Devínska Nová Ves od 17. 6. 2019 do 23. 6. 2019

Ján Žatko

Hlavnou udalosťou uplynulého týždňa v Devínskej Novej Vsi bola tragická nehoda na Istrijskej ulici a 31. ročník Festivalu chorvátskej kultúry. Okrem toho poslednýkrát pred letnými prázdninami zasadalo miestne zastupiteľstvo a o knihách s deťmi diskutoval Dado Nagy. Viac sa dozviete v najnovšom newsletteri Týždňa v Devínskej. Na záver ako obyčajne udalosti, ktoré Devínska Nová Ves očakáva v najbližšom období.

píše: Ján Žatko

Dado Nagy v Devínskej Novej Vsi

Riaditeľovi Istra Centra Rastislavovi Šimkovičovi sa podarila úžasná vec. Do Devínskej Novej Vsi zavítal Dado Nagy. Tento vášnivý knihomoľ, rozhlasový hlas a propagátor dobrej literatúry prišiel predstaviť knihy, ktoré stoja za prečítanie. Vo štvrtok 20. 6. 2019 o 18.00 na nádvorí miestnej knižnice na Istrijskej 6.

Pozvánka na Festival chorvátskej kultúry

Pozvánka na Festival chorvátskej kultúry, ktorý sa uskutočnil počas tohto víkendu. Toto podujatie organizuje už tradične Chorvátsky kultúrny zväz na Slovensku a Chorvátsky kultúrny spolok v Devínskej Novej Vsi v spolupráci s mestskou časťou Devínska Nová Ves s finančnou podporou Fondu na podporu kultúry národnostných menšín.

Magazín DTV nás 19. 6. 2019 informoval o

V Devínskej Novej Vsi zaplatil vodič za riskantnú a rýchlu jazdu vlastným životom!

nehodaDoslova hrôzostrašne vyzerala dopravná nehoda, ku ktorej došlo na Istrijskej ulici v Devínskej Novej Vsi. Podľa doteraz známych informácií išiel muž vo Volve obrovskou rýchlosťou, predbiehal vozidlá v jeho pruhu a čelne sa zrazil s protiidúcim autobusom. V aute mal zahynúť nielen on, ale aj jeho pes. Informovali Bratislavské noviny.

Smrteľná autonehoda v Devínskej Novej Vsi má desivé pozadie – zabil sa vodič úmyselne?

nehodaZdá sa, že tragická dopravná nehoda z utorkového večera, pri ktorej sa na Istrijskej ulici zrazilo osobné auto s autobusom, nemusela byť náhodou. Dôvodom riskantne rýchlej jazdy 32-ročného vodiča idúceho vo Volve bola jeho bezvýchodisková životná situácia a nie je vylúčené, že chcel spáchať samovraždu. Informujú Bratislavské noviny.

Zdenko Ouzký: Keď prežijete dobu, v ktorej sa smrť stane samozrejmosťou, váš pohľad na dnešné problémy je iný

nehodaRozhovor obyvateľa Devínskej Novej Vsi Zdenka Ouzkého pre Post Bellum SK a jeho spomienky na priebeh druhej svetovej vojny v Devínskej Novej Vsi. Zverejnil portál aktuality.sk.

Vyhliadková veža v najvyššom bode Bratislavy bude mať tvar hmyzu

Na najvyššom bode Bratislavy sa začne s výstavbou očakávanej vyhliadkovej veže. „Vzhľadom na zložité dokladovanie veľkého počtu dokumentácie a vyjadrení sa celý proces natiahol. Je však pravdepodobné, že 1. júla začneme so samotnou výstavbou,“ uviedol devínskonovoveský starosta Dárius Krajčír. Informuje denník Pravda.

Devínska Nová Ves očakáva

Tento týždeň budeme môcť opäť súťažiť o literatúre s Dadom Nagyom. Deti dostanú vysvedčenia a môžu sa rozletieť na prázdniny. Ďalšie podrobnosti sa dozviete ako obyčajne v  rubrike „Očakávame“.

Týždeň v Devínskej je aj na facebooku

Ďakujem, že ste si našli čas pozrieť si blog Týždeň v Devínskej. Odporúčam Vám aj stránku Týždeň v Devínskej na facebooku, kde okrem článkov z tohto blogu nájdete aj ďalšie čerstvé informácie týkajúce sa Devínskej Novej Vsi. V súčasnosti má stránka 917 fanúšikov. Pozvite aj Vy svojich priateľov na túto stránku, aby aj oni mali najčerstvejšie informácie o Devínskej Novej Vsi.

Milí čitatelia,

budem veľmi rád, ak mi dáte vedieť, čo Vás na blogu Týždeň v Devínskej najviac zaujalo a aké články Vám v ňom chýbajú.

Prajem Vám príjemný týždeň.

Ján Žatko

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *