Devínska Nová Ves od 18. 6. 2018 do 24. 6. 2018

Devínska Nová Ves od 18. 6. 2018 Milí čitatelia, prinášam Vám informácie o tom, aká bola Devínska Nová Ves od 18. 6. 2018 do 24. 6. 2018.  V tomto newsletteri nájdete súhrn článkov, ktoré boli uverejnené na blogu Týždeň v Devínskej v uplynulom týždni. Dozviete sa napríklad, že miestny úrad veľmi zaujíma, kto bude novým starostom Devínskej a aký majú názor mamičky na život v tejto mestskej časti. Okrem toho uvádzam prehľad príspevkov uverejnených v Magazíne DTV a prehľad príspevkoch v iných médiách o DNV. Na záver sa dozviete o udalostiach, ktoré očakávame v Devínskej Novej Vsi v najbližšom období.

píše: Ján Žatko

Devínska Nová Ves sa rada zabáva

Devínska Nová Ves od 18. 6. 2018 Tohtoročná jar bola v Devínskej Novej Vsi v znamení mnohých zaujímavých kultúrnych a spoločenských podujatí. Na organizovaní viacerých z nich sa podieľala aj samospráva mestskej časti. Jasne z nich vyplýva, že Devínska Nová Ves sa rada zabáva. Ak vás zaujíma, ktoré z nich vás najviac zaujali, čítajte ďalej.

Pozor na nebezpečie vzniku požiarov v lesoch

Devínska Nová Ves od 18. 6. 2018 Hasičský a záchranný útvar hlavného mesta SR Bratislavy vyhlásil čas zvýšeného nebezpečenstva vzniku požiarov na lesných pozemkoch a v ich ochrannom pásme 50 metrov od hranice lesných pozemkov na území mestských častí Devínska Nová Ves, Devín, Dúbravka, Karlova Ves, Lamač a Záhorská Bystrica.

Kto bude novým starostom Devínskej?

Devínska Nová Ves od 18. 6. 2018 Kto bude novým starostom Devínskej Novej Vsi? Otázka, ktorá určite zaujíma viacerých obyvateľov našej mestskej časti. A nielen obyvateľov, ale aj potenciálnych kandidátov. A tak si niektorý z nich robí v Devínskej Novej Vsi prieskum, aké bude mať vo voľbách šance. Nič proti tomu. Je rozumné, keď si potenciálny kandidát ešte predtým ako rozbehne kampaň, preverí aké má vôbec šance. Ale využívať na to deti? To podľa môjho názoru nie je celkom v poriadku.

Máme radi Devínsku Novú Ves

Devínska Nová Ves od 18. 6. 2018 Mamičky z Devínskej Novej Vsi diskutujú o kladoch  záporoch života v tejto mestskej časti. Tipnite si, čo prevažuje?

Magazín DTV nás 20. 6. 2018 informoval

Karlova Ves spúšťa veľký projekt na zmiernenie dopadov zmeny klímy

Tento článok sa síce netýka Devínskej Novej Vsi, ale mohol by vedeniu mestskej časti slúžiť ako inšpirácia. Karlova Ves získala od Európskej komisie grant vo výške 1,5 milióna eur na zmiernenie dopadov klimatických zmien. Pritom ide o zdanlivo maličkosti: prírode blízke riešenia na zachytávanie zrážkovej vody a zmiernenie letných horúčav, pilotná obnova verejných priestranstiev s aktívnym zapojením obyvateľov, ako aj návrhy, ako postupovať pri obnove panelových domov.

Hokejbal: Martin má svojich majstrov Slovenska

V Devínskej Novej Vsi sa odohral minulý víkend boj o Slovenský pohár na hokejbalovom turnaji Mamut Cup. Portál Turiec online informoval o úspechu svojich hokejbalistov na tomto turnaji.

K typickým bratislavským priezviskám patria tie s chorvátskym rodokmeňom

Spravodajský portál bratislava24.sk sa venuje histórii chorvátskeho osídlenia v Bratislave a okolí a jeho pozostatkom v súčasnosti.

Očakávame v Devínskej Novej Vsi

V stredu sa uskutoční predposledné rokovanie miestneho zastupiteľstva v tomto volebnom období. No a v piatok sa deťom rozdajú vysvedčenia a čakajú ich vytúžené prázdniny a nás dospelých dovolenky. Ale aj počas leta sa v Devínskej Novej Vsi uskutoční séria zaujímavých kultúrnych podujatí. Postará sa o to ako vždy Istra Centrum. A možno sa pridá ešte niekto ďalší. Podrobný program najbližších podujatí nájdete ako vždy v  rubrike „Očakávame“.

Týždeň v Devínskej je aj na facebooku

Ďakujem, že ste si našli čas pozrieť si blog Týždeň v Devínskej. Odporúčam Vám aj stránku Týždeň v Devínskej na facebooku, kde okrem článkov z tohto blogu nájdete aj ďalšie čerstvé informácie týkajúce sa Devínskej Novej Vsi. V súčasnosti má stránka 339 fanúšikov. Pozvite aj svojich priateľov na túto stránku, aby aj oni mali najčerstvejšie informácie o Devínskej Novej Vsi.

Milí čitatelia,

budem veľmi rád, ak mi dáte vedieť, čo Vás na blogu Týždeň v Devínskej najviac zaujalo a aké články Vám v ňom chýbajú.

S úctou

Ján Žatko

 

 

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *