Devínska Nová Ves od 26. 3. 2018 do 1. 4. 2018

Devínska Nová Ves od 26. 3. 2018 Milí čitatelia, prinášam Vám informácie o tom, aká bola Devínska Nová Ves od 26. 3. 2018 do 1. 4. 2018. Nájdete tu súhrn článkov, ktoré boli uverejnené v blogu Týždeň v Devínskej v uplynulom týždni. Okrem toho uvádzam prehľad príspevkov uverejnených v Magazíne DTV. Nájdete tu aj odkazy na články o Devínskej Novej Vsi v iných médiách a na záver prehľad udalostí, ktoré očakávame v Devínskej Novej Vsi v najbližšom období.

Navštívil som Klub vínomilcov

Minulý rok založili vinárski nadšenci Klub vínomilcov v Devínskej Novej VsiNuž nečudo, veď vinohrady a víno k Devínskej Novej Vsi oddávna nerozlučne patria. Témou februárového stretnutia bola ochutnávka portugalských vín, ktorou milovníkov vína sprevádzala Beáta Vlnková, prezidentka Asociácie somelierov SR.

Veľkonočné tradície v Devínskej

Veľká noc, najväčšie kresťanské sviatky, sú spojené okrem svojho duchovného rozmeru aj s ľudovými tradíciami. K nim neodmysliteľne patrí aj veľkonočná šibačka a oblievačka. A aj keď už na Veľkonočný pondelok nevidno na uliciach zástupy mladých chlapcov s korbáčmi ako kedysi, predsa len veľkonočné tradície v Devínskej ešte stále  žijú.

Devínska do toho!

Pozvánka Lola Moravca na zápas 19. kola III. ligy Bratislavského futbalového zväzu medzi FCL VW Devínska Nová Ves a aktuálnym lídrom súťaže FC Rohožník.

Schválená dotácia pre futbal vyvoláva otázky

Nesúhlasné stanovisko Ing. Mariána Spišiaka k výške dotácií schválených pre futbalové oddiely miestnym zastupiteľstvom Devínska Nová Ves.

Pasca na myši v Istra Centre

V piatok 23. marca 2018 predstavil v Istra Centre divadelný súbor T-he divadlo svoju premiéru divadelnej hry Agathy Christie Pasca na myši. Mladí herci a herečky zo Základnej umeleckej školy na Istrijskej ulici sa zhostili svojich úloh na výbornú a diváci ich odprevádzali zaslúženým potleskom.

Ježiš Kristus zomrel a vstal z mŕtvych

Prežívanie Veľkonočných sviatkov pod vplyvom dojmov z púte do Svätej zeme.

Magazín DTV nás informoval

  • o premiestnení kontajnerov na separovaný odpad na Mlynskej ulici,
  • o Dni učiteľov v DNV,
  • ô technike zdobenia veľkonočných vajíčok,
  • ô duchovnom rozmere Veľkonočných sviatkov z pohľadu rímskokatolíckeho farára Andreja Kalamena.

Bratislavčan fotografiami očaril medzinárodnú porotu, z Dublinu si odnáša významné ocenenie

Hospodárske noviny informovali o úspechu dokumentárneho fotografa, filmára a prírodovedca Tomáš Hulíka z Devínskej Novej Vsi, ktorý získal tretie miesto v súťaži Federácie európskych profesionálnych fotografov. Cenu v kategórii Divoká príroda si prevzal za kolekciu piatich fotografií Divoké husy – Devínske jazero, Jelení gang – Devínske jazero, Labute – Malé Leváre, Labutie jazero – Veľké Leváre a Žirafa – Masai Mara, Keňa.

Policajti chytili podvodníkov, ktorí od seniorov vylákali tisíce eur

Bratislavské noviny informovali o odhalení podvodníkov, ktorým sa podarilo od seniorov v bratislavskej mestskej časti Dúbravka a Devínska Nová Ves vylákať takmer 15 000 eur. Obvinená trojica použila na seniorov lesť vo forme falošnej správy o dopravnej nehode, ktorú mal spôsobiť príbuzný seniorov.

Železnice chcú pri vybraných staniciach zriadiť nové miesta na parkovanie

Denník SME informoval o zámere Železníc Slovenskej republiky prenajať pozemky pri vybraných železničných staniciach samosprávam za účelom vybudovania parkovísk. Na základe aktuálneho stavu vytypovali štrnásť miest a obcí, medzi ktorými je aj Devínska Nová Ves.

Očakávame v Devínskej Novej Vsi

Máme za sebou veľkonočný týždeň a pred nami sú ďalšie zaujímavé udalosti. Od utorka čaká obyvateľov Opletalovej ulice zaťažkávacia skúška. Musia si zvyknúť na zvýšený pohyb kamiónov pred svojimi oknami. Denova začína rozmiestňovať veľkokapacitné kontajnery na uliciach Devínskej Novej Vsi. Chorváti sa stretnú na výročnej  schôdzi Chorvátskeho spolku a Činoherný klub DNV uvedie premiéru autorskej divadelnej hry „6 hercov čaká režiséra“. Bližšie podrobnosti o týchto, ale aj o ďalších očakávaných udalostiach sa dozviete v  novej rubrike „Očakávame“.

Týždeň v Devínskej je aj na facebooku

Ďakujem, že ste si našli čas pozrieť si blog Týždeň v Devínskej. Odporúčam Vám aj stránku Týždeň v Devínskej na facebooku, kde okrem článkov z tohto blogu nájdete aj ďalšie čerstvé informácie týkajúce sa Devínskej Novej Vsi. Stránka má momentálne 173 fanúšikov. Pridajte sa k nim aj Vy, aby sme sa čo najskôr priblížili k druhej stovke.

S úctou

Ján Žatko

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *