Devínska Nová Ves od 21. 10. 2019 do 27. 10. 2019

Ján Žatko

Na stavebnej komisii boli developeri. Laureát ocenenia Devínskonovoveská holubica akademický maliar Viktor Hulík vystavoval v Danubiane. Potrebuje Devínska skejtpark? Aj o tom sa dozviete v nasledujúcich riadkoch. Na záver ako obyčajne udalosti, ktoré Devínska Nová Ves očakáva v najbližšom období.

píše: Ján Žatko

Developerské projekty opäť na komisii výstavby

V stredu 23. 10. 2019 sa od 17.00 uskutočnilo v sobášnej sieni Vily Košťálová na Novoveskej 17 zasadnutie Komisie výstavby a životného prostredia. Komisia posudzovala hlavne developerské projekty pripravované v Devínskej Novej Vsi a tak isto plánovaný projekt nadstavby miestneho úradu. Rokovanie komisie je verejné a tento článok pozýval verejnosť na účasť.

Potrebujeme skejtpark v Devínskej?

26. septembra 2019 navštívili poslanci miestneho zastupiteľstva Devínskej Novej Vsi na pozvanie riaditeľa občianskeho združenia Ichtys Mateja Nagya priestory Ichtysu na ulici Štefana Králika. Bola to už druhá návšteva poslancov v tomto volebnom období. Témou tohto stretnutia bol okrem informácií o najnovších aktivitách občianskeho združenia Ichtys aj návrh vybudovať skejtpark v Devínskej Novej Vsi.

Viktor Hulík: Žije sa tu veľmi fajn

Akademický maliar Viktor Hulík. Rodený Bratislavčan, ktorý už 44 rokov žije v Devínskej Novej Vsi a za ten čas si ju zamiloval. Otvorene priznáva, že prostredie Devínskej Novej Vsi mu pomáha pri jeho umeleckých úspechoch. Jeden z najvýznamnejších súčasných slovenských výtvarných umelcov. Ústredná osobnosť slovenskej geometricke abstrakcie, ale aj autor populárneho Čumila.

Devínska Nová Ves bude mať internet zadarmo

V stredu sme sa dozvedeli veľmi príjemnú správu. Európska komisia prostredníctvom svojej Výkonnej agentúry pre inovácie a siete zverejnila zoznam 1 780 víťazných obcí a mestských častí, vrátane 53 zo Slovenska, ktoré získajú internet zadarmo v rámci iniciatívy WiFi4EU. Devínska Nová Ves je medzi nimi.

Magazín DTV nás informoval o

Čo píšu o nás iní

Internet zadarmo si zavedie ďalších 1780 obcí, z toho 53 zo Slovenska

V stredu sme sa dozvedeli veľmi príjemnú správu. Európska komisia prostredníctvom svojej Výkonnej agentúry pre inovácie a siete zverejnila zoznam 1 780 víťazných obcí a mestských častí, vrátane 53 zo Slovenska, ktoré získajú internet zadarmo v rámci iniciatívy WiFi4EU. Devínska Nová Ves je medzi nimi. Informoval portál teraz.sk.

Bratislava bude mať vlastné mestské ovečky. Volať sa budú „PressburgOVCE“

Hlavné mesto potrebovalo vymyslieť efektívny spôsob, akým sa bude starať o chránené oblasti vo svojom území. Ako informovala facebooková stránka Bratislava – hlavné mesto SR, o údržbu týchto plôch sa bude starať mestské stádo ovečiek. Týmto originálnym nápadom sa chce mesto postarať o chránené územia na Dlhých Dieloch v blízkosti Devínskej kobyly. Informuje stránka startitup.sk.

V Rači, Jarovciach a v Devínskej Novej Vsi vzniknú nové ulice – už ich odobrilo aj mestské zastupiteľstvo!

V bratislavských mestských častiach Rača, Jarovce a Devínska Nová Ves vzniknú od 15. novembra nové ulice. Ich názvy schválili vo štvrtok (24. 10.) bratislavskí mestskí poslanci. Ulica Leopolda Jablonku vznikne v Devínskej Novej Vsi, v tesnej blízkosti Ulice Ivana Bukovčana či Bridlicovej ulice. Píšu Bratislavské noviny.

Jubilantská výstava Viktora Hulíka v Danubiane do nedele

Do nedele 27. októbra bola v Danubiana Meulensteen Art Museum v Bratislave-Čunove prístupná jubilantská výstava Variabily (74 + 460/28 = 70 VH) Viktora Hulíka pri príležitosti umelcových 70. narodenín. Portál mojakultura.sk sa venoval pri tejto príležitosti Viktorovi Hulíkovi v rozsiahlom článku.

Devínska Nová Ves očakáva

V tomto týždni zasadajú dve komisie miestneho zastupiteľstva. Denova pokračuje v rozmiestňovaní kontajnerov na veľkorozmerný odpad. V sobotu sa futbalisti FCL Lokomotíva DNV rozlúčia s domácim publikom posledným jesenným zápasom na domácom ihrisku. Ďalšie podrobnosti sa dozviete ako obyčajne v  rubrike „Očakávame“.

Týždeň v Devínskej je aj na Facebooku

Ďakujem, že ste si našli čas pozrieť si blog Týždeň v Devínskej. Odporúčam Vám aj stránku Týždeň v Devínskej na Facebooku, kde okrem článkov z tohto blogu nájdete aj ďalšie čerstvé informácie týkajúce sa Devínskej Novej Vsi. V súčasnosti má stránka 982 fanúšikov. Pozvite aj Vy svojich priateľov na túto stránku, aby aj oni mali najčerstvejšie informácie o Devínskej Novej Vsi.

Milí čitatelia,

budem veľmi rád, ak mi dáte vedieť, čo Vás na blogu Týždeň v Devínskej najviac zaujalo a aké články Vám v ňom chýbajú. Tak isto privítam, ak sa rozhodnete sami prispieť na blog svojim článkom.

Prajem Vám príjemný týždeň.

Ján Žatko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *