Devínska Nová Ves od 27. 5. 2019 do 2. 6. 2019

Ján Žatko

Dozvedeli sme sa výsledky volieb do europarlamentu v Devínskej Novej Vsi. Poslanci hovoria o svojom postoji k parkovacej politike. Na miestnom úrade sa dejú zmeny. Bolo oficiálne otvorené dohľadové centrum. To všetko a ešte čosi viac nájdete v najnovšom newsletteri Týždňa v Devínskej. Na záver ako obyčajne udalosti, ktoré Devínska Nová Ves očakáva v najbližšom období.

píše: Ján Žatko

Výsledky eurovolieb v Devínskej Novej Vsi

V sobotu 25. 5. 2019 sa na Slovensku uskutočnili voľby do Európskeho parlamentu. V Devínskej Novej Vsi sa z celkového počtu 14 134 zapísaných voličov na voľbách zúčastnilo 4 369 voličov, čo je 30,91 %. Je to až o osem percentuálnych bodov viac ako bol celoslovenský priemer a až dvojnásobok oproti minulým eurovoľbám, kedy bola účasť v DNV iba 15,09 %. Víťazom eurovolieb v Devínskej Novej Vsi bola tak isto ako na celom Slovensku koalícia Progresívne Slovensko – SPOLU. Voliči  jej v DNV odovzdali viac ako jednu tretinu hlasov.

Prečo som hlasoval za parkovaciu politiku

Poslanci miestneho zastupiteľstva Devínska Nová Ves sa 15. 5. 2019 zaoberali na mimoriadnom zasadnutí návrhom Všeobecne záväzného nariadenia mesta Bratislavy o dočasnom parkovaní motorových vozidiel. Poslanci jednohlasne podporili navrhovanú parkovaciu politiku s pripomienkami. Medzi nimi aj ja. Prečo sme hlasovali za parkovaciu politiku?

Personálny audit miestneho úradu DNV

Starosta mestskej časti Devínska Nová Ves Dárius Krajčír hneď po prevzatí funkcie vyhlásil, že vypracuje personálny audit miestneho úradu a na základe neho pristúpi k nevyhnutným zmenám. O výsledku zatiaľ miestne zastupiteľstvo neinformoval, ale inzerované voľné miesta na miestnom úrade naznačujú prvé zmeny.

Pozvánka na Deň detí

Mestská časť Devínska Nová Ves, Istra Centrum a občianske združenia a organizácie z Devínskej Novej Vsi pripravili pre deti na ich sviatok deň plný zábavy. Podujatie sa uskutočnilo v sobotu 1. júna 2019 od 14:00 na Istrijskej ulici pri ZUŠ. Organizátori si objednali na akciu pekné počasie. Má byť slnečno s teplotou okolo 23 °C. Ako pozvánku zároveň pripájam článok Miroslava Antala, ktorý vám priblíži ako prebiehal Deň detí pred rokom.

Magazín DTV nás 29. 5. 2019 informoval o

Devínska Nová Ves chce predĺžiť Eisnerovu ulicu, pretože výstavba štvrte Bory zaťaží dopravu

Devínska Nová Ves chce predĺžiť Eisnerovu ulicu. Predĺženie súvisí s výstavbou novej štvrte Bory na hraniciach bratislavských mestských častí Lamač a Devínska Nová Ves. Podľa doterajších dopravných posúdení má výstavba výrazne zaťažiť dopravu. Pre agentúru SITA to uviedol starosta Devínskej Novej Vsi Dárius Krajčír. Informuje portál bratislavaden.sk.

Rybník v Devínskej Novej Vsi vypustia, dôvodom je jeho revitalizácia

Ako uviedla bratislavská mestská časť Devínska Nová Ves na svojom webe, v stredu 29. mája 2019 dôjde k vypusteniu rybníka Mlynská. Dôvodom je jeho pripravovaná revitalizácia. Po vypustení sa tu zrealizuje inžiniersko-geologický prieskum. Zamerajú sa tu kóty dna a zistí sa technický stav nápustného a výpustného objektu. Informuje portál bratislavaden.sk.

V Bratislave sa budú deti učiť zakladať startupy, vďačíme za to novému edukačnému programu

LEAF Academy vzdeláva talentovaných mladých ľudí zo Slovenska aj strednej Európy. Práve jej študenti sa rozhodli odštartovať jedinečný vzdelávací program s názvom Edutime pre deti od 6 do 12 rokov. Tvrdí, že deti sa nemusia začať učiť tímovosti, komunikatívnosti či základným podnikateľským zručnostiam až v dospelosti. Hravou formou ich chcú deťom priblížiť počas letných táborov, ktoré sa budú konať v Starom Meste a v Devínskej Novej Vsi. Informuje portál startitup.sk.

Hladina Dunaja by mala nasledujúce dni klesať

Hladina Dunaja vo štvrtok 30. 5. 2019 o 7.00 h prekročila v stanici Bratislava úroveň zodpovedajúcu 1. stupňu povodňovej aktivity. O 14.00 h dosiahol vodný stav 672 cm. „Následne spätným vzdutím stúpla aj hladina Moravy, v stanici Devínska Nová Ves bola takisto prekročená úroveň 1. stupeň povodňovej aktivity. Informuje portál aktuality.sk.

Veľký prehľad odstávok v Bratislave: Lokality, kde nepôjde elektrina

Západoslovenská distribučná plánuje počas júna a júla odstávky elektrického prúdu na viacerých uliciach. Týka sa to aj niekoľkých ulíc v Devínskej Novej Vsi. Informuje portál Bratislava.dnes24.sk.

Nové byty v Devínskej už v predaji

V týchto dňoch začína výstavba projektu Bytov Bystrická. Odovzdávanie vlastníkom je naplánované na koniec roka 2021. Táto novostavba je umiestnená uprostred novej obytnej zóny medzi Bystrickou a Opletalovou ulicou. Investor inzeruje článok v denníku SME.

Srholcova ulica? Poslanci sa hádajú, komisia chce reprezentatívnejšie miesto

Kňaz Anton Srholec by mal mať v Bratislave svoju ulicu alebo námestie. Zhodli sa na tom vo štvrtok mestskí poslanci. Návrh Devínskej Novej Vsi, aby po ňom pomenovali novú ulicu na okraji mesta, však neschválili. Aj mestská kultúrna komisia odporučila hľadať ulicu či námestie v reprezentatívnejšej lokalite. Predseda kultúrnej komisie magistrátu Matej Vagač vraví, že by o tom mala prebehnúť širšia diskusia.

V Devínskej Novej Vsi otvorili dohľadové centrum kamerového systému

Na bezpečnosť a verejný poriadok v Devínskej Novej Vsi dohliadne kamerový systém, ktorého záznamy budú nepretržite sledovať pracovníci operačného centra. Pracovisko v budove ZŠ I. Bukovčana 1 v piatok 31. 5. 2019 oficiálne otvoril starosta Devínskej Novej Vsi Dárius Krajčír v spoločnosti viceprimátora hlavného mesta SR Bratislavy Juraja Káčera.

Devínska Nová Ves očakáva

Miestna knižnica otvára letnú čitáreň. Nasledujúci víkend máme v DNV hody. Hodové podujatia budú tentoraz na Vápencovej ulici. Ich súčasťou bude aj Festival slovenskej národnej piesne. Počas hodov sa aj naši futbalisti budú lúčiť s futbalovou sezónou. Ďalšie podrobnosti sa dozviete ako obyčajne v  rubrike „Očakávame“.

Týždeň v Devínskej je aj na facebooku

Ďakujem, že ste si našli čas pozrieť si blog Týždeň v Devínskej. Odporúčam Vám aj stránku Týždeň v Devínskej na facebooku, kde okrem článkov z tohto blogu nájdete aj ďalšie čerstvé informácie týkajúce sa Devínskej Novej Vsi. V súčasnosti má stránka 908 fanúšikov. Pozvite aj Vy svojich priateľov na túto stránku, aby aj oni mali najčerstvejšie informácie o Devínskej Novej Vsi.

Milí čitatelia,

budem veľmi rád, ak mi dáte vedieť, čo Vás na blogu Týždeň v Devínskej najviac zaujalo a aké články Vám v ňom chýbajú.

Prajem Vám príjemný týždeň.

Ján Žatko

 

Jeden komentár k “Devínska Nová Ves od 27. 5. 2019 do 2. 6. 2019”

  1. Máte v zastupiteľstve pocit že by mala byť v Devínskej ulica Antona Srholca ? Srholec má pomník pod Devínskym hradom. To je symbol pre celú Bratislavu a symbolické miesto aj pre Srholca (hranica, Morava…). Mám obavu aby sme Srholcovi neurobili podobnú medvediu službu, ako po vojne urobila „ľudová demokracia“ Štúrovi, Hurbanovi, Gabčíkovi….. Srholcovo miesto je, okrem Bratislavy v Skalici, Šaštíne….
    Nerozrieďujme Srholcovu pamiatku nezmyselnými pretekmi v pomenovávaní, nejestvujúcich ulíc. To nie je len môj názor, ale aj názor ľudí čo Srholca poznali, spolupracovali a tvorili s ním ….

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *