Devínska Nová Ves od 30. 4. 2018 do 6. 5. 2018

Milí čitatelia, prinášam Vám informácie o tom, aká bola Devínska Nová Ves od 30. 4. 2018 do 6. 5. 2018.  Nájdete tu súhrn článkov, ktoré boli uverejnené v blogu Týždeň v Devínskej v uplynulom týždni. Dozviete sa napríklad, že Róbert Remiáš je pochovaný v Devínskej Novej Vsi, že vo verejnosti sa neustále diskutuje o stavbe parkoviska pri cintoríne a že Devínska je stále viac a viac počmáraná. Okrem toho uvádzam prehľad príspevkov uverejnených v Magazíne DTV. Na záver sa dozviete o udalostiach, ktoré očakávame v Devínskej Novej Vsi v najbližšom období.

Vražda Róberta Remiáša bola spáchaná pred 22 rokmi

Pred 22 rokmi, 22. apríla 1996, zahynul Róbert Remiáš po výbuchu svojho auta na križovatke Karloveskej ulice s Devínskou cestou v bratislavskej Karlovej Vsi. Je dôvodné podozrenie, že Róberta Remiáša na objednávku SIS zavraždila mafia. Prípad však dodnes nebol vyšetrený. Róbert Remiáš je pochovaný na cintoríne v Devínskej Novej Vsi.

Všetko najlepšie Irenka

V uplynulom týždni oslávila svoje narodeniny pani Irenka Olgyayová z Pieskovcovej ulice. Obetavá duša, ktorá už dlhé roky pôsobí v Miestnom odbore Matice slovenskej v Devínskej Novej Vsi ako hospodárka.

Stavanie mája v Devínskej Novej Vsi

Na Slovensku sa dodnes udržiava tradícia stavania májov. Aj keď vo väčšine obcí ich už nestavajú mládenci pod oknami svojich vyvolených. Stavia sa už väčšinou iba jeden centrálny máj, ktorý zabezpečuje obec. Tak je to aj v Devínskej Novej Vsi.

FCL VW DNV : FK Rača 2 : 4 (1 : 1)

Jarná časť III. futbalovej ligy je už v plnom prúde a devínskonovoveským futbalistom sa zatiaľ veru nedarí. Hlavne v domácom prostredí strácajú body  ako na bežiacom páse. Z piatich stretnutí na vlastnom štadióne nezískali ani bod. Nezískali ho ani v stretnutí proti Rači. O zápase informuje Lolo Moravec.

Ľudia sa hádajú a starosta stavia

Koncom marca sa v Devínskej Novej Vsi z ničoho nič zjavila ďalšia záhadná stavba. Bagre sa zahryzli do trávnika medzi cintorínom a Domom sociálnych služieb Senecio. Túto stavbu sprevádza od začiatku veľmi intenzívna a emotívna diskusia vo verejnosti aj na sociálnych sieťach. Časť z tejto diskusie si môžete prečítať v tomto článku.

Dostane Devínska Nová Ves prívlastok počmáraná?

Devínska Nová Ves je počmáraná graffitmi. Sprejeri čmárajú na fasády bytových domov, škôl, škôlok, zastávky MHD ale aj na pouličné lampy a lavičky. To sú všetko plochy, ktoré sú pre nich veľkým lákadlom na svoju sebarealizáciu. O počmáranej Devínskej píše Miroslav Antal.

Vzdelanie naše každodenné

Jonáš z Devínskej sa zamýšľa nad kvalitou nášho vzdelávania a nad tým, či náš vzdelávací systém pripravuje deti na život tak by mal.

Štefánik v Devínskej Novej Vsi

V piatok 4. mája uplynulo 99 rokov od tragickej smrti generála Milana Rastislava Štefánika. Tomuto velikánovi slovenského národa pri tejto príležitosti vzdali úctu pri jeho pomníku na Kolónii predstavitelia mestskej časti, zástupcovia Matice slovenskej a žiaci a učitelia základných škôl v Devínskej Novej Vsi.

Magazín DTV nás informoval

Železnice ponúkajú pozemky na parkoviská

Denník Pravda informoval o ponuke ŽSR prenajať vytypovaným samosprávam miest a obcí pozemky pred železničnými stanicami na vybudovanie parkovísk. Ponuku dostala aj Devínska Nová Ves.

Rabovanie na export: Kto nám kradne hľuzy divých orchideí s afrodiziakálnym účinkom?

Časopis Život informuje o strážcoch prírody a ničiteľoch prírody na Sandbergu a Devínskej Kobyle.

Očakávame v Devínskej Novej Vsi

Počas tohto týždňa si budete môcť na miestnom úrade počas úradných hodín prezrieť kroniku mestskej časti. V utorok bude po týždni v Tarzanii opäť koncert. Tentoraz to však nebude punk, ale pesničky pre deti. V stredu sa naši futbalisti opäť pokúsia získať na domácom trávniku prvé tohtoročné body. V sobotu môžete získať nové poznatky o včelách vo Včelárstve Dedinský. Bližšie podrobnosti o týchto, ale aj o ďalších očakávaných udalostiach sa dozviete v  rubrike „Očakávame.

Týždeň v Devínskej je aj na facebooku

Ďakujem, že ste si našli čas pozrieť si blog Týždeň v Devínskej. Odporúčam Vám aj stránku Týždeň v Devínskej na facebooku, kde okrem článkov z tohto blogu nájdete aj ďalšie čerstvé informácie týkajúce sa Devínskej Novej Vsi. Stránka má momentálne 250 fanúšikov a pred nami je veľká výzva dosiahnuť čo najskôr tristovku.

Milí čitatelia,

budem veľmi rád, ak mi dáte vedieť, čo Vás na blogu Týždeň v Devínskej najviac zaujalo a aké články Vám v ňom chýbajú.

S úctou

Ján Žatko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *