyvatelia Devínskej Novej Vsi až v dvoch termínoch možnosť bezplatne sa zbaviť nebezpečného odpadu. Zber komunálnych odpadov s obsahom škodlivých látok sa prvýkrát uskutočnil v sobotu 5. 10. 2019. Druhýkrát o ďalšie dva týždne v sobotu 19. 10. 2019.

Parkovisko na terase Milana Marečka nebude

O katastrofálnom stave terasy na Ulici Milana Marečka som na tomto blogu informoval už mnohokrát. Aj o najnovšom zámere na jej rekonštrukciu. Ten vychádza ešte z predstavy exstarostu Milana Jambora, že na terase by malo vyrásť parkovisko pre osobné autá. Naposledy sa týmto zámerom zaoberala Komisia výstavby a životného prostredia pred mesiacom. Odporučila starostovi mestskej časti zorganizovať anketu pre majiteľov bytov v objekte a zistiť ich názor na parkovanie osobných áut na terase.

Cez víkend to tu rozpeckujeme

Minulý víkend malo byť v Devínskej Novej Vsi naozaj rušno a veselo. Okrem Jablkového hodovania nás čakal festival remeselného piva a dobrého jedla Pivný Janko. Opäť na starom mieste na Istrijskej ulici pred bývalou poštou. Od piatku až do nedele. Pozval som vás na túto akciu a zároveň som zapochyboval, či má mestská časť prispievať zo svojho rozpočtu na súkromnú akciu.

Pozvánka na Jablkové hodovanie

Jablká boli už tradične prvý októbrový víkend vo viacerých mestách, mestských častiach a obciach bratislavskej župy v centre pozornosti. Začalo sa totiž obľúbené Jablkové hodovanie® a pre všetkých milovníkov tohto zdravého ovocia je to doslova sviatok. Ani Devínska Nová Ves nebola výnimkou.

Magazín DTV nás informoval o

Vyšiel októbrový Devex

Vyšiel októbrový Devex. Okrem iného sa z neho dozviete ako prebiehalo otvorenie Ekocentra v Devínskej Novej Vsi, o tom aké novinky pribudli na základných školách, alebo o športových kluboch v našej mestskej časti. Prihovárajú sa vám poslanci miestneho zastupiteľstva Bronislava Kraváriková a Rastislav Tešovič a samozrejme nesmú chýbať odpovede starostu Dáriusa Krajčíra na otázky občanov. Ak ste Devex nedostali do vašej poštovej schránky, môžete si ho prečítať tu.

Čo píšu o nás iní

Výtvarník Viktor Hulík: Geometria má božský pôvod

viktor hulíkPod záhadným názvom VARIABILY (74+460/28= 70 VH) sa v galérii Danubiana v Čunove koná do 27. októbra výstava k sedemdesiatke výtvarníka Viktora Hulíka z Devínskej Novej Vsi. Autor je známy konkretista, ale široká verejnosť ho pozná aj ako tvorcu populárnej bratislavskej sochy Čumila. V rozhovore pre denník Pravda priblížil svoj široký umelecký záber.

Ochranár: Stromy ošetrovali katastrofálne, v Bratislave musíme rúbať

Zeleň v Bratislave je v tak zlom stave, že magistrát hovorí až o polovici stromov, ktoré bude musieť na uliciach Bratislavy vyrúbať. „Dlhé roky bývalé vedenia neošetrovali stromy, alebo ich ošetrovali neodborne,“ hovorí pre denník SME splnomocnenec primátora Bratislavy pre životné prostredie a poslanec miestneho zastupiteľstva Devínska Nová Ves  Andrej Kovarik.

Devínska Nová Ves má nové VZN o dotáciách pre právnické osoby

Bratislavská Devínska Nová Ves má nové všeobecne záväzné nariadenie o poskytovaní dotácií. Týka sa právnických osôb, ktorých zakladateľom nie je mestská časť a fyzických osôb – podnikateľov, ktorí majú sídlo alebo trvalý pobyt na území hlavného mesta alebo vykonávajú činnosť v prospech rozvoja mestskej časti. Účinnosť nadobúda 8. októbra. Informujú Bratislavské noviny.

Dobrovoľníci čistili Devínsku Kobylu

Vyše sto dobrovoľníkov v poslednú septembrovú sobotu pod kopcom Sandberg v Národnej prírodnej rezervácii Devínska Kobyla čistilo a revitalizovalo turisticky obľúbenú lokalitu. Súčasťou prác bola údržba a oživenie náučných chodníkov, orezy a vystrihovanie výrastkov náletových drevín, budovanie hotelov pre hmyz či stavba kŕmidiel pre vtáky. Nájdete v denníku SME.

Rekord štafety dievčat Našej atletiky Bratislava po 26 rokoch, najúspešnejší AC Nové Zámky a Žibritová

Vrcholom slovenského šampionátu staršieho žiactva v Košiciach, ktorý organizuje Akademik TU, bol slovenský rekord štafety dievčat klubu Naša atletika Bratislava na 4 x 60 metrov. Kvarteto v zložení Sandra Veselská, Ela Čederlová, Ema Bendová, Tereza Čorejová (Devínska Nová Ves) sa ako prvé v histórii dostalo pod hranicu 30 sekúnd (29,76) a o 31 stotín zlepšila doterajšie slovenské maximum (30,07) štafety OŠG Košice (Kubíková, Michalčíková, Markovičová, Szendreyová) z 26. júna 1993 v Nitre. Informuje portál atletika.sk.

Medzištátne stretnutie žiactva: Slovensko štvrté, Čorejová, Vodnyanszká a Bátovský zvíťazili

Slovenská žiacka atletická reprezentácia obsadila v sobotnom medzištátnom stretnutí v slovinskom Ptuji 4. miesto s 243 bodmi za Českom (429), Maďarskom (427) a Chorvátskom (280), ale pred Slovinskom (236). O tri víťazstvá v Ptuji sa zaslúžili Tereza Čorejová (Devínska Nová Ves) na 100 m prekážok časom 14,47, keď len o 12 stotín zaostala za slovenským rekordom Renáty Bartečkovej z roku 1988, Renáta Vodnyanszká v skoku do diaľky (576) a chodec na 3 000 m Jakub Bátovský 13:59,53 min. Informuje portál atletika.sk.

Devínska Nová Ves očakáva

Mestská časť bude oceňovať významné osobnosti Devínskej Novej Vsi. Začal sa Mesiac úcty k starším. Ďalšie podrobnosti sa dozviete ako obyčajne v  rubrike „Očakávame“.

Týždeň v Devínskej je aj na Facebooku

Ďakujem, že ste si našli čas pozrieť si blog Týždeň v Devínskej. Odporúčam Vám aj stránku Týždeň v Devínskej na Facebooku, kde okrem článkov z tohto blogu nájdete aj ďalšie čerstvé informácie týkajúce sa Devínskej Novej Vsi. V súčasnosti má stránka 977 fanúšikov. Pozvite aj Vy svojich priateľov na túto stránku, aby aj oni mali najčerstvejšie informácie o Devínskej Novej Vsi.

Milí čitatelia,

budem veľmi rád, ak mi dáte vedieť, čo Vás na blogu Týždeň v Devínskej najviac zaujalo a aké články Vám v ňom chýbajú. Tak isto privítam, ak sa rozhodnete sami prispieť na blog svojim článkom.

Prajem Vám príjemný týždeň.

Ján Žatko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *