Devínska Nová Ves od 19. 8. 2019 do 25. 8. 2019

Ján Žatko

Mimoriadne zasadalo miestne zastupiteľstvo. Ďalší apel na záchranu stromov v Devínskej. Zaujímavá skúsenosť s využitím dažďových vôd v rodinnom dome. Pozvánka na plávanie dolu Moravou. Prvý polrok vo funkcii poslanca. O tom všetkom sa dozviete v najnovšom newsletteri Týždňa v Devínskej. Na záver ako obyčajne udalosti, ktoré Devínska Nová Ves očakáva v najbližšom období.

píše: Ján Žatko

Borovice v pieskovisku alebo Náhradná výsadba náhradnej výsadby

Viktor Švarc trávi letné večery polievaním „adoptovaných“ stromčekov na sídlisku v Devínskej Novej Vsi vedrami plnými vody. Nemyslí si však, že to zachráni zeleň v našej mestskej časti. Podľa jeho názoru by mali kompetentní prijať systematické riešenie.

Aký bol polrok v roli poslanca

Poslanec miestneho zastupiteľstva Adrián Jankovič (Team Vallo) píše o tom, čo sa mu od zloženia poslaneckého sľubu podarilo, na čom pracuje, o čo sa chce pokúsiť neskôr a na čo má trochu iný pohľad ako súčasné vedenia samospráv.

Kam za vodou: plávanie v rieke Morave

MoravouObčianske združenie MTB Kolečko pod záštitou mestskej časti Devínska Nová Ves a starostu Dáriusa Krajčíra organizuje 29. augusta 2019 diaľkové plávanie riekou Moravou. Máte možnosť vybrať si z dvoch trás. Štart prvej je o 11.00 pod Marcheggským mostom a dĺžka je 10 km. Druhá začína spod Cyklomosta slobody o 12.00 a dĺžka je 5 km. Cieľ oboch trás je v Devíne nad Pamätníkom Železnej opony.

Výzva na kolegov poslancov a poslankyne

Vo štvrtok 22. augusta 2019 sa uskutočnilo mimoriadne zasadnutie miestneho zastupiteľstva. Poslanec Ján Žatko vyzval svojich kolegov, aby odložili prerokovanie návrhu na kúpu Devexu a vydávanie vlastných novín na septembrové zasadnutie miestneho zastupiteľstva, aby dovtedy mohli tieto materiály prerokovať odborné komisie.

Ako využiť dažďové vody v rodinnom dome

Obyvateľ Devínskej Novej Vsi Peter Borecký má na svojom rodinnom dome okrem menšej plochy zelenej strechy aj systém zberu a využitia dažďovej vody. Píše o svojich doterajších skúsenostiach s týmto systémom.

Zasadalo mimoriadne miestne zastupiteľstvo

Na mimoriadnom zasadnutí miestneho zastupiteľstva poslanci a poslankyne schválili zmenu rozpočtu č. 2, vyplatenie mimoriadnych odmien zamestnancom Denovy, zmenu účelu dotácie poskytnutej súboru Kobylka, zvýšenie platu starostu, kúpu Devexu a vydávanie vlastných novín.

Čo píšu o nás iní

Vyhliadková veža na Devínskej Kobyle čaká na právoplatnosť povolenia

Projekt novej vyhliadkovej veže na Devínskej Kobyle má stavebné povolenie. Koncom júla ho vydala mestská časť Devín ako príslušný stavebný úrad pre mestskú časť Devínska Nová Ves, ktorá je v tomto projekte stavebníkom. Samospráva momentálne čaká, kým povolenie nadobudne právoplatnosť. Píšu Bratislavské noviny.

Dodo Dobrík: Nápadov mám ako buriny

Grafickému dizajnérovi Jozefovi Dodovi Dobríkovi prišiel z Londýna do Devínskej Novej Vsi balík, v ktorom bola masívna drevená ceruzka. Je to prestížna medzinárodná cena za knižku Tu som z vydavateľstva SLOVART. Hoci pri práci ceruzky veľmi nepoužíva, tej londýnskej sa potešil. Možno to aj zajedol burinou, ktorej je veľkým milovníkom. Píše denník Pravda.

Devínska Nová Ves očakáva

Tento týždeň končia bezplatné tréningy v rámci programu Rozhýb sa v lete! Odvážlivci si môžu zaplávať v Morave. Na záver Kultúrneho leta nás čaká veľmi zaujímavý program. V nedeľu vás pozývajú matičiari na Matičný guláš. Ďalšie podrobnosti sa dozviete ako obyčajne v  rubrike „Očakávame“.

Týždeň v Devínskej je aj na facebooku

Ďakujem, že ste si našli čas pozrieť si blog Týždeň v Devínskej. Odporúčam Vám aj stránku Týždeň v Devínskej na facebooku, kde okrem článkov z tohto blogu nájdete aj ďalšie čerstvé informácie týkajúce sa Devínskej Novej Vsi. V súčasnosti má stránka 956 fanúšikov. Pozvite aj Vy svojich priateľov na túto stránku, aby aj oni mali najčerstvejšie informácie o Devínskej Novej Vsi.

Milí čitatelia,

budem veľmi rád, ak mi dáte vedieť, čo Vás na blogu Týždeň v Devínskej najviac zaujalo a aké články Vám v ňom chýbajú.

Prajem Vám príjemný týždeň.

Ján Žatko

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *