Devínska Nová Ves od 24. 9. 2018 do 30. 9. 2018

Devínska Nová Ves od 24. 9. 2018
Ján Žatko

V tomto týždni sa poslednýkrát zišlo súčasné miestne zastupiteľstvo. Na budúce už zasadne v novom zložení. O poslanecký post sa zaujíma 43 uchádzačov a o kreslo starostu 5 kandidátov. Devínskonovoveskí futbalisti pokračujú vo víťaznom ťažení. Aká teda bola Devínska Nová Ves od 24. 9. 2018? Dozviete sa v najnovšom newsletteri Týždňa v Devínskej. Na záver ako obyčajne udalosti, ktoré očakávame v Devínskej Novej Vsi v najbližšom období.

píše: Ján Žatko
autor kandiduje za poslanca miestneho zastupiteľstva DNV 

Zoznam kandidátov na starostu a poslancov

Devínska Nová Ves od 24. 9. 2018 Miestna volebná komisia v Devínskej Novej Vsi zverejnila zoznam kandidátov na starostu a poslancov miestneho zastupiteľstva mestskej časti Devínska Nová Ves, ktorí sa budú uchádzať o hlasy voličov v komunálnych voľbách 10. 11. 2018. Komisia zaregistrovala všetkých päť uchádzačov o post starostu a 43 kandidátov na poslanca miestneho zastupiteľstva.

Dve tváre Pivného Janka

Devínska Nová Ves od 24. 9. 2018 Predminulý víkend bolo v Devínskej Novej Vsi rušno. Turisti a bežci šliapali na Devínsku Kobylu, Čripáci varili guláš v Srdci a na priestranstve pred starou poštou na Istrijskej ulici to doslova vrelo. Ľudia sa zabávali, popíjali a vychutnávali dobré jedlo u Pivného Janka II. Veľa ľudí odchádzalo nadšených, veľa sklamaných a niektorí boli z tejto akcie dokonca zúfalí. Pýtal som sa ich prečo.

FCL VW DNV : PŠC Pezinok 1 : 0 (1 : 0)

Devínska Nová Ves od 24. 9. 2018 Futbalisti Lokomotívy VW DNV nepoznajú od 25. augusta 2018 premožiteľa. Od tohto dátumu ťahajú nepretržitú sériu víťazstiev, či už na domácej, alebo súperovej pôde. Po ôsmich kolách majú na svojom konte 21 bodov. V tabuľke III. ligy sú na 3. mieste za druhou Račou len vďaka horšiemu skóre a 3 body za rezervou Slovana Bratislava. Tá je zatiaľ suverénom v súťaži, keď v ôsmich stretnutiach získala plný počet bodov. Reportáž z ďalšieho víťazného zápasu prináša Lolo Moravec.

Dobrovoľníci zachraňujú problémy Devínskej

Devínska Nová Ves od 24. 9. 2018 Začiatkom septembra som na tejto stránke zverejnil článok Prístrešok, ktorý nikto nechce. Písal som v ňom o opustenom turistickom prístrešku Na hriadkach, ku ktorému sa nik nehlási a ktorý sa nám postupne pred našimi očami rozpadá. Banálny problém opravy jednoduchého dreveného prístreška sa stal pre zodpovedné subjekty problémom neriešiteľným. Dnes je však už situácia úplne iná. Prístrešok je opravený. Ako je to možné? Dobrovoľníci pomohli.

Poslanci zavŕšili svoj štvorročný mandát

Devínska Nová Ves od 24. 9. 2018

Uskutočnilo sa posledné rokovanie miestneho zastupiteľstva v tomto volebnom období. Starosta Milan Jambor svoju stoličku v komunálnych voľbách neobhajuje a tak budúce miestne zastupiteľstvo už bude viesť nový starosta. Na poslaneckej stoličke už určite neuvidíme Miroslava Encingera, Janu Martanovičovú a Denisa Ružoviča, ktorí sa už o hlasy voličov nebudú uchádzať. Denis Ružovič sa rozhodol neobhajovať svoj poslanecký mandát ale chce zabojovať o kreslo starostu. Ostatní poslanci sa budú o dôveru voličov uchádzať opäť.

Zeleň na sídlisku – prečo ju v Devínskej potrebujeme

Devínska Nová Ves od 24. 9. 2018 Dnes, v čase extrémnych letných horúčav azda viac ako kedykoľvek predtým, potrebujeme zmierňovať dopady tepla na ľudský organizmus ako aj na zeleň a prírodu samotnú. Sme oveľa citlivejší voči tomu keď sa okolo nás odstraňujú stromy, najmä počas horúcich dní. Iste ste si všimli, že v poslednom období dochádza k viacerým výrubom na území Devínskej Novej Vsi, ktorým bežný občan má problém porozumieť.

Magazín DTV nás 26. 9. 2018 informoval

Devínska Kobyla ako hospodársky les? Absurdné, tvrdia ochranári

Denník Pravda zaujala petičná akcia rozbehnutá v Devínskej Novej Vsi proti plánovanému výrubu lesa na Devínskej Kobyle štátnym podnikom LESY SR.

Obľúbenú prírodnú oblasť v Bratislave čaká masívna ťažba dreva

Portál startitup.sk tak isto píše o petičnej akcii rozbehnutej v Devínskej Novej Vsi proti plánovanému výrubu lesa na Devínskej Kobyle štátnym podnikom LESY SR.

Deň železnice pripomenul 170.výročie železnice na Slovensku

Spravodajský portál teraz.sk píše o Dni železnice. Jeho cieľom bolo spropagovať železničnú dopravu a pripomenúť 170. výročie železnice na Slovensku. Pri tej príležitosti pripomenul aj to, že prvý parostrojný vlak vstúpil na územie Slovenska 20. augusta 1848 na trati Marchegg – Devínska Nová Ves – Bratislava.

Stavba vyhliadkovej veže na Devínskej Kobyle je v nedohľadne, kto je za to zodpovedný?

Vyhliadková veža, ktorá mala už na jeseň stáť na Devínskej Kobyle a mala sa stať novou atrakciou Bratislavy, sa ani nezačala stavať. Ukončenie stavby rozhľadne, ktorú samospráva v Devínskej Novej Vsi nazvala pracovným názvom modlivka, pritom avizovali na september, október tohto roka.

Bratislava oslávi úrodu jabĺk na podujatiach s názvom Jablkové hodovanie

Spravodajský portál bratislavaden.sk pozýva na Jablkové hodovanie v Devínskej Novej Vsi.

Devínska Nová Ves očakáva

Tento týždeň sa v Devínskej Novej Vsi začína degustovaním vín z odrody Sauvignon blanc a končí Jablkovým hodovaním. Obe akcie sú v Istra Centre. Podrobný program najbližších podujatí nájdete ako vždy v  rubrike „Očakávame“.

Týždeň v Devínskej je aj na facebooku

Ďakujem, že ste si našli čas pozrieť si blog Týždeň v Devínskej. Odporúčam Vám aj stránku Týždeň v Devínskej na facebooku, kde okrem článkov z tohto blogu nájdete aj ďalšie čerstvé informácie týkajúce sa Devínskej Novej Vsi. V súčasnosti má stránka 639 fanúšikov. Pozvite aj Vy svojich priateľov na túto stránku, aby aj oni mali najčerstvejšie informácie o Devínskej Novej Vsi.

Milí čitatelia,

budem veľmi rád, ak mi dáte vedieť, čo Vás na blogu Týždeň v Devínskej najviac zaujalo a aké články Vám v ňom chýbajú.

S úctou

Ján Žatko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *