Devínska Nová Ves od 22. 7. 2019 do 28. 7. 2019

Ján Žatko

Dom so zelenou strechou je aj v Devínskej. Denova opravila prístrešok. Ďalší tip k vode. Spomienka na tragédiu spred 9 rokov. O tom všetkom sa dozviete v najnovšom newsletteri Týždňa v Devínskej. Na záver ako obyčajne udalosti, ktoré Devínska Nová Ves očakáva v najbližšom období.

píše: Ján Žatko

Dom so zelenou strechou v DNV – rozhovor s majiteľmi

strechouTento rozhovor je pokračovaním článku Ženy o zelených strechách. Po úvodnom článku sa objavila informácia, že v DNV existuje už jeden rodinný dom so zelenou strechou a jeho majitelia – rodina Vilhanova súhlasili s tým, že odpovedia na otázky Jany Kočvarovej a pomôžu tak spropagovať túto formu ekologického bývania priamo od niekoho, kto už zelenú strechu užíva a má s ňou tie najpriamejšie skúsenosti.

Poďakovanie riaditeľke Denovy

strechouJán Žatko ďakuje riaditeľke a zamestnancom Denovy za to, že prístrešok na cyklotrase v blízkosti ulice Na hriadkach už opäť slúži svojmu účelu. Postarali sa o to naozaj v rekordnom čase.

Kam za vodou: Lipót

Tohtoročné letné horúčavy neúprosne pokračujú.  A aj keď počas víkendu naozaj prišli predpovedané búrky, predsa len padne vhod možnosť ochladiť sa v príjemnom prostredí. Dnes vám v seriáli Kam za vodou odporúčam využiť ponuku termálneho a zážitkového kúpaliska Lipót. Kúpalisko je v Maďarsku, asi hodinu cesty autom z Devínskej Novej Vsi.

KRIMI SERIÁL Najbizarnejšie krimi prípady na Slovensku: Strelec z Devínskej

Časopis Plus 7 dní sa vracia k tragickým udalostiam spred 9 rokov, keď Ľubomír Harman na sídlisku Podhorské zastrelil sedem a zranil 17 ľudí.

Fotogaléria: Šaľa – Devínska N. Ves

Regionálne vydanie denníka SME, My Nitra, prinieslo fotogalériu z prípravného futbalového zápasu Šaľa – Devínska Nová Ves 4:2 (2:0).

 

Devínska Nová Ves očakáva

Kultúrne leto v Devínskej pokračuje premietaním letného kina a divadlom pre deti. Na svoje si prídu aj futbaloví fanúšikovia, pretože v sobotu môžu povzbudiť devínskonovoveských futbalistov v úvodnom zápase Slovnaft Cupu. Ďalšie podrobnosti sa dozviete ako obyčajne v  rubrike „Očakávame“.

Týždeň v Devínskej je aj na facebooku

Ďakujem, že ste si našli čas pozrieť si blog Týždeň v Devínskej. Odporúčam Vám aj stránku Týždeň v Devínskej na facebooku, kde okrem článkov z tohto blogu nájdete aj ďalšie čerstvé informácie týkajúce sa Devínskej Novej Vsi. V súčasnosti má stránka 933 fanúšikov. Pozvite aj Vy svojich priateľov na túto stránku, aby aj oni mali najčerstvejšie informácie o Devínskej Novej Vsi.

Milí čitatelia,

budem veľmi rád, ak mi dáte vedieť, čo Vás na blogu Týždeň v Devínskej najviac zaujalo a aké články Vám v ňom chýbajú.

Prajem Vám príjemný týždeň.

Ján Žatko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *