Svojpomocná výsadba okrasných kríkov

Ján Žatko

Aj podľa ohlasov na tento blog je zrejmé, že starostlivosť o životné prostredie je téma, ktorá obyvateľov Devínskej Novej Vsi veľmi zaujíma. Teraz je tu možnosť prispieť ku skvalitneniu životného prostredia v našom bezprostrednom okolí vlastnými rukami. Mestská časť ponúka občanom zabezpečenie nákupu okrasných kríkov, ktorými si môžete skrášliť okolie svojich bytových a rodinných domov na verejných pozemkoch vo vlastníctve alebo v správe MČ Bratislava-Devínska Nová Ves. O dodanie bežne dostupných okrasných kríkov môžete požiadať do štvrtka 10.10.2019.

píše: Ján Žatko

Ako požiadať o sadenice kríkov

Žiadosti je možné podať písomne do štvrtka 10.10.2019 vyplnením formuláru na recepcii miestneho úradu, alebo e-mailom na adrese: podatelna@mudnv.sk. Do žiadosti uveďte Váš telefonický a mailový kontakt a plánované miesto výsadby. Odporúčané kríky: jasmín, orgován, lieska, zlatý dážď, ruže, vtáčí zob, vavrínovec lekársky, hortenza a pod. Maximálny počet okrasných rastlín je 5 kusov.

Kríky sa budú distribuovať v týždni od 14. 10. 2019 do 18. 10. 2019. Pred distribúciou kríkov bude miestny úrad žiadateľov kontaktovať.

kríkov

zdroj: devinskanovaves.sk, devex.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *