Pozvánka na Jablkové hodovanie

Ján Žatko

Jablká budú už tradične prvý októbrový víkend vo viacerých mestách, mestských častiach a obciach bratislavskej župy v centre pozornosti. Začne sa totiž obľúbené Jablkové hodovanie® a pre všetkých milovníkov tohto zdravého ovocia je to doslova sviatok. Ani Devínska Nová Ves nebude výnimkou. Jablkové hodovanie v Devínskej Novej Vsi začína v sobotu 5. 10. 2019 o 11.00 na nádvorí miestnej knižnice na Istrijskej 6.

pozýva: Ján Žatko

Oslava jabĺk a produktov z nich

Podujatie je oslavou jabĺk a produktov, ktoré sa z nich dajú vyrobiť. Od sladkých aj slaných koláčov, cez netradičné polievky, kompóty až po jablčné mušty. Návštevníci môžu ochutnať aj samotné čerstvo pozberané chutné jablká od miestnych pestovateľov. Po prvýkrát sa Jablkové hodovanie konalo® v roku 2008 v Modre a s týmto nápadom prišlo Malokarpatské osvetové stredisko v Modre. Toto podujatie sa organizuje pre potreby projektu „Kultúrno-kreatívne oživenie tradícií“ (Heritage SK-AT), ktorý je spolufinancovaný z prostriedkov Európskeho fondu regionálneho rozvoja v rámci Programu spolupráce Interreg V-A Slovenská republika – Rakúsko.

jablkové hodovanie

Jablkové hodovanie v Devínskej

Jablkové hodovanie v Devínskej Novej Vsi začína v sobotu 5. 10. 2019 o 11.00 na nádvorí miestnej knižnice na Istrijskej 6. Na organizácii tohto podujatia sa podieľajú Bratislavský samosprávny kraj, mestská časť Devínska Nová Ves a Istra Centrum. Okrem jabĺk a všakovakých dobrôt pripravených z nich sa môžu návštevníci tešiť aj na kultúrny program. Vystúpi v ňom folklórny súbor Črip, ľudová hudba Paprčkovci a skupina SwinGang. Deti sa môžu zabaviť počas tvorivých dielní s Bublinkou. Na Jablkové hodovania vás pozýva aj riaditeľ Istra Centra Rastislav Šimkovič:

Ohliadnutie o rok späť

Minulý ročník Jablkového hodovania sa v Devínskej Novej Vsi mimoriadne vydaril. Organizátorom prialo aj počasie a tak bolo nádvorie miestnej knižnice preplnené spokojnými návštevníkmi.

jablkové hodovanie

jablkové hodovanie

jablkové hodovanie

jablkové hodovanie

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *