Devínska Nová Ves od 14. 10. 2019 do 20. 10. 2019

Ján Žatko

Kto sú to laureáti ocenenia Devínskonovoveská holubica Ing. arch. Milan Beláček a PhDr. Jozef Klačka? Poďakovanie zamestnancom Denovy. Hľadá sa nájomca bývalého kina Devín. Viktor Hulík tentoraz v Denníku N. Aj o tom sa dozviete v nasledujúcich riadkoch. Na záver ako obyčajne udalosti, ktoré Devínska Nová Ves očakáva v najbližšom období.

píše: Ján Žatko

Zrušenie omše vo Waitovom lome zarezonovalo

devínskonovoveská holubicaNezmyselný plán na výstavbu parkoviska na terase M. Marečka. Zvýšenie platu starostu. Zrušenie omše vo Waitovom lome. To sú témy, ktoré vás v septembri na blogu Týždeň v Devínskej najviac zaujali. Celkovo si v septembri otvorilo blog Týždeň v Devínskej 5 399 reálnych užívateľov. Počet zobrazení blogu za tento mesiac dosiahol 12 959. A čo vás najviac zaujalo na blogu od začiatku roka? Už od februára neohrozene vedie článok o plánovanej výstavbe Pri rybníku podporenej bývalým starostom Milanom Jamborom.

Laureát ocenenia Devínskonovoveská holubica: Ing. arch. Milan Beláček

devínskonovoveská holubicaVo štvrtok 10. 10. 2019 sa v Istra Centre konalo slávnostné zasadnutie miestneho zastupiteľstva mestskej časti Devínska Nová Ves. Dôvodom bolo odovzdávanie ocenení Devínskonovoveská holubica. Toto nové ocenenie prvýkrát získali štyri osobnosti, ktoré sa významným spôsobom pričinili o rozvoj alebo reprezentáciu Devínskej Novej Vsi. Jedným z nich je aj Ing. arch. Milan Beláček.

Poďakovanie zamestnancom Denovy

devínskonovoveská holubicaPravidelní čitatelia tohto blogu vedia o tom, že som zaviedol tradíciu venovať jubilejným fanúšikom Facebookovej stránky Týždeň v Devínskej fľašu šumivého vína. Keď som však oslovil osemstého fanúšika, zažil som nečakané prekvapenie. Rozhodol sa venovať túto fľašu zamestnancom Denovy ako ocenenie ich práce. Minulý týždeň sa mi konečne podarilo jeho želanie splniť.

Jozef Klačka, laureát ocenenia Devínskonovoveská holubica

devínskonovoveská holubicaPhDr. Jozef Klačka. Útly, skromný osemdesiatnik. Osobnosť celoslovenského významu, rodák z Devínskej Novej Vsi. Historik a archivár, zakladateľ a dlhoročný riaditeľ Ústredného archívu Slovenskej akadémie vied. Do slova a do písmena najväčší expert na dejiny západnej časti Bratislavy. Jeho celoživotnú zanietenú prácu uznala aj Devínska Nová Ves. Ocenenie Devínskonovoveská holubica mu odovzdal vo štvrtok 10. 10. 2019 počas slávnostného zasadnutia miestneho zastupiteľstva mestskej časti Devínska Nová Ves starosta Dárius Krajčír.

Magazín DTV nás informoval o

Čo píšu o nás iní

Kino Devín je na prenájom, nájomca ho má zrekonštruovať

Mestská časť Devínska Nová Ves vyhlásila obchodnú verejnú súťaž na prenájom bývalého kina Devín. Kino Devín chce mestská časť Devínska Nová Ves prenajať na maximálne 20 rokov s možnosťou predĺženia o ďalších päť rokov. Jednou z podmienok prenájmu je aj zrekonštruovanie objektu na vlastné náklady nájomcu minimálne vo výške 200-tisíc eur. Informuje denník SME.

V bratislavských lesoch za päť rokov výrazne znížili ťažbu dreva a zachránili desaťtisíce stromov

Počas piatich rokov od schválenia súboru opatrení na podporu rekreácie v bratislavskom lesoparku znížili ťažbu o takmer dve tretiny a podarilo sa zachrániť približne 30-tisíc stromov. Na území Bratislavy však nehospodári len mesto, ale veľkú časť lesov obhospodaruje štát prostredníctvom podniku Lesy SR. Ochranári kritizujú štát za nešetrnú ťažbu na Devínskej Kobyle alebo v lužných lesoch. Informujú webnoviny.sk.

Energia talentu verzus energia výtvarného média

V bratislavskom múzeu moderného umenia Danubiana vystavuje jubilujúci maliar, grafik, kolážista a kurátor Viktor Hulík. V súlade so svojou myšlienkovou a výtvarnou orientáciou slovné pomenovanie výstavy VARIABILY doplnil údajom v podtitule, ktorý pripomína rovnicu: (74 + 460/28 = 70 VH). Pseudomatematický výraz skrýva „vyčíslenie“ doterajšej činnosti umelca. V hre sú nasledovné údaje z Hulíkovho umeleckého životopisu: 74 = počet samostatných autorských výstav; 460/28 = účasť na kolektívnych výstavách v dvadsiatich ôsmich krajinách; = 70 VH úhrnná časová bilancia jubilujúceho autorského subjektu. Prináša Denník N.

Devínska Nová Ves očakáva

Komisia výstavby a životného prostredia sa opäť bude zaoberať viacerými developerskými projektami v našej mestskej časti. Deti si určite prídu na svoje počas lampionády a dospelí na besede o andských sopkách. Ďalšie podrobnosti sa dozviete ako obyčajne v  rubrike „Očakávame“.

Týždeň v Devínskej je aj na Facebooku

Ďakujem, že ste si našli čas pozrieť si blog Týždeň v Devínskej. Odporúčam Vám aj stránku Týždeň v Devínskej na Facebooku, kde okrem článkov z tohto blogu nájdete aj ďalšie čerstvé informácie týkajúce sa Devínskej Novej Vsi. V súčasnosti má stránka 978 fanúšikov. Pozvite aj Vy svojich priateľov na túto stránku, aby aj oni mali najčerstvejšie informácie o Devínskej Novej Vsi.

Milí čitatelia,

budem veľmi rád, ak mi dáte vedieť, čo Vás na blogu Týždeň v Devínskej najviac zaujalo a aké články Vám v ňom chýbajú. Tak isto privítam, ak sa rozhodnete sami prispieť na blog svojim článkom.

Prajem Vám príjemný týždeň.

Ján Žatko

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *