Devínska Nová Ves od 2. 7. 2018 do 8. 7. 2018

Devínska Nová Ves od 2. 7. 2018
Ján Žatko

Milí čitatelia, prinášam Vám informácie o tom, aká bola Devínska Nová Ves od 2. 7. 2018 do 8. 7. 2018.  V tomto newsletteri nájdete súhrn článkov, ktoré boli uverejnené na blogu Týždeň v Devínskej v uplynulom týždni. Dozviete sa napríklad o tom, že začala veľká rekonštrukcia tepelných rozvodov na sídliskách a nie je isté, či sa stihne dokončiť do začiatku vykurovacej sezóny. Ale aj o tom, že poslanci miestneho zastupiteľstva sú spokojní s tým, že starosta neinformuje občanov o tom, kde, kedy a čo plánuje v DNV postaviť.  Okrem toho uvádzam prehľad príspevkov uverejnených v Magazíne DTV a prehľad príspevkoch v iných médiách o DNV. Na záver sa dozviete o udalostiach, ktoré očakávame v Devínskej Novej Vsi v najbližšom období.

píše: Ján Žatko

Výmena tepelných rozvodov na sídliskách

Devínska Nová Ves od 2. 7. 2018Na sídliskách Kostolné a Podhorské sa začala kompletná výmena tepelných rozvodov. Ide o veľkú investičnú akciu, ktorá sa robí raz za 30 – 40 rokov. Budeme musieť počas leta strpieť nejaké obmedzenia, aby sme od jesene mali v bytoch príjemne teplo. Ak sa to všetko stihne včas dokončiť.

Zastupiteľstvo rozhodlo o komunálnych voľbách

Devínska Nová Ves od 2. 7. 2018Minulú stredu rokovalo predposlednýkrát v tomto volebnom období miestne zastupiteľstvo Devínskej Novej Vsi.  Poslanci rokovali tak ako vždy – rýchlo a efektívne. Dvadsať bodov programu zvládli opäť v rámci jednej hodiny. V rámci programu zastupiteľstvo rozhodlo o komunálnych voľbách, ale zaujímavý bol aj bod, o ktorom nakoniec poslanci nakoniec vôbec nerokovali.

Poslanci rezignovali na informovanosť občanov

Devínska Nová Ves od 2. 7. 2018Starosta Milan Jambor nepodpísal uznesenie miestneho zastupiteľstva, ktoré schválili poslanci na májovom rokovaní. Týmto uznesením ho žiadali aby informoval občanov, odbornú komisiu a aj poslancov o investičných akciách mestskej časti. Na júnovom rokovaní miestneho zastupiteľstva mali poslanci možnosť starostovo veto prelomiť. Nestalo sa tak. Odmietli o tomto bode vôbec rokovať.

Oplotenie kontajnerových stojísk

Devínska Nová Ves od 2. 7. 2018Môžeme to vidieť v praxi na sídliskách. Na prístupných kontajnerových stojiskách je, s prepáčením, bordel. Na oplotených je to  inak. Mestská časť sa rozhodla ešte v januári podporiť  finančne tých vlastníkov bytov, ktorí sa rozhodnú oplotiť si svoje kontajnerové stojiská. Na júnovom rokovaní zastupiteľstva poslanci schvaľovali prvý finančný príspevok na oplotenie kontajnerových stojísk.

Magazín DTV nás 4. 7. 2018 informoval

Na rakúskom zámku Schloss Hof bude špeciálny program pre Slovákov

Spravodajský portál teraz.sk informoval, že počas štátneho sviatku sv. Cyrila a Metoda vo štvrtok 5. júla je na prihraničnom rakúskom zámku Schloss Hof špeciálny deň pre slovenských návštevníkov. Tí sa k nemu môžu dostať aj bratislavskou MHD či na bicykli, keď z Devínskej Novej Vsi prejdú cez Most slobody a ihneď prídu k východnej bráne areálu barokového zámku.

Devínska Nová Ves hľadá dodávateľa výstavby vyhliadkovej veže

Viaceré spravodajské portály, napríklad teraz.sk, zverejnili informáciu z vestníku Úradu pre verejné obstarávanie, že mestská časť Devínska Nová Ves hľadá dodávateľa stavebných prác v rámci projektu vyhliadkovej veže na Devínskej Kobyle. Verejné obstarávanie na vybudovanie 21-metrovej vyhliadkovej veže v areáli bývalej raketovej základne, ktorá by mala návštevníkom ponúkať výhľady na Alpy či Viedeň, v prípade dobrého počasia až na Zobor v Nitre.

Očakávame v Devínskej Novej Vsi

Začali sa letné prázdniny. Bratislavské cesty sa trochu vyprázdnili, na druhej strane ďalej pokračujú ich masívne opravy. Začali sa opravovať aj cesty v Devínskej a preto budeme musieť v najbližších týždňoch pretrpieť určité dopravné obmedzenia. Ale aj počas leta sa v Devínskej Novej Vsi uskutoční séria zaujímavých kultúrnych podujatí. Postará sa o to ako vždy Istra Centrum. V nedeľu napríklad môžete zájsť do Múzea kultúry Chorvátov na Slovensku na Letný podvečer s komornou hudbou. Podrobný program najbližších podujatí nájdete ako vždy v  rubrike „Očakávame“.

Týždeň v Devínskej je aj na facebooku

Ďakujem, že ste si našli čas pozrieť si blog Týždeň v Devínskej. Odporúčam Vám aj stránku Týždeň v Devínskej na facebooku, kde okrem článkov z tohto blogu nájdete aj ďalšie čerstvé informácie týkajúce sa Devínskej Novej Vsi. V súčasnosti má stránka 381 fanúšikov. Pozvite aj svojich priateľov na túto stránku, aby aj oni mali najčerstvejšie informácie o Devínskej Novej Vsi. Teraz máte o dôvod viac sledovať Týždeň v Devínskej, keďže DTV má v júli a Devex v júli aj auguste technickú prestávku. Týždeň v Devínskej sa tak na dlhé obdobie stane jediným zdrojom čerstvých informácií o DNV.

Milí čitatelia,

budem veľmi rád, ak mi dáte vedieť, čo Vás na blogu Týždeň v Devínskej najviac zaujalo a aké články Vám v ňom chýbajú.

S úctou

Ján Žatko

 

 

2 komentáre k “Devínska Nová Ves od 2. 7. 2018 do 8. 7. 2018”

  1. Čo sa stavia na chodniku oproti starej poste na Istrijskej ulici? Stavba zasahuje takmer do polovice chodnika….

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *