Developerské projekty opäť na komisii výstavby

Ján Žatko

V stredu 23. 10. 2019 sa od 17.00 uskutoční v sobášnej sieni Vily Košťálová na Novoveskej 17 zasadnutie Komisie výstavby a životného prostredia. Komisia bude posudzovať hlavne developerské projekty pripravované v Devínskej Novej Vsi a tak isto plánovaný projekt nadstavby miestneho úradu. Rokovanie komisie je verejné.

píše: Ján Žatko

Developerské projekty Slnečný vrch I a Slnečný vrch II

Tieto dva developerské projekty dvoch rôznych investorov s podobným názvom a na susediacom území už boli na programe Komisie výstavby a životného prostredia niekoľkokrát. Tentoraz investori predkladajú prepracované návrhy na základe pripomienok komisie aj verejnosti. Tieto dva zámery predpokladajú masívnu výstavbu bytov v dotyku Ulice Jána Jonáša.

developerské projekty
Slnečný vrch II – upravený návrh.

Kaufland Bory

Pripravovaná výstavba predajne Kaufland medzi Hornbachom a Metrom.

developerské projekty
Územie, kde sa pripravuje výstavba Kauflandu.

Zámer výstavby bytových domov Bory Home II

developerské projekty
Vizualizácia projektu Bory Home II.

ALTUM

Zámer výstavby dvoch bytových domov oproti Tescu vedľa predpokladaného projektu Proxenta.

developerské projekty
Vizualizácia projektu ALTUM – dva bytové domy v popredí.

Zámer výstavby – Centrop

Návrh výstavby vedecko-technického centra v blízkosti predajne Metro.

Návrhy nadstavby miestneho úradu Devínska Nová Ves

Vizualizácia návrhu nadstavby miestneho úradu DNV.

Pozvánka a materiály na komisiu

Pozvánku na zasadnutie komisie nájdete na webe mestskej časti Devínska Nová Ves. Na tom istom linku sa dopracujete aj k materiálom predloženým na komisiu. Je to ďalší krok smerom k zlepšovaniu informovanosti občanov. Verejnosť sa tak dopredu môže dozvedieť podrobnosti o tom, o čom bude komisia rokovať. Vďaka za zverejnenie materiálov patrí predsedníčke komisie Beate Janatovej.

Čo v programe komisie nie je

Do programu komisie sa nedostal Plán jesennej výsadby nových stromov a Koncept starostlivosti o zeleň, hoci komisia v septembri žiadala predložiť tieto materiály na najbližšie rokovanie komisie. Tak isto nie je do programu zaradená ani informácia o výsledku ankety o rekonštrukcii terasy na Ulici Milana Marečka a o ďalšom postupe mestskej časti pri príprave tejto rekonštrukcie. Zasadnutie komisie sa uskutoční v stredu 23. 10. 2019 od 17.00 v sobášnej sieni Vily Košťálová na Novoveskej 17. Zasadnutie komisie je verejné.

Súvisiace články

 

4 komentáre k “Developerské projekty opäť na komisii výstavby”

    1. Niekto na komisii vôbec vníma čo a v akom štýle stojí v bezprostrednom okolí ? Niekto vníma tvar a výmeru celého pozemku na ktorom je Úrad a Košťálka a dostatočnú kapacitu na citlivú dostavbu ? Na komisii niekto tuší že dnes to je jednopodlažná stavba a nadstavať ju môže byť sakra statický problém ? Ale všetko je iste technicky možné. A najväčšia záhada je či sa chystá úrad prijať dvojnásobok zamestnancov keď potrebuje dvojnásobok kapacity budovy ? O peniazoch sa radšej ani nebavím. Už len Slnečný vrch I so svojimi mnohými poschodiami popri rodinných domoch, je brutálnejší. Ale veď Doc. Ing.arch…. PhD. iste vie od čoho sa odvíja cena projektových prác. Keby sa aj nestavalo….

  1. Dobrý deň, chcem sa vyjadriť k Slnečnému vrchu, je mi naozaj ľúto majiteľov rodinných domov, ktorých sa dotýka daná výstavba. Tie stavby ich úplne zatienia, časť novej stavby bude postavená na násype a zrejme tie stavby budú vrhať tieň na dané územie s domami, ale tento problém bude aj pri stavbách, ktoré sa budú zakladať pod úrovňou súčasnej cesty, stále sú dosť vysoké. Bývanie v tejto lokalite sa výrazne zmení. No nič moc teda….
    Ešte jedna vec ma tam trápi. Všetky vizualizácie ukazujú na to, že zo Slnečného vrchu sa bude dať napojiť na cestu J.Jonáša iba jedným jediným výjazdom!!!, ktorý je hneď oproti výjazdu z Ľubovníkovej. Niekde som čítal, že súčasťou novej výstavby bude 1000 parkovacích miest. Z rodinných domov a z bytových domov, ktoré tam už stoja sa takmer všetci napájajú na J.Jonáša. V čase špičiek, keď sa tam stretne množstvo áut, si neviem predstaviť ako bude vyzerať napojenie na J.Jonáša z Ľubovníkovej a zo Slnečného vrchu, zvlášť, ak žiadna vizualizácia Slnečného vrchu nerieši tento dopravný uzol. Tá cesta je v tomto mieste úzka a na vizualizáciách nevidím žiadne odbočovacie pruhy, pripájacie pruhy, semafory, jednoducho nič….. Ale to je bežnou praxou developerov, len postaviť stavbu a riešiť dopravný uzol už netreba….

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *