Devínska Nová Ves od 25. 11. 2019 do 1. 12. 2019

Ján Žatko

Diskutuje sa o príprave rozpočtu Devínskej Novej Vsi na rok 2020. Presne pred rokom zložili slávnostný sľub starosta Dárius Krajčír a poslanci miestneho zastupiteľstva. Presne pred rokom bol odsúdený bývalý starosta Milan Jambor za korupciu. Aj o tom sa viac dozviete v nasledujúcich riadkoch. Na záver ako obyčajne udalosti, ktoré Devínska Nová Ves očakáva v najbližšom období.

píše: Ján Žatko

Komu kam…rieši sa rozpočet na roky 2020-2022

Dôležité veci nám v návale iných starostí unikajú pomedzi prsty. Finalizuje sa rozpočet Devínskej Novej Vsi na nasledujúce tri roky. Zverejnený má byť už 26. 11. 2019! Aj ja ako člen Komisie kultúry a športu sa to dozvedám, neviem či úplne mojou vinou, tak nejako na poslednú chvíľu. Možno by ste sa aj Vy mohli vyjadriť, komu a kam by bolo načim rozdeliť naše spoločné peniaze. Píše Ľubomíra Petrova.

Stihneme to do Vianoc?

Prvého novembra som na tomto blogu informoval o prosbe Devínskonovovešťanky Veroniky Veslárovej o finančnú pomoc na kúpu handbiku. Vzhľadom na to, že Veronika je celý život na vozíku, táto pomôcka by jej veľmi pomohla zlepšiť jej zdravotný stav. Problém je, že na tento prístroj neexistuje peňažný príspevok od štátu a tak je odkázaná na pomoc iných. Som rád, že Veronike sa podarilo výzvu na finančnú zbierku predĺžiť. Stihneme to do Vianoc?

Pohár vína s Ivanom Štefancom

Pozvánka na stretnutie a diskusiu pri pohári vína s europoslancom za KDH Ivanom Štefancom. Stretnutie sa uskutočnilo v piatok 29. 11. 2019 na Istrijskej 6.

Fotofórum 2019 a Železná opona

7. novembra 2019 sa uskutočnila v Múzeu kultúry Chorvátov na Slovensku vernisáž tradičnej výstavy fotografií Fotofórum 2019. V tomto roku bola pri príležitosti 30. výročia nežnej revolúcie rozšírená o výstavu fotografií súvisiacich so železnou oponou. Na vernisáži sa zúčastnil rekordný počet divákov. Výstavu Fotofórum 2019 a Železná opona si môžete pozrieť do 6. 12. 2019.

Stalo sa pred rokom: Devínska má nového starostu

Takmer presne pred rokom 27. 11. 2018 sa uskutočnilo ustanovujúce zasadnutie nového miestneho zastupiteľstva. Prítomní si na ňom vypočuli slávnostný sľub nového starostu Devínskej Novej Vsi Dáriusa Krajčíra a 12 nových poslancov miestneho zastupiteľstva. Na zasadnutí sa zúčastnil aj novozvolený primátor Bratislavy Matúš Vallo a všetci doterajší starostovia Devínskej Novej Vsi.

Stalo sa pred rokom: Priznanie Milana Jambora k úplatkárstvu

To načasovanie bolo ako z amerického akčného filmu. Milan Jambor pred rokom v utorok 27. 11. 2018 večer slávnostne odovzdal starostovské insígnie novému starostovi Dáriusovi Krajčírovi a s úsmevom si z jeho úst vypočul poďakovanie za vykonanú prácu. Málokto z prítomných vtedy tušil, že už nasledujúci deň dopoludnia na Špecializovanom trestnom súde v Pezinku odznie priznanie Milana Jambora  k úplatkárstvu.

Chcete ovplyvniť vaše bezprostredné okolie? Pripomienkujte návrh rozpočtu mestskej časti

25. novembra 2019 zverejnila mestská časť Devínska Nová Ves na svojej webovej stránke návrh rozpočtu mestskej časti na roky 2020 – 2022. Ide o najdôležitejší dokument, na základe ktorého bude fungovať život v našej mestskej časti počas celého budúceho roka. Návrh rozpočtu môžu pripomienkovať aj občania. Je to najlepší spôsob na to, ako ovplyvniť vaše bezprostredné okolie.

Pozvánka na adventné posedenie matičiarov

Pozvánka na adventné posedenie matičiarov, ktoré usporiadal Miestny odbor Matice slovenskej v Devínskej Novej Vsi v nedeľu 1. decembra 2019 vo veľkej sály Istra Centra, spojené s kultúrnym programom a občerstvením.

Magazín DTV nás informoval o

Čo píšu o nás iní

Vláda podporí viaceré projekty mesta Bratislava

Vláda sa rozhodla finančne podporiť mesto Bratislava sumou 15,1 milióna eur. Konkrétne bude na budúci rok pre hlavné mesto vyčlenený prvýkrát riadny príspevok v štátnom rozpočte vo výške desať miliónov eur. Zvyšných vyše päť milióna eur dá vláda na konkrétne projekty v každej bratislavskej mestskej časti. Devínsku Novú Ves podporí vláda sumou 100 000 eur na rekonštrukciu a revitalizáciu miestneho rybníka a spolu vyše 30 000 eur dá na modernizáciu v Materskej škole M. Marečka 16 a 20. Píše spravodajský portál teraz.sk.

Diela zo zbierok sú často v havarijnom stave. Mesto hľadá riešenie problému depozitárov

Mesto Bratislava hľadá adekvátnu lokalitu a externé zdroje na financovanie vybudovania novej budovy – depozitárov pre potreby uskladnenia zbierok Galérie mesta Bratislavy a Múzea mesta Bratislavy. V súčasnosti sú zbierkové predmety Galérie mesta Bratislavy a Múzea mesta Bratislavy deponované aj na Opletalovej ulici v Devínskej Novej Vsi. Informuje portál Bratislava.dnes24.sk.

Z Viedne do Bratislavy za 40 minút, sľubujú rakúske železnice. Slováci musia opraviť mosty z čias cisára Ferdinanda

Od roku 2023 sa podľa rakúskych železníc skráti cesta do Bratislavy na štyridsať minút. Do roku 2023 plánujú modernizovať starú severnú trasu, ktorá vedie cez Marchegg a Devínsku Novú Ves. Podmienkou je, aby ŽSR stihli zmodernizovať svoj krátky úsek po Marchegg, vrátane mostov z čias cisára Ferdinanda I. Píše denník N.

Devínska Nová Ves očakáva

Opäť nás čaká veľmi bohatý týždeň. Komisie miestneho zastupiteľstva finišujú v posudzovaní návrhu rozpočtu. Budeme spomínať na bombardovanie Devínskej v roku 1944. A pri dobrom jedle a hudbe sa budeme stretávať na Vianočnej uličke. Ďalšie podrobnosti sa dozviete ako obyčajne v  rubrike „Očakávame“.

Týždeň v Devínskej je aj na Facebooku

Ďakujem, že ste si našli čas pozrieť si blog Týždeň v Devínskej. Odporúčam Vám aj stránku Týždeň v Devínskej na Facebooku, kde okrem článkov z tohto blogu nájdete aj ďalšie čerstvé informácie týkajúce sa Devínskej Novej Vsi. V súčasnosti má stránka 998 fanúšikov. Pozvite aj Vy svojich priateľov na túto stránku, aby aj oni mali najčerstvejšie informácie o Devínskej Novej Vsi.

Milí čitatelia,

budem veľmi rád, ak mi dáte vedieť, čo Vás na blogu Týždeň v Devínskej najviac zaujalo a aké články Vám v ňom chýbajú. Tak isto privítam, ak sa rozhodnete sami prispieť na blog svojim článkom.

Prajem Vám príjemný týždeň.

Ján Žatko

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *