Devínska Nová Ves od 28. 10. 2019 do 3. 11. 2019

Ján Žatko

Máme za sebou dušičkový víkend. Skončila sa výstava Osobnosti Chorvátov na Slovensku. Dokážeme pomôcť Veronike? Aj o tom sa viac dozviete v nasledujúcich riadkoch. Na záver ako obyčajne udalosti, ktoré Devínska Nová Ves očakáva v najbližšom období.

píše: Ján Žatko

Pozvánka na Komisiu na ochranu verejného poriadku, dopravy a parkovacej politiky

V utorok 29. 10. 2019 od 17.00 sa v sobášnej sieni Vily Košťálová na Novoveskej 17 uskutočnilo zasadnutie Komisie na ochranu verejného poriadku, dopravy a parkovacej politiky. Zasadnutie komisie je verejné.

Osobnosti Chorvátov na Slovensku

Vo štvrtok 31. 10. 2019 sa skončila výstava „Osobnosti Chorvátov na Slovensku“ v Múzeu kultúry Chorvátov na Slovensku v Devínskej Novej Vsi. Výstava priblížila záujemcom život a dielo významných predstaviteľov chorvátskeho etnika na území Slovenska.

Sviatok všetkých svätých a Dušičky

Katolícka cirkev slávi 1. novembra Sviatok všetkých svätých, na ktorý 2. novembra nadväzuje deň Spomienky na všetkých verných zosnulých, ľudovo nazývaný Dušičky. Veriaci si počas omší pripomínajú svätých, ktorí viedli pravý kresťanský život a zomreli vo viere v Ježiša Krista. Dušičky sú zase zvláštnym sviatkom tým, že neľutujeme prejsť stovky kilometrov iba kvôli tomu, aby sme navštívili hroby našich blízkych.

Pomôžme Veronike objavovať prírodu pri Morave!

veronikeDevínska Nová Ves má úžasné okolie. Na jednej strane Devínska Kobyla a hneď vedľa alúvium rieky Moravy. Dokonca nám tu vyrástol ešte aj cyklomost, ktorým sa môžeme veľmi rýchlo dostať k našim rakúskym susedom. Ideálne miesto na prechádzky po prírode alebo na cyklovýlety. Nie všetci to však majú také jednoduché ako väčšina z nás, ktorým stačí obuť turistické topánky, alebo vytiahnuť z pivnice bicykel. Jednou z tých menej šťastnejších je napríklad Veronika. Pomôžme Veronike objavovať prírodu pri Morave, tak ako môžeme my ostatní!

Poslanec Ján Žatko v Klube dôchodcov

V stredu 23. októbra 2019 prišiel poslanec miestneho zastupiteľstva Ján Žatko v Klube dôchodcov v Devínskej Novej Vsi navštíviť devínskonovoveských seniorov. Oficiálnym dôvodom jeho návštevy bolo vzdanie úcty našim seniorom pri príležitosti Mesiaca úcty k starším.

Magazín DTV nás informoval o

Čo píšu o nás iní

Chov kôz, oviec či včiel smeruje do miest. Bratislava chce byť viac ekologická

Bratislavský magistrát chce zvýšiť počet chovaných oviec, ako na dedine. Budú spásať lúky v chránených územiach namiesto koscov a kosačiek. Nejde pritom o prvý takýto projekt. Stáda oviec alebo kôz už môžeme zazrieť na viacerých miestach hlavného mesta. Štátna ochrana prírody takéto iniciatívy víta. Informuje TV Joj.

Dobrá stavba s príjemnými prekvapeniami aj rušivými detailami

Keď sme koncom minulého storočia cestovali okolo lokality „Lamačská brána“ legendárnym autobusom č. 101 do Devínskej Novej Vsi, sledujúc len šíre lány polí, asi by nikomu ani vo sne nenapadlo, že by tu mohla o 30 rokov vyrásť nová polyfunkčná štvrť. Rozmach Bratislavy je nezastaviteľný a neobišiel ani túto lokalitu. Portál reality.trend.sk podrobne rozoberá novú obytnú štvrť Bory Home I.

Devínska Nová Ves očakáva

 Vo štvrtok bude vernisáž výstavy Fotofórum, tentoraz bude súčasťou sprievodná výstava o Železnej opone pri príležitosti 30. výročia jej pádu. V sobotu môžete ísť na výlet do čokoládovne v Kittsee a v nedeľu sa môžu deti tešiť na divadielko. Ďalšie podrobnosti sa dozviete ako obyčajne v  rubrike „Očakávame“.

Týždeň v Devínskej je aj na Facebooku

Ďakujem, že ste si našli čas pozrieť si blog Týždeň v Devínskej. Odporúčam Vám aj stránku Týždeň v Devínskej na Facebooku, kde okrem článkov z tohto blogu nájdete aj ďalšie čerstvé informácie týkajúce sa Devínskej Novej Vsi. V súčasnosti má stránka 983 fanúšikov. Pozvite aj Vy svojich priateľov na túto stránku, aby aj oni mali najčerstvejšie informácie o Devínskej Novej Vsi.

Milí čitatelia,

budem veľmi rád, ak mi dáte vedieť, čo Vás na blogu Týždeň v Devínskej najviac zaujalo a aké články Vám v ňom chýbajú. Tak isto privítam, ak sa rozhodnete sami prispieť na blog svojim článkom.

Prajem Vám príjemný týždeň.

Ján Žatko

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *