Devínska Nová Ves od 16. 4. 2018 do 22. 4. 2018

Devínska Nová Ves od 16. 4. 2018 Milí čitatelia, prinášam Vám informácie o tom, aká bola Devínska Nová Ves od 16. 4. 2018 do 22. 4. 2018. Okrem iného sa dozviete, že jeden náš rodák a jeden náš obyvateľ získali významné ocenenia. Nájdete tu súhrn článkov, ktoré boli uverejnené v blogu Týždeň v Devínskej v uplynulom týždni. Okrem toho uvádzam prehľad príspevkov uverejnených v Magazíne DTV. Nájdete tu aj odkazy na články o Devínskej Novej Vsi v iných médiách a na záver prehľad udalostí, ktoré očakávame v Devínskej Novej Vsi v najbližšom období.

FCL VW DNV : OFK Dunajská Lužná 0 : 2 (0 : 1)

Devínska Nová Ves od 16. 4. 2018 Futbalistom FCL VW DNV sa v jarnej časti III. ligy Bratislavského futbalového zväzu zatiaľ nedarí. Z posledných štyroch stretnutí tri prehrali, z toho dva na domácej pôde a jedno u súpera. Navyše mužstvo trápi strelecká mizéria, veď za tých uplynulých 360 odohraných minút dali len jeden gól a dostali šesť. Streleckú smolu neprekročili ani v zápase proti Dunajskej Lužnej.

Pozvime Máriu Teréziu do Devínskej

Devínska Nová Ves od 16. 4. 2018 Bratislavský okrášľovací spolok sa už dlhodobo snaží o obnovenie súsošia rakúsko-uhorskej panovníčky Márie Terézie, ktoré stálo kedysi na korunovačnom vŕšku pri Dunaji. V súčasnosti je na tom mieste Námestie Ľudovíta Štúra a stojí na ňom súsošie štúrovcov. Dnes je už kópia pôvodného súsošia Márie Terézie hotová, stále však nie je jasné, kde bude stáť. Pôvodný návrh na nahradenie štúrovcov súsoším Márie Terézie na Námestí Ľudovíta Štúra sa stretol s odporom verejnosti. Neprešli ani ďalšie návrhy na umiestnenie súsošia v centre mesta. Možno práve nastal vhodný čas premýšľať nad iným umiestnením. Pozvime Máriu Teréziu do Devínskej Novej Vsi.

Devínska Nová Ves patrí medzi najhorších

Devínska Nová Ves od 16. 4. 2018 Internetový portál Odkaz pre starostu už šesť rokov pomáha úspešne riešiť problémy v slovenských mestách. Projekt má ambíciu prispieť ku skvalitneniu miestnych samospráv a ich pozitívnejšiemu vnímaniu občanmi a to vďaka posilnenej komunikácii z oboch strán. Aký je výsledok podnetov občanov Devínskej Novej Vsi? Devínska Nová Ves patrí medzi najhoršie samosprávy.

Iniciatíva rodičov za Bezpečnú cestu detí do škôlky

Devínska Nová Ves od 16. 4. 2018 Miroslav Antal píše o aktivitách rodičov z Materskej školy na Ulici Jána Smreka, ktorí sa obávajú o bezpečnosť svojich detí, kvôli nedisciplinovaným vodičom. Tí na tomto úseku cesty častokrát nebrali ohľad na malých škôlkarov a ich sprevádzajúcich rodičov a ohrozovali bezpečnú cestu detí do škôlky.

FCL VW DNV : PŠC Pezinok 0 : 1 (0 : 0)

Devínska Nová Ves od 16. 4. 2018 Lolo Moravec píše o ďalšej prehre devínskonovoveských futbalistov na vlastnom trávniku. Tentoraz v domácom prostredí prehrali v poradí už štvrtý zápas s PŠC Pezinok.

Magazín DTV nás informoval

Vyšetrovateľ predložil návrh na podanie obžaloby na starostu Devínskej Novej Vsi

Denník SME informoval o tom, že vyšetrovateľ Policajného zboru predložil prokurátorovi Úradu špeciálnej prokuratúry návrh na podanie obžaloby na starostu Devínskej Novej Vsi Milana J. Pre agentúru SITA to uviedla hovorkyňa Úradu špeciálnej prokuratúry Jana Tökölyová s tým, že prokurátor po jeho preskúmaní vrátil trestnú vec vyšetrovateľovi na doplnenie vyšetrovania.

Každoročne udeľované ocenenia osobností Bratislavského kraja získalo 15 laureátov

Spravodajský portál Bratislava24 informoval o slávnostnom galavečeri v divadle Aréna, na ktorom boli odovzdávané ocenenia Bratislavského samosprávneho kraja. Medzi ocenenými osobnosťami, ktoré svojou prácou výrazne prispeli a zaslúžili sa o spoločenský a ekonomický rozvoj Bratislavského samosprávneho kraja bol aj rodák z Devínskej Novej Vsi, historik a archivár, Jozef Klačka.

Nesrovnal ocenil významných Bratislavčanov. Ktorí to boli tento rok?

Bratislavské noviny informovali o tom, že primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal v piatok v Primaciálnom paláci ocenil významných Bratislavčanov, ktorí sa podieľajú na rozvoji hlavného mesta. Cenu primátora tento rok získalo 11 jednotlivcov a jeden kolektív. Medzi ocenenými je aj devínskonovovešťan Tomáš Hulík, ktorý získal ocenenie za dielo dokumentaristu a výnimočnú prezentáciu Slovenska a Bratislavy filmom a fotografiou.

Je šanca zachrániť Devínsku Kobylu?

Bloger Matej Nagy z Dúbravky píše na blogu SME o možnostiach ako zachrániť Devínsku Kobylu pred stále sa rozširujúcou výstavbou.

Nekonvenčný človek a spisovateľ Rudolf Sloboda by mal 80 rokov

Portál teraz.sk spomína na rodáka z Devínskej Novej Vsi, spisovateľa Ruda Slobodu pri príležitosti jeho nedožitých 80. narodenín.

Výroba Porsche Cayenne Coupé sa spustila v Bratislave!

Automobilový portál startstop.sk informuje o začatí výroby športového Porsche Cayenne Coupé vo Volkswagene v Devínskej Novej Vsi.

Bory sa rozrastú o ďalšie tri stovky bytov

Jeden a pol roka po spustení predaja prvých bytov v novej bratislavskej štvrti Bory sa dostáva na trh druhá etapa projektu od developera Penta Real Estate. Prinesie 287 bytov a 405 parkovacích miest v deviatich bytových domoch. Priemerná cena mierne prekročila dvetisíc eur za štvorcový meter.

Starosta Záhorskej Bystrice stále zvažuje kandidatúru na primátora

Denník SME informuje, ktorí zo starostov bratislavských mestských častí budú opätovne kandidovať v komunálnych voľbách. Starosta Devínskej Novej Vsi Milan Jambor oznámil, že opätovne kandidovať nebude.

Očakávame v Devínskej Novej Vsi

V sobotu dopoludnia organizuje centrum Bublinka veľkú upratovaciu akciu pre všetkých obyvateľov Devínskej Novej Vsi pod názvom Upracme si Devínsku. No a po veľkom upratovaní si popoludní môžete zájsť na futbalový zápas. Naši futbalisti v nedeľu 22. 4. 2018 prvýkrát v jarnej časti III. futbalovej ligy zvíťazili a to dokonca na pôde súpera. V sobotu sa predstavia doma a dúfajme, že víťazné kopačky budú mať zase obuté. Bližšie podrobnosti o týchto, ale aj o ďalších očakávaných udalostiach sa dozviete v  rubrike „Očakávame“.

Týždeň v Devínskej je aj na facebooku

Ďakujem, že ste si našli čas pozrieť si blog Týždeň v Devínskej. Odporúčam Vám aj stránku Týždeň v Devínskej na facebooku, kde okrem článkov z tohto blogu nájdete aj ďalšie čerstvé informácie týkajúce sa Devínskej Novej Vsi. Stránka má momentálne 205 fanúšikov. V tomto týždni sme prekonali magickú hranicu 200 fanúšikov a pred nami je veľká výzva dosiahnuť čo najskôr tristovku.

S úctou

Ján Žatko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *