Devínska Nová Ves od 3. 8. 2020

Ján Žatko

Vyliata rieka Morava. Prvé problémy s vrecovým zberom plastov a papiera. Rozhovor s prezidentom FCL Devínska Nová Ves. Tip kam za vodou. Aj o tom sa dozviete viac v nasledujúcom článku.

píše: Ján Žatko

Vláčik Záhoráčik premáva do polovice septembra

Prehľad článkov na blogu Týždeň v Devínskej, ktoré čitateľov najviac zaujali. V júli zvíťazila naozaj dovolenková téma – vláčik Záhoráčik. Od začiatku roka je najpopulárnejší článok o stratenom poslancovi Zoroslavovi Smolinskom.

Chlapci budú potrebovať vaše povzbudenie

Víťazstvom 4 : 0 na ihrisku v Záhorskej Bystrici sa v nedeľu 2. 8. 2020 začala pre FCL DNV súťažná časť ročníka 2020/2021. Na začiatku sezóny sa zhováral s prezidentom klubu FCL Devínska Nová Ves Ing. Róbertom Kačeňákom o tejto sezóne, ale aj o budúcnosti klubu, Tomáš Rusňák.

Vody Dunaja a Moravy kulminujú

Vzhľadom na už spadnuté zrážky v nemeckom a rakúskom povodí Dunaja stúpala v Bratislave hladina Dunaja a následne aj Moravy. Slovenský hydrometeorologický ústav vydal pre Bratislavu výstrahu prvého stupňa, ktorá platila do štvrtka 6. 8. 2020 do 7.00. Prvý stupeň výstrahy upozorňuje na jav, ktorý môže podľa hydrológov spôsobiť relatívne malé nebezpečenstvo a škody na majetku menšieho rozsahu.

Kam za vodou 2020: Lipót

Zažívame zvláštne leto. Korona kríza ešte stále trvá a tak sa veľmi veľa Slovákov rozhodlo dovolenkovať doma. Tatry praskajú vo švíkoch, ale na Slovensku je aj množstvo iných krásnych miest. A ak by ste predsa len chceli ísť za vodou do blízkeho zahraničia, odporúčam maďarský Lipót, termálne a zážitkové kúpalisko. Ideálne miesto pre rodiny s deťmi. Práve som sa odtiaľ vrátil a moja vnučka bola nadšená.

Magazín DTV nás informoval o

Fotografia týždňa

Uplynulý týždeň sme opäť zažili vyliatu Moravu. Takto vyzerala Tarzania v stredu 5. augusta. Foto: Andrej Hamlík.

Bratislava už separuje do vriec. Sú však primalé

Separovanie odpadu do vriec v bratislavských rodinných domoch sa ešte len začalo a už má na krku prvý problém. Obyvatelia viacerých mestských častí zostali po dodaní prvých vreciek na papier a plast nemilo prekvapení. Tvrdia, že namiesto 120-litrových modrých a žltých vriec dostali viditeľne menšie zaťahovacie vrecúška. Na problém upozornil aj obyvateľ Devínskej Novej Vsi Branislav Vartík. Magistrát problém s veľkosťou vriec nevníma nijako dramaticky. Píše denník Pravda.

VIDEO a FOTO: Morava sa v Bratislave vyliala z koryta, Dunaj hrozí obrovskou silou

Morava sa v stredu vyliala zo svojho koryta a voda zaplavila niektoré cyklocesty i chodníky. Impozantne však vyzerá i voda valiaca sa v koryte Dunaja.  V Devínskej Novej Vsi kulminovala Morava na úrovni 516 cm. Informujú Bratislavské noviny.

Devínska Nová Ves očakáva

Určite dobrou správou je, že vody Moravy už natoľko opadli, že Galéria Šrot Park je opäť otvorená. V nedeľu sa môžete opäť tešiť na Letný podvečer s komornou hudbou. Ďalšie podrobnosti sa dozviete ako obyčajne v  rubrike „Očakávame“.

Týždeň v Devínskej je aj na Facebooku

Ďakujem, že ste si našli čas pozrieť si blog Týždeň v Devínskej. Odporúčam Vám aj stránku Týždeň v Devínskej na Facebooku, kde okrem článkov z tohto blogu nájdete aj ďalšie čerstvé informácie týkajúce sa Devínskej Novej Vsi. V súčasnosti má stránka 1 109 fanúšikov. Pozvite aj Vy svojich priateľov na túto stránku, aby aj oni mali najčerstvejšie informácie o Devínskej Novej Vsi.

Milí čitatelia,

budem veľmi rád, ak mi dáte vedieť, čo Vás na blogu Týždeň v Devínskej najviac zaujalo a aké články Vám v ňom chýbajú. Tak isto privítam, ak sa rozhodnete sami prispieť na blog svojim článkom.

Prajem Vám príjemný týždeň.

Ján Žatko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *