Devínska Nová Ves od 29. 4. 2019 do 5. 5. 2019

Ján Žatko

Uplynulý týždeň sme si pripomenuli výročie úmrtia dvoch ľudí. Róbert Remiáš zahynul pred 23 rokmi po výbuchu nástražného systému v jeho aute a Milan Rastislav Štefánik pred 100 rokmi po páde lietadla. Devínskonovoveskí hasiči napriek nepriaznivému počasiu postavili pred starou poštou máj. Diskusia o parkovacej politike Bratislavy naberá na obrátkach. To všetko a ešte čosi viac nájdete v najnovšom newsletteri Týždňa v Devínskej. Na záver ako obyčajne udalosti, ktoré Devínska Nová Ves očakáva v najbližšom období.

píše: Ján Žatko

Hrob Róberta Remiáša je v Devínskej Novej Vsi

Pred 23 rokmi, 29. apríla 1996, zahynul po výbuchu svojho auta na križovatke Karloveskej ulice s Devínskou cestou v bratislavskej Karlovej Vsi Róbert Remiáš. Vyšetrovacie orgány k tomuto prípadu od začiatku podávali rozporuplné informácie a snažili sa prípad zahmlievať. Július Šáray, bývalý vyšetrovateľ prípadu, tvrdí, že na objednávku SIS Róberta Remiáša zavraždila mafia.

Stavanie mája v Devínskej 2019

Pozvánka na stavanie mája na Istrijskej ulici. Akciu už tradične usporiada mestská časť Devínska Nová Ves v spolupráci s dobrovoľnými hasičmi. Program začína o 15:00. Organizátori sľubujú okrem hlavnej atrakcie, ktorou je vztýčenie mája, aj kultúrny program, detské atrakcie, súťaže pre deti, hasičskú vatru a samozrejme občerstvenie.

Všetko najlepšie Irenka

 1. máj je sviatok práce. Tento sviatok má korene v robotníckych protestoch v USA na konci 19. storočia. Okrem toho však majú niektorí ľudia v tento deň aj iný sviatok – vlastné narodeniny. Napríklad Irenka Olgyaová.

Zaviesť poriadok v parkovaní je pre Bratislavu nevyhnutnosť

Miroslav Antal píše o tom, že Bratislava sa snaží o zavedenie parkovacej politiky už pár rokov. Dôvodom je narastajúci počet áut. Ľady sa pohli a Bratislava je podstatne bližšie k zavedeniu spoločnej celomestskej parkovacej politiky ako kedykoľvek predtým. Ako už skôr na verejnom vystúpení pred médiami vyhlásil primátor hlavného mesta SR Bratislavy Matúš Vallo, súčasný „návrh parkovacej politiky bol konzultovaný s odborníkmi, starostami mestských častí a poslancami a panuje na ňom zhoda“.

Uctime si spoločne Milana Rastislava Štefánika

Pozvánka na spomienkové podujatie  pri príležitosti 100. výročia úmrtia generála Milana Rastislava Štefánika, ktoré usporiada Miestny odbor Matice slovenskej v Devínskej Novej Vsi v spolupráci s Mestskou časťou Bratislava-Devínska Nová Ves v piatok 3. mája 2019 o 10:00 pri pamätníku generála Milana Rastislava Štefánika na Kolónii pri križovatke ulíc Janšákova a Opletalova.

Magazín DTV nás 24. 4. 2019 informoval o

Odsúdia ho či oslobodia? Kauza dôchodcu, ktorý zastrelil svojho priateľa, je už na odvolacom súde

Bratislavské noviny informujú o tom, že Okresný súd Bratislava IV. predložil trestnú vec zastrelenia dôchodcu v Devínskej Novej Vsi Krajskému súdu. Okresný súd Bratislava IV. zbavil obžalovaného Gejzu K. spod obžaloby, avšak prokurátor sa voči rozsudku odvolal.

Devínska Nová Ves očakáva

V pondelok budú v Košťálke prezentovať pracovníci magistrátu návrh novej parkovacej politiky Bratislavy. Počas najbližšieho víkendu si prídu na svoje opäť fanúšikovia futbalu. Ale ani kultúra nezostane bokom. V sobotu môžeme navštíviť premiéru novej divadelnej hry v podaní Činoherného klubu DNV a v nedeľu koncert ku Dňu matiek. O tom, čo nás počas tohto týždňa čaká, sa dozviete ako obyčajne v  rubrike „Očakávame“.

Týždeň v Devínskej je aj na facebooku

Ďakujem, že ste si našli čas pozrieť si blog Týždeň v Devínskej. Odporúčam Vám aj stránku Týždeň v Devínskej na facebooku, kde okrem článkov z tohto blogu nájdete aj ďalšie čerstvé informácie týkajúce sa Devínskej Novej Vsi. V súčasnosti má stránka 895 fanúšikov. Pozvite aj Vy svojich priateľov na túto stránku, aby aj oni mali najčerstvejšie informácie o Devínskej Novej Vsi.

Milí čitatelia,

budem veľmi rád, ak mi dáte vedieť, čo Vás na blogu Týždeň v Devínskej najviac zaujalo a aké články Vám v ňom chýbajú.

Prajem Vám príjemný týždeň.

Ján Žatko

Jeden komentár k “Devínska Nová Ves od 29. 4. 2019 do 5. 5. 2019”

  1. Po dnešnej prezentácii prosím zverejniť oficiálny návrh parkovacej politiky, z oficiálneho zdroja. Zatiaľ nachádzam len poloinformácie a k tomu diskusie.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *