Devínska Nová Ves od 24. 8. 2020

Ján Žatko

Postrekovali sa komáre. Ulice Devínskej Novej Vsi zaplavil hoax. Nové funkcie na oficiálnom webe mestskej časti. 10 rokov od veľkej tragédie. Škola Ivana Bukovčana sa bude rozširovať. Aj o tom sa dozviete viac v nasledujúcom článku.

píše: Ján Žatko

Kolečko vás pozýva plávať dolu Moravou

Občianske združenie MTB Kolečko pod záštitou mestskej časti Devínska Nová Ves usporiada v sobotu 5. 9. 2020 na 2. ročník diaľkového plávania Moravou. Môžete si vybrať z dvoch tratí. Dlhšia 8-kilometrová začína pod Marcheggským mostom, kratšia 4-kilometrová pod Cyklomostom slobody. Cieľ je v oboch prípadoch v Devíne nad Pamätníkom železnej opony.

Stretnutie občanov so starostom Dáriusom Krajčírom

Včera som sa zúčastnila stretnutia s pánom starostom Devínskej Novej Vsi Dáriusom Krajčírom na ihrisku pri Charkovskej. Mojím cieľom bolo poukázať na situáciu s komármi v DNV, ktorá posledné dva prázdninové a letné mesiace bola v DNV už neúnosná. Píše Mária Žatková.

Nové triedy v ZŠ Ivana Bukovčana pribudnú na budúci rok

Na zasadnutí Komisie výstavby a životného prostredia dňa 20. 5. 2020 boli členovia komisie informovaní o stave príprav rozšírenia ZŠ Ivana Bukovčana. Pôvodne sa rátalo s vybudovaním nových tried na tejto škole ešte v tomto roku, z objektívnych príčin sa však táto investícia presúva až na budúci rok.

Špinavá kampaň už dva roky pred voľbami?

V rámci predvolebnej kampane som už v Devínskej Novej Vsi zažil všeličo. Vrátane podrazov, neprávd a vyslovených špinavostí. Tentoraz je nóvum v tom, že táto nechutná špinavá kampaň začína už dva roky pred voľbami. Tak isto ako mnohí z vás som aj ja dostal včera do poštovej schránky nechutný pamflet označujúci starostu Dáriusa Krajčíra za zločinca.

Nové funkcie na oficiálnom webe Devínskej Novej Vsi

Na oficiálnom webovom sídle mestskej časti Devínska Nová Ves nájdete dve nové funkcie, ktorými môže verejnosť prispievať na tento web. Pozývam všetkých Devínskonovovešťanov aby ich využili a aby sa nový web mestskej časti stal aj vašou zásluhou zaujímavejším a atraktívnejším.

Devínska Nová Ves má oficiálnu facebookovú stránku

Devínska Nová Ves má oficiálnu facebookovú stránku. Stránka bola vytvorená 23. marca 2020. Že ste o nej doteraz nevedeli? Nečudujem sa. Ja som na tom rovnako. Ani ja som o nej až doteraz netušil, hoci som poslancom miestneho zastupiteľstva a členom Komisie športu a kultúry. No nevadí. Netuším síce, prečo doteraz táto stránka pracovala tak povediac v ilegalite, ale pevne  verím, že sa jej podarí čo najskôr prinášať obyvateľom Devínskej Novej Vsi čerstvé a objektívne informácie o našej mestskej časti.

Magazín DTV nás informoval o

Fotografia týždňa

Postrek komárov v intraviláne Devínskej Novej Vsi v pondelok 24. 8. 2020 skoro ráno. Zdroj foto: devinskanovaves.sk.

Video týždňa

Dnes po prvýkrát uvádzam v newsletteri aj video týždňa. Kto ho ešte nevidel, pozrite si. Určite to stojí za to. Autor: Štúdio Vlado + Johanka.

Napísali o nás

OBRAZOM: Pred 10 rokmi zažila Devínska Nová Ves masaker

Streľba v bratislavskej mestskej časti Devínska Nová Ves, ku ktorej došlo v predposledný prázdninový deň roku 2010, otriasla Slovenskom. Pri vyčíňaní 48-ročného Ľubomíra Harmana prišlo o život osem ľudí vrátane strelca. Na smutnú udalosť spomína portál teraz.sk.

Na Devínskej Kobyle často vyčíňajú vandali, pomôcť majú fotopasce

Na bratislavskej Devínskej Kobyle stretávajú ochranári s prípadmi vandalizmu pomerne často. Správa Chránenej krajinnej oblasti Malé Karpaty sa preto rozhodla situáciu riešiť. Strážcovia v lokalite vymenili pletivo a nainštalovali fotopasce. Tie by mohli páchateľov zachytiť a pomôcť pri ich odhalení. Informuje denník SME.

Predstaviteľ magistrátu mal posielať starostu Devínskej Novej Vsi do väzenia – primátor to označil za HOAX

V Devínskej Novej Vsi sa v uplynulých dňoch objavili letáky, v ktorých figuruje meno splnomocnenca magistrátu pre životné prostredie Andreja Kovarika. Podľa nich bude starosta Krajčír prvým, kto pôjde za použitie chemických postrekov proti komárom sedieť. Obaja dotyční hovoria o podaní trestného oznámenia a primátor Matúš Vallo označil vytlačený text za HOAX. Píšu Bratislavské noviny.

Najkrajšie cyklotrasy v Bratislave a okolí

Spravodajský portál bratislavaden.sk prináša tip na tri najkrajšie cyklotrasy v Bratislave a okolí. Zaradil medzi ne aj trasu cez Devínsku Kobylu. Značnú časť tvoria lesné cesty, preto odporúča skôr horské bicykle:  Kuklovská – Dlhé Diely – Kráľov vrch – Jezuitský les – Švábsky vrch – Dúbravská Hlavica – Devínska Kobyla – Devínska Nová Ves (cca 11 km).

Proti komárom už v Devínskej Novej Vsi bojujú aj chemickým postrekom

Devínska Nová Ves aplikovala v pondelok v skorých ranných hodinách chemický postrek proti komárom. Mestská časť o tom informovala na sociálnej sieti. K chemickému postreku pristúpila na základe hlasovania obyvateľov. Celkovo sa prieskumu zúčastnilo a hlasovalo 3 076 obyvateľov, z toho 2 446 obyvateľov za vykonanie postreku a 534 obyvateľov proti.

Devínska Nová Ves očakáva

Začína sa nový školský rok. Starosta Dárius Krajčír pokračuje v stretnutiach s občanmi. Istra Centrum pripravilo záver Kultúrneho leta. V sobotu si môžete zaplávať v Morave a pochutnať si na Matičnom guláši. Ďalšie podrobnosti sa dozviete ako obyčajne v  rubrike „Očakávame“.

Týždeň v Devínskej je aj na Facebooku

Ďakujem, že ste si našli čas pozrieť si blog Týždeň v Devínskej. Odporúčam Vám aj stránku Týždeň v Devínskej na Facebooku, kde okrem článkov z tohto blogu nájdete aj ďalšie čerstvé informácie týkajúce sa Devínskej Novej Vsi. V súčasnosti má stránka 1 112 fanúšikov. Pozvite aj Vy svojich priateľov na túto stránku, aby aj oni mali najčerstvejšie informácie o Devínskej Novej Vsi.

Milí čitatelia,

budem veľmi rád, ak mi dáte vedieť, čo Vás na blogu Týždeň v Devínskej najviac zaujalo a aké články Vám v ňom chýbajú. Tak isto privítam, ak sa rozhodnete sami prispieť na blog svojim článkom.

Prajem Vám príjemný týždeň.

Ján Žatko

 

 

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *