Devínska Nová Ves od 28. 1. 2019 do 3. 2. 2019

28. 1. 2019
Ján Žatko

Máme za sebou boj s ľadovými chodníkmi. Našťastie počasie nás už od nebezpečia úrazov na ľade oslobodilo. Uplynul termín na podanie priznania k dani z nehnuteľností. Miestny úrad hľadá vedúceho oddelenia pre správu majetku. Na Istrijskej ulici môžeme obdivovať kontroverzný bilbord, pri Sandbergu nový altánok.  Aj taká bola Devínska Nová Ves počas minulého týždňa. Viac sa dozviete v najnovšom newsletteri Týždňa v Devínskej. Na záver ako obyčajne udalosti, ktoré Devínska Nová Ves očakáva v najbližšom období.

píše: Ján Žatko

Sadzby dane z nehnuteľností v Devínskej

28. 1. 2019Do 31. januára bolo potrebné podať priznanie dane z nehnuteľností. Dôležité však je to, že priznanie nemusí podávať každý vlastník nehnuteľnosti, ale iba ten, ktorému pribudla nehnuteľnosť, alebo nastala zmena oproti minulému roku. Ostatní vlastníci nehnuteľností priznanie nemusia podávať a daň im bude vyrubená na základe daňového priznania podaného v minulosti a aktuálnej sadzby dane z nehnuteľností platnej pre Devínsku Novú Ves.

Daňová úľava z dane z nehnuteľností

28. 1. 2019Do 31. januára si mohol daňovník z dane z nehnuteľností uplatniť aj daňovú úľavu, ak má na ňu nárok a ak si tento nárok doteraz neuplatnil. Týka sa to fyzických osôb starších ako 70 rokov alebo 65 rokov a osôb s ťažkým zdravotným postihnutím.

Realizácia projektov v DNV, alebo zaujíma vás, čo vám vyrastie pod oknami?

28. 1. 2019Viktor Švarc píše o doterajšej praxi samosprávy v Devínskej Novej Vsi pri realizácii projektov a o nedostatočnej komunikácii samosprávy s občanmi. Vysvetľuje, prečo sú obyvatelia, ktorým aspoň trochu na Devínskej Novej Vsi záleží, nakoniec takmer z každého projektu nahnevaní, rozčarovaní a niekedy aj zúfalí?

Príbeh billboardu na Istrijskej ulici

28. 1. 2019

Jaromíra Mlynára vyrušuje billboard na Istrijskej ulici, na parkovisku pre návštevníkov Mosta slobody, teda na turisticky frekventovanom mieste. Billboard hovorí o zaplavení Európy migrantami. Nie je spokojný ani s reakciou miestneho úradu na jeho podnet.

Stalo sa pred rokom: Čo vyrastie na vstupe do Devínskej?

28. 1. 2019Nedávno oslávil blog Týždeň v Devínskej prvé narodeniny. Počas prvého roku bolo na tomto blogu zverejnených 354 článkov. Na niektoré by bolo škoda zabudnúť a preto si ich spolu s vami s ročným odstupom pripomeniem. Prvým z nich je článok „Čo vyrastie na vstupe do Devínskej?“, ktorý som zverejnil presne pred rokom 1. februára 2018. Otvoril som ním dodnes otvorený problém podivuhodnej stavby na vstupe do Devínskej Novej Vsi pred obchodným centrom Lidl.

Chcete pracovať na miestnom úrade?

28. 1. 2019Chcete zlepšiť fungovanie Miestneho úradu v Devínskej Novej Vsi? Chcete pracovať na miestnom úrade v mestskej časti v ktorej žijete? Prihláste sa do výberového konania na funkciu Vedúci oddelenia správy, evidencie  a údržby majetku  mestskej časti. Uzávierka prihlášok je v piatok 8. februára 2018.

Magazín DTV nás 23. 1. 2019 informoval o

V Devínskej Novej Vsi je primrznutý miestny rybník, korčuľovali sa na ňom prví odvážlivci

28. 1. 2019Spravodajský portál bratislavaden.sk si všimol, že na rybníku na Mlynskej ulici sa korčuľovali prví odvážlivci.

Nová pomôcka na vyučovanie pre žiakov z Devínskej Novej Vsi: Uhádnete, čo rastie pri Sandbergu?

Spravodajský portál bratislavaden.sk informuje o drevenej stavbe, ktorá vyrastá neďaleko Sandbergu. Ide o altánok, ktorý má slúžiť pre enviromentálnu výchovu. Altánok má tvar „jakubovej mušle“. V altánku si bude môcť sadnúť 20 detí, budú mať k dispozícii stôl, magnetickú tabuľu a iné výchovno-vzdelávacie potreby.

Hľadáte prácu? Do Devínskej Novej Vsi zháňajú opatrovateľku, pozícia je vhodná aj pre absolventku

28. 1. 2019Spravodajský portál bratislavaden.sk informuje o voľnom pracovnom mieste na miestnom úrade v Devínskej Novej Vsi. Pokiaľ máte opatrovateľský kurz alebo strednú zdravotnú školu a nevadí vám cestovanie do Devínskej Novej Vsi, zbystrite pozornosť. Do mestskej časti sa hľadá opatrovateľka s nástupom ihneď.

Hrozné: V hlavnom meste vznikali dnes hotové klziská! Výnimkou neboli ani chodníky pred školou a nemocnicou

28. 1. 2019Bratislavské noviny kritizujú zľadovatené chodníky v Bratislave. Jedným z problematických miest bol aj neupravený zľadovatený chodník a cesta pred školou Pavla Horova, kde môže veľmi ľahko prísť k úrazu. Situácia je o to vážnejšia, že ide o školský objekt, ktorý každý deň navštevuje mnoho detí.

Devínska Nová Ves očakáva

Plesová sezóna v Devínskej Novej Vsi je stále v plnom prúde. Tentoraz si môžete vybrať až z dvoch ponúk. Môžete sa zabávať spolu s rybármi, alebo pedagógmi a priateľmi základnej školy I. Bukovčana. Podrobný program najbližších podujatí v DNV nájdete ako vždy v  rubrike „Očakávame“.

Týždeň v Devínskej je aj na facebooku

Ďakujem, že ste si našli čas pozrieť si blog Týždeň v Devínskej. Odporúčam Vám aj stránku Týždeň v Devínskej na facebooku, kde okrem článkov z tohto blogu nájdete aj ďalšie čerstvé informácie týkajúce sa Devínskej Novej Vsi. V súčasnosti má stránka 828 fanúšikov. Pozvite aj Vy svojich priateľov na túto stránku, aby aj oni mali najčerstvejšie informácie o Devínskej Novej Vsi.

Milí čitatelia,

budem veľmi rád, ak mi dáte vedieť, čo Vás na blogu Týždeň v Devínskej najviac zaujalo a aké články Vám v ňom chýbajú.

Prajem Vám príjemný nasledujúci týždeň.

Ján Žatko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *