Devínska Nová Ves od 30. 7. 2018 do 5. 8. 2018

Devínska Nová Ves od 30. 7. 2018
Ján Žatko

Milí čitatelia, prinášam Vám informácie o tom, aká bola Devínska Nová Ves od 30. 7. 2018 do 5. 8. 2018.  Dozviete sa o tom, že pri Morave sa obnovuje cyklochodník, nájdete tu tip, kde stráviť najbližšie horúce dni, dozviete sa viac o výstavbe troch bytoviek na Bystrickej  a o tom, čo priniesol prvý prázdninový Magazín DTV. Na záver sa ako obyčajne dozviete o udalostiach, ktoré očakávame v Devínskej Novej Vsi v najbližšom období.

píše: Ján Žatko

Zakliata terasa na ulici Milana Marečka

Devínska Nová Ves od 30. 7. 2018Obyvatelia Devínskej Novej Vsi sa začínajú obracať na blog Týždeň v Devínskej so žiadosťami o pomoc a vyriešenie problémov, ktoré ich trápia. Dnes sa na základe ich podnetu venujeme dlhoročnému problému, ktorý pretrváva na sídlisku Kostolné. Je ním zakliata terasa na ulici Milana Marečka.

Poďte so mnou pokoriť Dunaj

Devínska Nová Ves od 30. 7. 2018Ste dobrý plavec alebo plavkyňa? Máte radi dobrodružstvo? Nemusíte cestovať do Afriky alebo Ázie. Vzrušujúce dobrodružstvo sa dá zažiť aj v Bratislave. Určite viete, že Dunaj pretekajúci Bratislavou je po Volge druhá najdlhšia európska rieka. Poďte so mnou aj vy pokoriť Dunaj.

Článok mesiaca júl na blogu Týždeň v Devínskej

Devínska Nová Ves od 30. 7. 2018Čitatelia si nachádzajú čas na blog Týždeň v Devínskej aj počas prázdnin. Celkovo si počas júla otvorilo tento blog 4 181 reálnych užívateľov. Počet zobrazení stránky za tento mesiac dosiahol 10 889. Denne si blog priemerne pozrie 321 čitateľov. A aký bol článok mesiaca júl na blogu Týždeň v Devínskej? Tipnite si.

K článku: Stálo tých 10 tisíc eur za to?

Devínska Nová Ves od 30. 7. 20185. júna som zverejnil článok „Stálo tých 10 tisíc eur za to?“ v ktorom som kritizoval podľa môjho názoru neúčelne minutých 10 tisíc eur na organizáciu Svetového dňa výziev v Devínskej Novej Vsi. K článku pripojil jeden z čitateľov blogu zaujímavý komentár a preto sa k nemu vraciam.

Vynovený cyklochodník pozýva cyklistov

Devínska Nová Ves od 30. 7. 2018Dnes chválim. Ak ste práve na dovolenke a po návrate sa pôjdete prejsť k Morave, budete príjemne prekvapení. Mestská časť Devínska Nová Ves konečne opravuje cyklochodník popri Morave, ktorý bol už dlho v dezolátnom stave.

Biobazén Borovica Kamenný Mlyn

Devínska Nová Ves od 30. 7. 2018Dnes bolo v Bratislave podľa údajov Slovenského hydrometeorologického ústavu 34º C. Budúci týždeň by mali teploty ešte vzrásť. Tí čo práve dovolenkujú pri vode majú šťastie. My ostatní sa snažíme dostať k vode aspoň cez víkend, prípadne na pár hodín popoludní po práci. Mojim útočiskom sa dnes stal Biobazén Borovica v areáli Kamenný Mlyn.

Magazín DTV nás 1. 8. 2018 informoval

Pri Volkswagene sa počíta s trojicou nových bytoviek

Portál reality.trend.sk informuje, že Devínskej Novej Vsi pribudne ďalšie nové bývanie. V susedstve z väčšej časti dokončeného projektu Devínsky dvor pripravuje developerská skupina Iuris Bytové domy Bystrická so 156 bytmi.

TOP 5 nových rozhľadní, ktorých návštevu si nesmieš nechať ujsť

Portál startitup.sk informoval o výstavbe rozhľadne na Devínskej Kobyle, ktorú plánuje postaviť mestská časť Devínska Nová Ves.

Vladimír si išiel odtrhnúť čerstvé paradajky, toto však nečakal: Nález v záhradke ho poriadne vystrašil

Nový čas informuje o nečakanej návšteve v jednej záhrade v Devínskej Novej Vsi. Bola to užovka.

Múzeum colníctva a finančnej správy je otvorené aj cez víkend

Bratislavské noviny informujú, že Múzeum colníctva a finančnej správy v Devínskej Novej Vsi je počas prázdnin otvorené aj cez víkend.

Bejzbalisti chcú využiť domáce prostredie a postúpiť na ME

Portál šport.sk informuje o tom, že celý tento týždeň sa v Bratislave ponesie v znamení juniorského bejzbalu. Slovenské hlavné mesto totiž hostí kvalifikačný turnaj o postup do hlavnej skupiny Majstrovstiev Európy. Turnaja sa zúčastní desať tímov a odohrá sa na dvoch ihriskách –  v Podunajských Biskupiciach a v Devínskej Novej Vsi.

Očakávame v Devínskej Novej Vsi

Letné prázdniny sa prehupli do druhej polovice. Horúčavy nepoľavia ani v tomto týždni a tak viacerí z vás pôjdu asi k vode. Fanúšikovia futbalu si však určite nedajú ujsť 1. kolo III. futbalovej ligy na štadióne na Vápencovej ulici. Podrobný program najbližších podujatí nájdete ako vždy v  rubrike „Očakávame“.

Týždeň v Devínskej je aj na facebooku

Ďakujem, že ste si našli čas pozrieť si blog Týždeň v Devínskej. Odporúčam Vám aj stránku Týždeň v Devínskej na facebooku, kde okrem článkov z tohto blogu nájdete aj ďalšie čerstvé informácie týkajúce sa Devínskej Novej Vsi. V súčasnosti má stránka 476 fanúšikov. Pozvite aj Vy svojich priateľov na túto stránku, aby aj oni mali najčerstvejšie informácie o Devínskej Novej Vsi.

Milí čitatelia,

budem veľmi rád, ak mi dáte vedieť, čo Vás na blogu Týždeň v Devínskej najviac zaujalo a aké články Vám v ňom chýbajú.

S úctou

Ján Žatko

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *