Devínska Nová Ves od 25. 3. 2019 do 31. 3. 2019

Ján Žatko

Slovensko bude mať historicky prvú prezidentku. Prispeli k tomu aj voliči z Devínskej Novej Vsi. Po tretíkrát otvorili majitelia donáškovú službu U MaMi. Plánom na výstavbu nového sídliska Slnečný vrch sa predsa len bude zaoberať stavebná komisia. Aj taká bola Devínska Nová Ves počas minulého týždňa. Viac sa dozviete v najnovšom newsletteri Týždňa v Devínskej. Na záver ako obyčajne udalosti, ktoré Devínska Nová Ves očakáva v najbližšom období.

píše: Ján Žatko

Do tretice všetko dobré

Do tretice všetko dobré. Podľa informácie na sociálnej sieti sa opäť otvorila prevádzka rýchleho občerstvenia a donášková služba U MaMi na Eisnerovej 56/F. Na tejto správe by nebolo nič neobyčajné, keby sme nepoznali pozadie. Majitelia otvárajú prevádzku v krátkom čase už po tretíkrát. Preto po tretíkrát, lebo doteraz neznámy páchateľ ich dvakrát vypálil. Doslovne. Želám im preto do tretice všetko dobré, veľa spokojných zákazníkov a už nikdy takú traumatickú skúsenosť.

Slnečný vrch bude na programe komisie v pondelok

slnečný vrchPredsedníčka Komisie výstavby a životného prostredia Beáta Janatová zvolala zasadnutie komisie na pondelok 1. apríla 2019 o 16:00. Komisia je verejná a uskutoční sa na miestnom úrade na Novoveskej 17/A v miestnosti č. 15. Najdôležitejším bodom, ktorým sa bude komisia zaoberať je zámer developera na výstavbu nového sídliska Slnečný vrch v dotyku ulice Jána Jonáša.

Jarné upratovanie počas volebného víkendu

Počas volebného víkendu partia nadšencov zorganizovala jarné upratovanie. V sobotu síce pršalo, ale niekoľkých to neodradilo. Traja dospelí a tri malé deti vyzbierali pod cyklomostom tri vrecia odpadkov, hlavne plastov. Dievčatá spočiatku s nadšením pomáhali. Neskôr keď zistili, že dážď vylákal von veľké množstvo slimákov, tak sa pustili do ich zbierania, aby ich napokon vrátili naspäť do prírody.

Magazín DTV nás 27. 3. 2019 informoval o

Bratislava – Devínska Nová Ves – Výsledky prezidentských volieb 2019


V Devínskej Novej Vsi sa na druhom kole prezidentských volieb zúčastnilo  53,3 % oprávnených voličov. Zuzana Čaputová získala 76,0 % hlasov a Maroš Ševčovič 24,0 % hlasov. Zuzana Čaputová získala 5 612 hlasov, čo je o 653 viac ako v 1. kole. Maroš Ševčovič získal 1 770 hlasov, čo je o 820 viac ako v 1. kole. Informuje denník SME.

Veľký prehľad odstávok v Bratislave: Lokality, kde nepôjde elektrina XIII.

Portál bratislava.dnes24.sk informuje o plánovaných odstávkach elektriny v Bratislave. Týka sa to aj niektorých ulíc v Devínskej Novej Vsi.

Jakub Mrva: Očakával som debatu o faktoch a nie ultimátne vyhlásenie, že Bratislava priprav sa platiť

Odborníci a aj komunálni politici vyzývajú štát, aby obmedzil ťažbu dreva vo svojich lesoch, ktoré susedia s bratislavskými mestskými lesmi. Ide o Devínskú Kobylu, lužné lesy a oblasť okolo potoka Vydrica. Lesy, ktoré patria hlavnému mestu, sú už po schválení novej zonácie prioritne určené na rekreáciu. Poslanec mesta Jakub Mrva zostal v šoku z vyjadrení ministerky Matečnej, ktorá sa položila otázku, koľko sú Bratislavčania ochotní platiť za rekreáciu. Viac prezradil v rozhovore pre Bratislavské noviny.

NOVÉ VIDEO: Kolóny kamiónov a odpad v prírode pred Volkswagenom! Polícia už začala konať

Bratislavské noviny sa ďalej venujú téme stojacich kamiónov na ceste 505 v bratislavskej Devínskej Novej Vsi pred Volkswagenom a množstvo odpadu, ktoré po kamionistoch zostáva naokolo. V nedeľu okolo obeda natočili ďalšie video s ešte väčšou kolónou stojacich kamiónov. Kým spoločnosť Volkswagen Slovakia nám zareagovala, že s tým nemá nič spoločné, obrátili sme sa na políciu a tá začala konať.

Bývalý primátor Ivo Nesrovnal by mal zaplatiť pokutu od ÚVO, vyzýva R. Tešovič

Bývalý primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal by mal uhradiť pokutu, ktorú dostalo hlavné mesto od Úradu pre verejné obstarávanie pre porušenie zákona pri obstaraní zimnej údržby. To zabezpečovalo v decembri 2018 ešte predchádzajúce vedenie hlavného mesta. Vyzýva na to bratislavský mestský poslanec a šéf mestskej finančnej komisie Rastislav Tešovič, podľa ktorého dozrel čas na hmotnú zodpovednosť politikov. Nesrovnal však poslancovi odporúča, aby sa najprv dopodrobna zoznámil s faktmi.

Devínska Nová Ves očakáva

Tento týždeň začína Denova rozmiestňovať po uliciach Devínskej Novej Vsi kontajnery na veľkorozmerný odpad. Futbaloví fanúšikovia si prídu na svoje. Čakajú ich až dva domáce zápasy futbalového áčka. Na svoje si prídu aj milovníci swingu, môžu navštíviť swingový bál. Podrobný program najbližších podujatí v DNV nájdete ako vždy v  rubrike „Očakávame“.

Týždeň v Devínskej je aj na facebooku

Ďakujem, že ste si našli čas pozrieť si blog Týždeň v Devínskej. Odporúčam Vám aj stránku Týždeň v Devínskej na facebooku, kde okrem článkov z tohto blogu nájdete aj ďalšie čerstvé informácie týkajúce sa Devínskej Novej Vsi. V súčasnosti má stránka 882 fanúšikov. Pozvite aj Vy svojich priateľov na túto stránku, aby aj oni mali najčerstvejšie informácie o Devínskej Novej Vsi.

Milí čitatelia,

budem veľmi rád, ak mi dáte vedieť, čo Vás na blogu Týždeň v Devínskej najviac zaujalo a aké články Vám v ňom chýbajú.

Prajem Vám príjemný týždeň.

Ján Žatko

3 komentáre k “Devínska Nová Ves od 25. 3. 2019 do 31. 3. 2019”

  1. Pán Žatko, rád by som vedel, ako je možné, že bez môjho súhlasu je uverejnená moja fotografia napr. pod článkom, kde je informácia o odstavení dodávok elektrickej energie.
    S pozdravom.
    Jozef Sabo

    1. Stalo sa tak mojou chybou, za ktorú sa vám ospravedlňujem. Fotografiu som vymenil. Je ešte aj ďalší prípad, keď som použil vašu fotografiu?

  2. Kedy bude vydane stavebne povolenie Vyhliadkova veza Devinska Kobyla? Predbezna zmluva o prenajme od lesov skoncila 31.12.2018 a zmluva s dodavatelom bola viazana do marca 2019.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *