Pozvánka na Festival chorvátskej kultúry

Ján Žatko

Najbližší víkend sa v Devínskej Novej Vsi uskutoční Festival chorvátskej kultúry. Toto podujatie organizuje už tradične Chorvátsky kultúrny zväz na Slovensku a Chorvátsky kultúrny spolok v Devínskej Novej Vsi v spolupráci s mestskou časťou Devínska Nová Ves s finančnou podporou Fondu na podporu kultúry národnostných menšín.

pozýva: Ján Žatko

Pozvánka na Festival chorvátskej kultúry

Devínska Nová Ves je okrem iného známa aj tým, že tu žije početná chorvátska komunita. Sú to potomkovia Chorvátov, ktorí sa do vtedajšej Novej Vsi presťahovali ešte v 16. storočí pri ústupe pred tureckou inváziou na Balkán. Je obdivuhodné, že si dodnes zachovali svoj jazyk a zvyky. Veľkú zásluhu má na tom Chorvátsky kultúrny spolok, ktorý združuje obyvateľov Devínskej Novej Vsi hlásiacich sa k chorvátskym koreňom. Najvýznamnejším kultúrnym podujatím Chorvátov v Devínskej Novej Vsi je práve Festival chorvátskej kultúry. Program festivalu začína už v sobotu 22. 6. 2019 o 13.30 v Múzeu kultúry Chorvátov na Slovensku výstavou „Barvy chorvatské Moravy“a končí Chorvátskou zábavou v nedeľu vo večerných hodinách. Podrobný program nájdete na nasledujúcom obrázku:

Festival chorvátskej kultúry 2018

Pozrite si zopár záberov z minuloročného jubilejného 30. ročníka Festivalu chorvátskej kultúry od Dáriusa Krajčíra ako pozvánku na tohtoročný ročník.

Festival chorvátskej kultúry

Festival chorvátskej kultúry

Festival chorvátskej kultúry

Festival chorvátskej kultúry

Súvisiaci článok

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *