FCL VW DNV : PŠC Pezinok 0 : 1 (0 : 0)

FCL VW DNV : PŠC Pezinok
Lolo Moravec

Devínskonovoveským futbalistom sa na jar nedarí. Osobitne v domácom prostredí prehrali v poradí už štvrtý zápas. FCL VW DNV : PŠC Pezinok 0 : 1 (0 : 0). Strata 12 bodov a nelichotivé skóre 0 : 7 z tých stretnutí zrejme nepridáva na hernej pohode a atmosfére v mužstve.

píše: Lolo Moravec

FCL VW DNV : PŠC Pezinok 0 : 1 (0 : 0)

PŠC Pezinok bol síce papierovo slabší súper , ale v predošlom kole prekvapivo remizoval na pôde silného Rohožníka. V Devínskej začal zápas sebavedome a prakticky celú prvú polhodinu mal prevahu v poli, no žiadnu vyloženú šancu si nevypracoval. Lokomotíva sa dopredu veľmi netlačila, hrala so zabezpečenou obranou a spoliehala sa na protiútoky z ktorých však tiež nič nevyťažila a tak sa polčas skončil 0 : 0. Začiatok druhej časti vyšiel lepšie Pezinku, ktorý sa exportným gólom Jakuba Hronca ujal vedenia. Po tomto nepríjemnom momente sa Lokomotíva chytila iniciatívy a zatlačila súpera do defenzívy. V 56. minúte mali devínskonovoveščania výhodu pokutového kopu po faule Borisa Hujberta na Richarda Kačenáka. Marek Neštrák však túto obrovskú príležitosť na vyrovnanie nevyužil. Ani tento okamih neoslabil túžbu domáceho tímu po čo najlepšom výsledku a naďalej pokračoval v tlaku na bránu hostí. Dve príležitosti na vyrovnanie mal Vincent Kopín. V prvom prípade v páde hlavičkoval nad bránu Maluniaka, v druhom tiesnený na hranici päťky už nestačil dôraznejšie zakončiť svoju útočnú akciu . FCL VW DNV : PŠC Pezinok 0 : 1.

Pozápasové hodnotenia

Daniel Federl, tréner PŠC Pezinok

FCL VW DNV : PŠC Pezinok Musím povedať, že paradoxne sme zaznamenali prvú jarnú výhru po zatiaľ najhoršom výkone tejto sezóny. Takto zle sme ešte nehrali. Hrali sme lepší zápas so Slovanom ,prehrali sme ho. Dnes nám to nešlo, neviem či to bolo únavou. Chlapci mali v nohách ťažký zápas z Rohožníka , nehrali sme dobre .

Jozef Balog, tréner FCL DNV

FCL VW DNV : PŠC Pezinok Ten prvý polčas sme boli viac menej takí zaskočení, hrali sme nový herný systém, ktorý sme skúšali len včera. Môžem povedať, že do tej 35. minúty bol súper lepší, ale potom sme už postupne prebrali iniciatívu. Druhý polčas vyznel pre nás, súper dal nádherný gól to je pravda, ale potom sme mali šancu vyrovnať na 1 : 1 z jedenástky, bohužiaľ nedali sme gól .

Zoroslav Smolinský, prezident FCL VW DNV

FCL VW DNV : PŠC Pezinok Je vidno, že tento káder sa momentálne buduje,  aby sme do budúcna vedeli ozaj tú III. ligu obhájiť. Toto mužstvo má veľký potenciál, len musíme chytiť konečne tú nejakú normálnu vlnu. V tomto momente by som ani nehodnotil, že ten výkon bol nejaký zlý, proste tá prehra prišla . Myslím si, že pokiaľ psychicky nastavíme tých chlapcov, tak bude všetko v poriadku .