Devínska Nová Ves od 16. 7. 2018 do 22. 7. 2018

Devínska Nová Ves od 16. 7. 2018
Ján Žatko

Milí čitatelia, prinášam Vám informácie o tom, aká bola Devínska Nová Ves od 16. 7. 2018 do 22. 7. 2018.  Hoci teoreticky by mala byť uhorková sezóna, v tomto newsletteri nájdete niekoľko zaujímavých článkov, ktoré boli uverejnené na blogu Týždeň v Devínskej v uplynulom týždni. Napríklad o studni, ktorá vyrástla na Istrijskej uprostred chodníka, o oprave cesty pred železničnou stanicou alebo o mimoriadnom zastupiteľstve, ktoré sa nekonalo. Okrem toho uvádzam dva články uverejnené v iných médiách o DNV. Na záver sa ako obyčajne dozviete o udalostiach, ktoré očakávame v Devínskej Novej Vsi v najbližšom období.

píše: Ján Žatko

Druhý pokus poslancov o prelomenie starostovho veta

Devínska Nová Ves od 16. 7. 2018 V utorok 17. júla 2018 sa malo konať mimoriadne zasadnutie miestneho zastupiteľstva. Skupina poslancov, ktorá požiadala o jeho zvolanie, sa už po druhýkrát pokúsila o prelomenie starostovho veta. Starosta mestskej časti Milan Jambor totiž nepodpísal uznesenie miestneho zastupiteľstva, ktoré poslanci schválili ešte 9. mája tohto roku.

Začala sa oprava križovatky Opletalova – J. Jonáša

Devínska Nová Ves od 16. 7. 2018 V utorok 17. júla s trojdňovým oneskorením začala sa oprava cesty pred železničnou stanicou v Devínskej Novej Vsi. Pôvodne sa mala začať opravovať v sobotu 14. júla. Počas opravy sa vymení asfaltový povrch od križovatky ulíc Opletalova – J. Jonáša po železničný podjazd v dĺžke cca 372 m.

Prosba študentky z Devínskej

Devínska Nová Ves od 16. 7. 2018 Marcela Sotáková, študentka vysokej škole Ekonómie a manažmentu verejnej správy v Bratislave, píše diplomovú prácu na tému Efektívna komunikácia ako predpoklad zodpovedného rozhodovania mesta. Pre potreby svojej diplomovej práce robí prieskum v oblasti komunikácie medzi mestskou časťou Devínska Nová Ves a jej občanmi. Preto sa obrátila na obyvateľov Devínskej Novej Vsi s prosbou vyplniť dotazník na túto tému.

Uprostred chodníka na Istrijskej vyrástla studňa

Devínska Nová Ves od 16. 7. 2018 Začiatkom júla bola pri oprave chodníka na Istrijskej ulici objavená stará studňa. Starosta Milan Jambor rozhodol, že sa vybuduje uprostred chodníka nadzemná časť pôvodnej studne. Tak ako obyčajne, radil sa pritom sám so sebou. A tak diskusia, ktorá sa mala odohrať ešte predtým ako sa replika studne vybuduje, sa odohráva až ex post.

Teraz je už neskoro plakať nad rozliatym mliekom

Devínska Nová Ves od 16. 7. 2018 V utorok 17. júla 2018 sa malo konať mimoriadne zasadnutie miestneho zastupiteľstva. Skupina poslancov, ktorá požiadala o jeho zvolanie, sa už po druhýkrát snažila prelomiť starostove veto. Starosta mestskej časti Milan Jambor totiž nepodpísal uznesenie miestneho zastupiteľstva, ktoré poslanci schválili ešte 9. mája tohto roku. Zastupiteľstvo sa kvôli neúčasti väčšiny poslancov nekonalo.

Pokračuje výmena tepelných rozvodov

Devínska Nová Ves od 16. 7. 2018

Na sídliskách Kostolné a Podhorské pokračuje výmena primárnych  tepelných rozvodov. Stavebníkom je správca tepelného hospodárstva, firma Teplo GGE, s.r.o. z Považskej Bystrice. Vymieňajú sa staré rúry, položené do zeme ešte spolu s výstavbou sídlisk pred tridsiatimi rokmi. Ako za necelý mesiac stavbári v prácach pokročili?

Devínska Nová Ves opäť vyhlásila verejnú zbierku školských potrieb

Spravodajský portál teraz.sk informoval o verejnej zbierke školských pomôcok, či už nových alebo použitých, ale zachovalých, ktorú vyhlásil miestny úrad Devínska Nová Ves v rámci pomoci so školskými potrebami pre deti zo sociálne slabších rodín.

Stavebný Klondike v Devínskej Novej Vsi

Poslanec miestneho zastupiteľstva v Devínskej Novej Vsi Rastislav Tešovič v blogu v denníku SME informuje o podivuhodných praktikách starostu Milana Jambora v súvislosti s výstavbou v Devínskej Novej Vsi, kvôli ktorým požiadala skupina poslancov o zvolanie mimoriadneho zastupiteľstva.

Očakávame v Devínskej Novej Vsi

Letné prázdniny sú v plnom prúde. Už dávnejšie sa skončila oprava privádzača do Devínskej a tento týždeň by sa mala skončiť oprava križovatky pred železničnou stanicou. V nedeľu si môžete v Múzeu kultúry Chorvátov na Slovensku vychutnať Letný podvečer s komornou hudbou.  Podrobný program najbližších podujatí nájdete ako vždy v  rubrike „Očakávame“.

Týždeň v Devínskej je aj na facebooku

Ďakujem, že ste si našli čas pozrieť si blog Týždeň v Devínskej. Odporúčam Vám aj stránku Týždeň v Devínskej na facebooku, kde okrem článkov z tohto blogu nájdete aj ďalšie čerstvé informácie týkajúce sa Devínskej Novej Vsi. V súčasnosti má stránka 419 fanúšikov. Minulý týždeň sme prekročili hranicu 400 lajkov. Pri tejto príležitosti som pozval jubilejného štyristého fanúšika na stretnutie a odovzdal som mu špeciálnu cenu – fľašu šumivého vína. Tým jubilantom bol Mikuláš Duraj z Devínskej a strávili sme spolu hodinku v príjemnom rozhovore.

Devínska Nová Ves od 16. 7. 2018
Zľava Ján Žatko a Mikuláš Duraj.

Pozvite aj Vy svojich priateľov na túto stránku, aby aj oni mali najčerstvejšie informácie o Devínskej Novej Vsi. Ja už dnes začínam premýšľať nad tým, čím ocením jubilejného päťstého fanúšika. Teraz máte o dôvod viac sledovať Týždeň v Devínskej, keďže DTV má v júli a Devex v júli aj auguste technickú prestávku. Týždeň v Devínskej sa tak v najbližších dňoch stane jediným zdrojom čerstvých informácií o DNV.

Milí čitatelia,

budem veľmi rád, ak mi dáte vedieť, čo Vás na blogu Týždeň v Devínskej najviac zaujalo a aké články Vám v ňom chýbajú.

S úctou

Ján Žatko

2 komentáre k “Devínska Nová Ves od 16. 7. 2018 do 22. 7. 2018”

  1. Dakujeme za informacie, pán Žatko!
    Kiež sa môžu niesť v radostnom duchu a spajať ľudí
    k zaujmu o ich okolie.
    Nas zo starej casti DNV trapi ako vždy v lete nepokosená luka na Mlynskej ulici. Burina dosahuje výšku človeka – našťastie sú tam aj pekne kvietky – ako na ozajstnej luke…Čo s tým ďalej?

  2. To je otázka na miestny úrad. Pokiaľ sa dobre pamätám, tak pred ôsmimi rokmi tam súčasný pán starosta sľuboval vybudovať kúpalisko. Potom zistil, že to je súkromný pozemok a tak z kúpaliska nič nebolo. Neviem, či v súčasnosti vedenie mestskej časti komunikuje s vlastníkmi tohto pozemku, ale je škoda, že taký veľký pozemok na ktorom by sa dalo vybudovať čosi zaujímavé pre obyvateľov Devínske zarastá burinou.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *