Devínska Nová Ves od 19. 7. 2021

Ján Žatko

Vyliata rieka Morava. Tajnosti pána starostu. Rastislav Tešovič zostáva predsedom finančnej komisie. Drogy v DNV. Župa aj mesto postrekujú. Vyhliadková veža nominovaná na ocenenie. Čerstvé kravské mlieko v DNV. Aj o týchto témach sa dozviete viac v nasledujúcom článku.

píše: Ján Žatko

Čo tají pán starosta pred svojimi občanmi?

Najdôležitejším bodom online miestneho zastupiteľstva, ktoré sa uskutočnilo 23. júna, bolo schválenie záverečného účtu mestskej časti Devínska Nová Ves za rok 2020. Diskusia o tomto bode bola veľmi búrlivá. Nakoniec poslanci záverečný účet schválili v predloženej podobe, aj keď sa občania z neho veľa nedozvedia. Čo tají pán starosta pred svojimi občanmi?

Adrián Jankovič žiada Rastislava Tešoviča o odstúpenie z funkcií

Záver online miestneho zastupiteľstva Devínskej Novej Vsi 23. júna 2021 bol veľmi emotívny. Postaral sa o to poslanec Adrián Jankovič, ktorý požiadal svojho kolegu Rastislava Tešoviča, aby sa vzdal funkcie predsedu finančnej komisie miestneho zastupiteľstva DNV a členstva v miestnej rade. Dôvodom bola informácia zverejnená Trasparency International Slovensko, že štyria bratislavskí mestskí poslanci Rastislav Tešovič, Tomáš Korček, Rastislav Olekšák a Soňa Svoreňová čerpali koronadotácie z Ministerstva hospodárstva v celkovej výške 137 tisíc eur veľmi podozrivým spôsobom.

Fotografia týždňa

Vyliata Morava pripravila skvelú hostinu bocianom. Foto: Jan Emerich Rabek.

Magazín DTV nás informoval o

Napísali o nás

Bratislavská župa monitoruje situáciu v povodí Moravy po záplavách a ekologicky zasahuje proti komárom

Župa chce udržať populáciu komárov v danom území na prirodzenej úrovni a nenarúšať ekologické väzby a vzťahy v prírode. Biologický zásah proti larvám komárom začal v sobotu. Nakoľko táto povodeň je špecifická rýchlym poklesom vody, na Devínskom jazere zasahuje župa už dnes v liahniskách s plytšou vodou, kde sa už vyskytovali larvy a v sobotu bude veľký zásah aj s dronom a ošetrí sa zvyšok územia a aj liahniská vo Vysokej pri Morave. Informovali Bratislavské noviny.

Nový cyklomost cez Moravu by sa mohol volať Bociania lávka či Most nádeje

Názov nového cyklomosta spájajúceho Vysokú pri Morave s rakúskym Marcheggom by mohol byť definitívne známy v septembri. Bratislavský samosprávny kraj poslal rakúskemu partnerovi projektu vytypované návrhy, ktoré vygenerovali podnety verejnosti. Finálny výber bude mať na starosti zmiešaná slovensko-rakúska komisia vytvorená zo zástupcov samospráv. Informovali Bratislavské noviny.

Mesto pokračuje v zásahoch proti komárom larvicídom BTI aj pomocou drona

V Devínskej Novej Vsi indikovali veľké množstvo lariev komárov. Po tom, ako sa vyliala rieka Morava a Dunaj, objavili sa nové liahniská na viacerých miestach v rámci mesta, prvý z dronových zásahov mesto v stredu realizovalo v Devínskej Novej Vsi. Magistrát mesta avizoval, že v dôsledku nových liahnísk komárov zásahujú larvicídom BTI, ktorý plánujú aplikovať aj pomocou drona. Informovali Bratislavské noviny.

Zaujímavý tip na výlet: Sezóna vlaku Záhoráčika je v plnom prúde

Letný vlak Záhoráčik premáva už piatu sezónu. Môžete sa ním odviezť trikrát denne počas letných víkendov a sviatkov na trase Bratislava hlavná stanica – Plavecké Podhradie. Záhoráčik zastavuje aj v Devínskej Novej Vsi. Informovali Bratislavské noviny.

Rodičom prispejú na prváčikov: Kde a ako pomôžu bratislavské mestské časti?

Do začiatku školského roka je síce ešte ďaleko, ale rodičia budúcich prváčikov už teraz premýšľajú, aké veci a za koľko treba nakúpiť. Niektoré mestské časti preto rodičom novopečených školákov pomáhajú rôznymi príspevkami. Patrí medzi ne aj Devínska Nová Ves. Informuje denník Nový čas.

Devínska Nová Ves má jedinečnú donášku čerstvého kravského mlieka, nie je tepelne ošetrené

Donáška čerstvého mlieka až k vám domov? V Devínskej Novej Vsi áno. Mliečny expres ponúka výrobky z niekoľkých slovenských fariem. Dovážané mlieko je čerstvé surové mlieko, ktoré nebolo tepelne ošetrené, ale bolo filtrované a rýchlo schladené. Informuje web bratislavaden.sk.

Hladina Dunaja a Moravy zaplavila nábrežie pod hradom Devín či časti Karlovej Vsi

Povodňová vlna na Dunaji a Morave zaplavila viaceré miesta v Bratislave. Mestská časť Devín a Devínska Nová Ves sa nachádzajú bezprostredne v blízkosti sútoku Dunaja a Moravy. To malo za následok to, že boli zaplavené ako jedny z prvých v Bratislave. Informuje web bratislavaden.sk.

Cenu CE ZA AR môže vyhrať storočný dom z humna, Uhrovský hrad aj vyhliadková veža na Devínskej Kobyle

Do architektonickej súťaže prihlásili autori 81 diel naprieč Slovenskom z ktorých porota navštívila 30 a do finále vybrala 21. Budú ich hodnotiť v šiestich kategóriách, z nich je päť typologických – bytové domy, rodinné domy, interiér, exteriér, občianske a priemyselné budovy. Osobitne udelené budú cena Fenomény architektúry, Cena verejnosti či cena Patrón architektúry. Medzi nominovanými stavbami je aj vyhliadková veža na Devínskej Kobyle. Informuje web refresher.sk.

Razia v bratislavskej Devínskej Novej Vsi. Polícia prehľadávala farmu, na ktorej hľadala drogy

Slušná farma alebo drogový brloh? Polícia vyše osemnásť hodín strážila a aj prehľadávala podozrivú farmu v bratislavskej Devínskej Novej Vsi. Ľudia už roky hovoria o zlom stave zvierat, narkomanoch, ale aj pervitíne či výmene marihuany za kradnutý tovar. Farmár, ktorý tam žije, všetko popiera. Informuje TV Markíza.

Devínska Nová Ves očakáva

Ani tento týždeň nebude v Devínskej bez kultúry. Pokračuje vysielanie letného kina a s deťmi môžete navštíviť bábkové divadlo. Tarzania aj Šrot park sú už po záplavách opäť prístupné verejnosti. Ďalšie podrobnosti sa dozviete ako obyčajne v  rubrike „Očakávame“.

Týždeň v Devínskej je aj na Facebooku

Ďakujem, že ste si našli čas pozrieť si blog Týždeň v Devínskej. Odporúčam Vám aj stránku Týždeň v Devínskej na Facebooku, kde okrem článkov z tohto blogu nájdete aj ďalšie čerstvé informácie týkajúce sa Devínskej Novej Vsi. V súčasnosti má stránka 1 219 fanúšikov. Pozvite aj Vy svojich priateľov na túto stránku, aby aj oni mali najčerstvejšie informácie o Devínskej Novej Vsi.

Milí čitatelia,

budem veľmi rád, ak mi dáte vedieť, čo Vás na blogu Týždeň v Devínskej najviac zaujalo a aké články Vám v ňom chýbajú. Tak isto privítam, ak sa rozhodnete sami prispieť na blog svojim článkom.

Prajem Vám príjemný týždeň.

Ján Žatko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *