Devínska Nová Ves od 13. 6. 2022

Ján Žatko

33.  ročník Festivalu chorvátskej kultúry sa vydaril. Po dlhom čase bolo zastupiteľstvo naživo. Adoptuj si rodinu. Starostovia zakladajú politickú stranu. Kauza podozrivých poslaneckých koronadotácií sa stále vyšetruje. Aj o týchto témach sa dozviete viac v nasledujúcom článku.

píše: Ján Žatko

Bojíme sa fyzickej účasti občanov na zastupiteľstve?

Vzhľadom na pandemickú situáciu sa väčšina rokovaní miestneho zastupiteľstva DNV v poslednom období konala cez počítač online a tak občania nemali možnosť aktívne sa ich zúčastniť. Pandémia však pominula a aprílové zastupiteľstvo sa opäť konalo iba online. Prečo? Bojíme sa fyzickej účasti občanov na zastupiteľstve? Dokedy sa ešte pred nimi budeme schovávať? (P.S. Super! Dnes (22.6.) konečne zastupiteľstvo naživo.)

Charita DNV: Adoptuj si rodinu

Predstavujeme vám nový projekt podpory konkrétnym rodinám v núdzi na pravidelnej báze. Tentokrát ide o POMOC 5 DEŤOM z rómskej rodiny. Chceme sa sústrediť na zabezpečenie ZDRAVIA, VZDELANIA a JEDLA, nakoľko až potom majú NÁDEJ NA LEPŠIU BUDÚCNOSŤ. Pripravujeme príbeh danej rodiny. Ak by ste mali záujem stať sa PRISPIEVATEĽOM, budeme radi, ak sa nám ozvete a posunieme vám viac informácií.

Pozvánka na zasadnutie miestneho zastupiteľstva

V stredu 22. júna sa bude od 16.00 konať v sobášnej sieni  Vila Košťálová na Novoveskej ulici č. 17 zasadnutie miestneho zastupiteľstva Devínskej Novej Vsi. Po dlhom čase budú poslanci rokovať prezenčne a na zasadnutí sa môžu zúčastniť aj občania. Vystúpenia občanov sú naplánované na 17.00 hod.

Fotografia týždňa

Uplynulý víkend sa v Devínskej Novej Vsi niesol v znamení 33. Festivalu chorvátskej kultúry. Foto: Dominik Martanovič, zdroj FB Devínska Nová Ves – oficiálna stránka.

Magazín DTV nás informoval o

Napísali o nás

O trestnom oznámení na bratislavských poslancov stále nerozhodli

O trestnom oznámení podanom v prípade bratislavských komunálnych poslancov Rastislava Tešoviča, Sone Svoreňovej, Tomáša Korčeka, Radoslava Olekšáka, ktorých spája kauza podozrivých koronadotácií, ešte stále nebolo rozhodnuté. Dôvodom je potreba výsluchu viacerých osôb. Uviedli Bratislavské noviny.

Voľby 2022: Vallov Team Bratislava má konkurenciu, starostovia zakladajú novú stranu

Strana primátora Matúša Valla bude mať v Bratislave v jesenných komunálnych voľbách silnú konkurenciu. Novú stranu zakladajú starostovia niektorých mestských častí. V prípravnom výbore novej strany je starosta mestskej časti Záhorská Bystrica Jozef Krúpa, starosta Dúbravky Martin Zaťovič, starosta Devínskej Novej Vsi Dárius Krajčír, starosta Lamača Lukáš Baňacký, starosta Vajnôr Michal Vlček, starosta Podunajských Biskupíc Zoltán Pék a primátor Stupavy Peter Novisedlák. Informovali Bratislavské noviny.

Podivínka sa túla po okraji Bratislavy, obťažuje miestnych obyvateľov a v bare musela zakročiť polícia

Bývate v Devínskej Novej Vsi? Mali by ste sa mať na pozore pred istou ženou, ktorá sa potuluje po okolí. Zavítala do baru či k okoloidúcim na ulici a každý sa na ňu sťažoval. Žena sa chová agresívne a pre obťažovanie a vyhrážanie musela zakročiť polícia. Podivínka sa na tie isté miesta vracia opakovane. Uviedol web bratislavaden.sk.

Dopravná nehoda v Devínskej Novej Vsi: Polícia hľadá očitých svedkov

Bratislavskí dopravní policajti objasňujú dopravnú nehodu, ktorá sa stala v nedeľu (19. 6.) doobeda na Eisnerovej ulici v Devínskej Novej Vsi. Podľa doterajších informácií doposiaľ neznámy vodič na neznámom vozidle nedal prednosť dvom chodcom. Tí prechádzali cez riadne označený priechod pre chodcov, v dôsledku čoho došlo k zrážke chodcov s vozidlom. Informuje web teraz.sk.

Devínska Nová Ves očakáva

Cez víkend sa uskutoční Valné zhromaždenie Miestneho odboru Matice slovenskej a aj Farský deň. Šrot Park je už opäť otvorený. Ďalšie podrobnosti sa dozviete ako obyčajne v  rubrike „Očakávame“.

Týždeň v Devínskej je aj na Facebooku

Ďakujem, že ste si našli čas pozrieť si blog Týždeň v Devínskej. Odporúčam Vám aj stránku Týždeň v Devínskej na Facebooku, kde okrem článkov z tohto blogu nájdete aj ďalšie čerstvé informácie týkajúce sa Devínskej Novej Vsi. V súčasnosti má stránka 1 269 fanúšikov. Pozvite aj Vy svojich priateľov na túto stránku, aby aj oni mali najčerstvejšie informácie o Devínskej Novej Vsi.

Milí čitatelia,

budem veľmi rád, ak mi dáte vedieť, čo Vás na blogu Týždeň v Devínskej najviac zaujalo a aké články Vám v ňom chýbajú. Tak isto privítam, ak sa rozhodnete sami prispieť na blog svojim článkom.

Prajem Vám príjemný týždeň.

Ján Žatko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *