Pokračuje výmena tepelných rozvodov

Ján Žatko

Na sídliskách Kostolné a Podhorské pokračuje výmena primárnych  tepelných rozvodov. Stavebníkom je správca tepelného hospodárstva, firma Teplo GGE, s.r.o. z Považskej Bystrice. Vymieňajú sa staré rúry, položené do zeme ešte spolu s výstavbou sídlisk pred tridsiatimi rokmi. Ako za necelý mesiac stavbári v prácach pokročili?

píše: Ján Žatko

Ako pokračuje výmena tepelných rozvodov

Práce na výmene tepelných rozvodov zahájil stavebník koncom júna. Počas tohto týždňa prebiehali výkopové práce na ulici Štefana Králika a Jána Poničana. Boli tam obnažené pôvodné rozvody, ktoré sa budú postupne vyberať. Na križovatke Eisnerovej ulice s ulicou Štefana Králika pokračuje výmena vkladaním nových moderných rúr do výkopov.

Kedy budú práce ukončené

V ideálnom prípade by sa mali práce ukončiť do začiatku vykurovacej sezóny. Tak to aspoň tvrdí starosta Milan Jambor v Magazíne DTV. V horšom prípade sa práce ukončia v decembri. Na to nesmelo pripravuje obyvateľov sídlisk riaditeľ prevádzky Teplo GGE Devínska Nová Ves Stanislav Gajdošík v tom istom Magazíne DTV. Tu sú jeho slová:

Rozvody sa budú meniť v podstate od júna zhruba do decembra tohto roku.

No a katastrofický scenár hovorí o ukončení prác v júni 2019. Takýto termín ukončenia prác je uvedený na tabuli označujúcej stavenisko. Máte už zakúpené elektrické ohrievače?

 

Pokračuje výmena
Označenie staveniska aj s termínom ukončenia prác.
Pokračuje výmena
Výkopové práce na ulici Jána Poničana.
Pokračuje výmena
Obnažené staré rozvody na ulici Štefana Králika.
Pokračuje výmena
Vyčistený výkop pripravený na uloženie nových rúr.
Pokračuje výmena
Takto vyzerajú pôvodné rúry po 30 rokoch prevádzky.
Pokračuje výmena
Približovanie novej rúry na miesto.
Pokračuje výmena
Pokládka novej rúry.

Videozáznam pokládky novej rúry

Súvisiaci článok

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *