Devínska Nová Ves od 23. 9. 2019 do 29. 9. 2019

Ján Žatko

Mimoriadne zastupiteľstvo zvýšilo plat starostovi Dáriusovi Krajčírovi o 50 %. Polemika okolo nového Devexu. Vyhliadková veža na Devínskej Kobyle má konečne právoplatné stavebné povolenie. Aj o tom sa dozviete v najnovšom newsletteri Týždňa v Devínskej. Na záver ako obyčajne udalosti, ktoré Devínska Nová Ves očakáva v najbližšom období.

píše: Ján Žatko

Miestny úrad ponúka voľné miesta

Miestny úrad Devínska Nová Ves opäť hľadá nových zamestnancov, dokonca aj na vedúcu pozíciu. Je to príležitosť pre tých, ktorí radi pracujú s ľuďmi, Devínska Nová Ves je im blízka a neradi trávia dlhé hodiny cestovaním v dopravnej špičke do Bratislavy. Žiadosti je možné podávať do 4. 10. 2019.

Nehanbime sa za svojho starostu

Na mimoriadnom zasadnutí miestneho zastupiteľstva mestskej časti Devínska Nová Ves dňa 22. 8. 2019 moji kolegovia poslanci a poslankyne tak trochu prekvapujúco zvýšili plat starostovi Dáriusovi Krajčírovi o 50 %. Prekvapujúco preto, lebo návrh na zvýšenie platu starostu vo zverejnenom programe zastupiteľstva nebol. Do programu ho navrhla doplniť priamo na zasadnutí miestneho zastupiteľstva zástupkyňa starostu Beata Janatová.

Vyšlo prvé číslo nového Devexu

devexuV septembri vyšlo prvé číslo nového Devexu s podtitulom „Oficiálne periodikum mestskej časti“. Vydávanie vlastného časopisu schválilo miestne zastupiteľstvo na svojom mimoriadnom zasadnutí 22. 8. 2019 zároveň s kúpou značky a archívu doterajšieho Devexu od jeho vydavateľa Petra Kruga. Moji kolegovia tak splnili jeden z bodov môjho volebného programu, hoci ja som ich paradoxne vyzýval, aby schválenie vydávania vlastných novín odložili až na september. Vadilo mi, že návrh nebol prerokovaný v odborných komisiách. Neodložili. Čo sa dá robiť, život je plný paradoxov.

Harmonogram rozmiestnenia kontajnerov jeseň 2019

Tento týždeň začala Denova s jesenným rozmiestňovaním kontajnerov na uliciach v Devínskej Novej Vsi. Až do polovice novembra budú na uliciach umiestnené každý týždeň tri veľkokapacitné kontajnery. Jesenné upratovanie domácností a dvorov sa teda môže začať. Harmonogram rozmiestnenia kontajnerov je uvedený v nasledujúcej tabuľke.

Náš nový Devex – nič nezabudol, ani sa nič nenaučil

devexuFarebné strany, tenší papier a väčší rozsah. To sú asi najzásadnejšie zmeny, ktorých sa Devex po zmene vydavateľa z pohľadu čitateľa dočkal. Texty sú stále tendenčné a nekvalitné, chyby hojnejšie než fakty a celkový dojem hádam ešte horší než predtým. Pretože teraz už nejde len o akýsi súkromný plátok s minimálnym rozpočtom, ale mestskou časťou a tým pádom občanmi slušne zaplatené periodikum. To je on, náš „nový“ Devex.

Magazín DTV nás informoval o

Čo píšu o nás iní

Bratislavčania budú v sobotu čistiť Devínsku Kobylu. Postavia tu aj hmyzie hotely

Revitalizácia a údržba náučných chodníkov a okolia, orezy a vystrihovanie výrastkov náletových drevín, ale aj budovanie hotelov pre hmyz či stavba kŕmidiel pre vtáky – aj takéto práce sú naplánované v rámci sobotného (28. 9.) čistenia národnej prírodnej rezervácie Devínska Kobyla v Devínskej Novej Vsi. Informuje portál Bratislava.dnes24.sk.

Vyhliadková veža na Devínskej Kobyle má platné stavebné povolenie

Projekt novej vyhliadkovej veže na bratislavskej Devínskej Kobyle má platné stavebné povolenie. Povolenie, ktoré koncom júla vydala mestská časť Devín ako príslušný stavebný úrad pre mestskú časť Devínska Nová Ves, ktorá je v tomto projekte stavebníkom, nadobudlo právoplatnosť 10. septembra. Termín začiatku výstavby nie je momentálne známy. Píšu Bratislavské noviny.

Nepríčetné cyklotrasy

Na blogu denníka SME píše Pedro Oravec o problematických cyklotrasách v Bratislave. Okrem iného sa v ňom venuje aj cyklotrase z Devínskej Novej Vsi do Devína.

Devínska Nová Ves očakáva

V pondelok je posledný deň na zaslanie fotografií do súťaže Fotofórum 2019. Do piatku sa môžete uchádzať o jedno z voľných miest na miestnom úrade. Víkend bude v znamení zábavy, dobrého jedla a pitia ale tak isto aj športu. Ďalšie podrobnosti sa dozviete ako obyčajne v  rubrike „Očakávame“.

Týždeň v Devínskej je aj na facebooku

Ďakujem, že ste si našli čas pozrieť si blog Týždeň v Devínskej. Odporúčam Vám aj stránku Týždeň v Devínskej na facebooku, kde okrem článkov z tohto blogu nájdete aj ďalšie čerstvé informácie týkajúce sa Devínskej Novej Vsi. V súčasnosti má stránka 972 fanúšikov. Pozvite aj Vy svojich priateľov na túto stránku, aby aj oni mali najčerstvejšie informácie o Devínskej Novej Vsi.

Milí čitatelia,

budem veľmi rád, ak mi dáte vedieť, čo Vás na blogu Týždeň v Devínskej najviac zaujalo a aké články Vám v ňom chýbajú. Tak isto privítam, ak sa rozhodnete sami prispieť na blog svojim článkom.

Prajem Vám príjemný týždeň.

Ján Žatko

Jeden komentár k “Devínska Nová Ves od 23. 9. 2019 do 29. 9. 2019”

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *