Biobazén Borovica Kamenný Mlyn

biobazén borovica
Ján Žatko

Dnes bolo v Bratislave podľa údajov Slovenského hydrometeorologického ústavu 34º C. Budúci týždeň by mali teploty ešte vzrásť. Tí čo práve dovolenkujú pri vode majú šťastie. My ostatní sa snažíme dostať k vode aspoň cez víkend, prípadne na pár hodín popoludní po práci. Mojim útočiskom sa dnes stal Biobazén Borovica v areáli Kamenný Mlyn. Kto nepozná, nech číta ďalej.

píše: Ján Žatko

Biobazén Borovica Kamenný Mlyn

Napriek opakovaným predvolebným sľubom v Devínskej Novej Vsi letné kúpalisko stále nemáme. Našťastie máme na výber dosť veľa iných miest na kúpanie v prijateľnej vzdialenosti. Dnes som si vybral na schladenie Biobazén Borovica Kamenný Mlyn tesne pred Plaveckým Štvrtkom. Z Devínskej Novej Vsi je to 21 km. Tento bazén je špecifický tým, že na čistenie vody sa tu nepoužívajú chemikálie ale využíva sa prirodzené biologické čistenie. Zabezpečujú to vodné rastliny vo filtračnej časti bazéna, ktorý je oddelený od plaveckého bazéna. Bol som zvedavý ako také čudo môže fungovať. Čuduj sa svete, naozaj to funguje. Aj bez tej chémie.

biobazén borovica

Biobazén s prirodzeným čistením a filtráciou

Rozľahlý až 80 metrov dlhý bazén je rozdelený na približne dve polovice. Jedna je určená pre neplavcov s vodou okolo jedného metra, druhá pre plavcov s dvojnásobnou hĺbkou. Bazén je obklopený zo všetkých strán filtračnou časťou v ktorej sú vysadené vodné rastliny, žijú tam ryby a drobné vodné živočíchy. Voda z veľkého bazéna postupne prechádza týmto prirodzeným prírodným prostredím a prirodzene bez použitia chemikálií sa filtruje a čistí a vteká späť do veľkého bazéna. Nádhera.

biobazén borovica

Tráva a tieň borovíc

Vzhľadom k súčasným horúčavám bol dnes na Kamennom Mlyne nátresk. Určite tam bola viac ako tisícka ľudí. Ale areál je dosť rozľahlý, takže návštevníci o seba nezakopávali, dokonca aj v bazéne sa dalo veľmi dobre zaplávať. Čo som mimoriadne ocenil, je hustá tráva v okolí bazéna a hlavne košaté borovice. Kto chcel ten sa slnil, kto preferoval tieň, ľahol si do tieňa.

biobazén borovica

Atrakcie pre deti aj dospelých

Okrem veľkého bazéna tam funguje aj detský bazénik pre malé deti. K tomu detský kútik s atrakciami. Ponúkajú celkom slušný výber občerstvenia. Ja som si dal vynikajúci langoš a k tomu Zlatého bažanta. Lehátka a šatňové skrinky sú zdarma. Tak isto je zdarma aj plážový volejbal, bedminton, stolný tenis a softtenis. Treba iba zaplatiť zálohu na športové potreby. Priznám sa, že túto vymoženosť som nevyužil.

biobazén borovica
dav

Vstupné

Vstupné dospelý: 6 €, dieťa od 3 do 12 rokov: 4 €, dieťa do 3 rokov zadarmo. Vstup po 16:00: 4 €. Vstup so psom je do areálu biobazéna zakázaný.

biobazén borovica

Trochu irónie na záver

Počas týchto pekelných horúčav myslím trochu častejšie ako obyčajne na to, aké je jednoduché vyhrať v Devínskej Novej Vsi starostovské voľby. Stačí sľúbiť voličom vybudovanie kúpaliska. Pamätníci pamätajú, že s takýmto sľubom vyhral pred ôsmimi rokmi voľby súčasný starosta Milan Jambor. Kúpalisko síce nepostavil, ale to mu vôbec nebránilo v tom, aby sľúbil vybudovanie kúpaliska voličom aj pred štyrmi rokmi. Opäť vyhral. Kúpalisko opäť nepostavil. Takže kandidáti na starostu to budú mať na jeseň jednoduché. Stačí použiť osvedčenú metódu a ponúknuť voličom vybudovanie kúpaliska. Starostovská stolička je istá. Len neviem čo sa stane, keď budú vybudovanie kúpaliska sľubovať viacerí kandidáti.

biobazén borovica

P. S. Toto nie je reklama

A na úplný záver prehlásenie autora že nejde o reklamný článok. Jednoducho dnes som tam bol prvýkrát v živote, páčilo sa mi tam a chcem sa podeliť so svojou skúsenosťou s ostatnými. Možno niekomu z vás tento článok pomôže pri výbere, kde strávi jeden z nasledujúcich pekelne horúcich dní.

biobazén borovica

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *