Devínska Nová Ves od 13. 5. 2019 do 19. 5. 2019

Ján Žatko

Parkovacia politika. Okrem majstrovstiev sveta v hokeji určite najviac diskutovaná téma v Bratislave aj v Devínskej Novej Vsi. Prinášam Vám výsledok hlasovania poslancov miestneho zastupiteľstva v Devínskej Novej Vsi ale aj v ostatných mestských častiach Bratislavy na tému parkovacej politiky. To všetko a ešte čosi viac nájdete v najnovšom newsletteri Týždňa v Devínskej. Na záver ako obyčajne udalosti, ktoré Devínska Nová Ves očakáva v najbližšom období.

píše: Ján Žatko

Ospravedlnenie spoluobčanom aj kolegom

Ján Žatko

Ospravedlnenie poslanca miestneho zastupiteľstva Jána Žatka za oneskorené zverejnenie pozvánky na diskusiu o parkovacej politike a návrhu všeobecne záväzného nariadenia Bratislavy o dočasnom parkovaní motorových vozidiel, ktorý bol témou mimoriadneho rokovania miestneho zastupiteľstva Devínska Nová Ves.

Čo vás najviac zaujalo v apríli

Výročie oslobodenia Devínskej Novej Vsi, veľkonočné tradície a petície iniciované občanmi Kolónie. To sú témy, ktoré vás v apríli na blogu Týždeň v Devínskej najviac zaujali. A čo vás najviac zaujalo na blogu od začiatku roka? Stále jednoznačne vedie plánovaná výstavba Pri rybníku podporená bývalým starostom Milanom Jamborom. Dnes už našťastie neaktuálna.

Devínska podporila parkovaciu politiku s pripomienkami

Poslanci miestneho zastupiteľstva Devínska Nová Ves sa v stredu 15. 5. 2019 zaoberali na mimoriadnom zasadnutí návrhom Všeobecne záväzného nariadenia mesta Bratislavy o dočasnom parkovaní motorových vozidiel. Miestne zastupiteľstvo jednohlasne podporilo navrhovanú parkovaciu politiku s pripomienkami.

FCL VW DNV : ŠK Lozorno 2 : 1 (1 : 1)

V 26. kole III. futbalovej ligy mala Lokomotíva VW DNV za súpera ŠK Lozorno. Lozorno je momentálne v tabuľke predposledné a od posledných Vajnôr ho delia len 4 body, takže potrebujú body ako soľ. Na jar okrem domáceho výbuchu s Rohožníkom 0 : 6 majú na konte väčšinou tesné prehry, no podarilo sa im uhrať remízu s rezervou Slovana Bratislava, Račou, Malackami a vyhrať vo Vajnoroch.

Magazín DTV nás 15. 5. 2019 informoval o

Fotostĺpček šéfredaktora 20/2019

Šéfredaktor portálu ephoto.sk sa zúčastnil akcie “Pozorovanie vtáctva na Devínskej Kobyle”. Spolu s množstvom ďalších birdwatcherov využil príležitosť zistiť, kde hniezdia včelárikovia. Pozrite si zopár záberov, ktoré boli výsledkom jeho poznávania Devínskej Kobyly.

Devínska Nová Ves sa rozhodla pristúpiť k potláčaniu extrémizmu

Devínska Nová Ves sa rozhodla pristúpiť k potláčaniu extrémizmu. Pomôcť jej v tom majú aj nové pravidlá, ktoré zakazujú vypožičať alebo prenajať majetok mesta či mestskej časti na propagáciu extrémistických názorov. Rovnako chce samospráva postupovať aj v prípade propagácie fašizmu či iných hnutí smerujúcich k potláčaniu základných práv a slobôd. Mestská časť čelila v poslednom období kritike, že v jej kultúrnom dome každoročne slávil spolok bývalých československých pohraničníkov prijatie zákona z 50. rokov. Ten umožnil strieľať do utekajúcich ľudí na štátnej hranici pozdĺž železnej opony. Prináša portál Bratislava.dnes24.sk.

Obludné oslavy streľby do ľudí na hraniciach konečne stopli, aj vďaka redaktorke RTVS

Len niekoľko metrov od pamätníka obetí železnej opony sa pravidelne v Istra Centre roky stretávali členovia združenia bývalých veliteľov a príslušníkov československej pohraničnej stráže, aby pri dychovke oslavovali „úspechy“ na hraniciach, a rozdávali si vyznamenania. Po verejnej kritike, ktorú vyvolali reportáže Soni Gyarfášovej, miestne zastupiteľstvo 10.  apríla žiadosť zamietlo a zároveň schválilo „zásady potláčania extrémizmu“, týkajúce sa prenájmu majetku vo vlastníctve alebo v správe mestskej časti Bratislava – Devínska Nová Ves. Čítajte na blogu Denníka N.

Poslanci Starého Mesta odmietli parkovaciu politiku, následne Team Vallo odišiel zo sály

Na utorkovom mimoriadnom zastupiteľstve mestskej časti Bratislava – Staré Mesto poslanci miestneho zastupiteľstva neprijali súhlasné stanovisko k návrhu všeobecne záväzného nariadenia hlavného mesta o dočasnom parkovaní a k dodatku štatútu hlavného mesta. Informujú Bratislavské noviny.

V Dúbravke dali návrhu parkovacej politiky zelenú, vo Vrakuni nie

S vnútromestskými legislatívnymi zmenami, ktoré smerujú k zavedeniu parkovacej politiky v hlavnom meste SR súhlasili v utorok (14. 5.) popoludní poslanci Dúbravky. Mestská časť tak dala zelenú implementácii celomestských parkovacích pravidiel, ktoré navrhuje súčasné vedenie radnice pod vedením primátora Matúša Valla. V mestskej časti Vrakuňa si však vyžiadali poslanci návrh zo strany magistrátu dopracovať, preto ho nateraz nepodporili. Informujú Bratislavské noviny.

Ružinov dáva návrhu parkovacej politiky zelenú, má ale pripomienky

Zavedeniu parkovacej politiky v hlavnom meste dáva zelenú aj bratislavský Ružinov. Vyplýva to z rozhodnutia miestnej komisie dopravy. Na komisiu totiž miestne zastupiteľstvo delegovalo právomoc vypracovať pripomienky k mestskému návrhu všeobecne záväzného nariadenia k parkovacej politike, ktorú chce presadiť bratislavský primátor Matúš Vallo. Informujú Bratislavské noviny.

Vallo o parkovacej politike: Zóny budú len tam, kde je problém zaparkovať

Parkovacia politika opäť rozvírila vášne Bratislavčanov, ale aj cezpoľných, ktorí v meste pravidelne parkujú. Primátor Matúš Vallo preto zverejnil niekoľko podstatných faktov, ktoré by mohli atmosféru upokojiť. Podľa jeho slov sa konkrétna zóna zavedie, až keď budú na základe predchádzajúcich analýz zabezpečené dostatočne parkovacie kapacity pre rezidentov. Informujú Bratislavské noviny.

Petržalka dala návrhu parkovacej politiky zelenú, Nové Mesto nie

Zavedeniu parkovacej politiky v hlavnom meste, ktorú chce presadiť primátor Matúš Vallo, dáva zelenú aj bratislavská Petržalka. O súhlase rozhodli vo štvrtok petržalskí poslanci na mimoriadnom rokovaní miestneho zastupiteľstva. Tí odsúhlasili mestský návrh všeobecne záväzného nariadenia k parkovacej politike a návrh k dodatku štatútu hlavného mesta, avšak s viacerými pripomienkami. Informujú Bratislavské noviny.

Nové Mesto neodsúhlasilo mestský návrh VZN k parkovacej politike

Zavedenie parkovacej politiky v hlavnom meste v takej podobe, ako ju navrhuje súčasné vedenie radnice pod vedením primátora Matúša Valla, neprešlo cez poslancov v bratislavskom Novom Meste. Tí totiž na štvrtkovom (16. 5.) mimoriadnom rokovaní neodsúhlasili mestský návrh všeobecne záväzného nariadenia k parkovacej politike a návrh k dodatku štatútu hlavného mesta. Informujú Bratislavské noviny.

Karlova Ves s návrhom parkovacej politiky súhlasí, pridáva i podnety

Karlova Ves prijala návrh hlavného mesta na všeobecne záväzné nariadenie a zmeny v štatúte Bratislavy, potrebné na zavedenie celomestskej parkovacej politiky. Zároveň iniciovala uzavretie dohody medzi hlavným mestom a mestskou časťou, v ktorej sa má magistrát zaviazať k splneniu pripomienok Karlovej Vsi. Informujú Bratislavské noviny.

Mesto mení niektoré navrhované poplatky za parkovanie – koľko budeme platiť za jedno, dve či tri autá?

Mesto Bratislava mení niektoré navrhované poplatky za parkovanie v regulovaných zónach. Mesto pripúšťa, že sa návrh cien a podmienok parkovacej politiky môže ešte zmeniť. Plánovanú parkovaciu politiku momentálne pripomienkujú mestské časti a od 22. mája bude návrh všeobecne záväzného nariadenia môcť počas desiatich dní oficiálne pripomienkovať aj verejnosť. Informujú Bratislavské noviny.

Podunajské Biskupice neodporučili schváliť mestský návrh parkovacej politiky. Tu sú ich dôvody

Miestne zastupiteľstvo v bratislavských Podunajských Biskupiciach neodporučilo bratislavským mestským poslancom schváliť mestom predložený návrh parkovacej politiky. Mestská časť po hlasovaní mestského zastupiteľstva rozhodne, či počas dvoch rokov pristúpi k parkovacej politike, alebo nie. Informujú Bratislavské noviny.

Parkovacia politika víri vášne aj medzi politikmi. Kollár sa do Valla poriadne pustil

Parkovacia politika primátora Matúša Valla vyvoláva diskusie nielen medzi bežnými občanmi. Kriticky sa na ňu pozerajú aj viacerí poslanci Národnej rady a dlhoroční Bratislavčania. Aj keď priznali, že regulovať počet áut v hlavnom meste je potrebné, na primátorov plán majú viacero podnetov. Informuje portál glob.zoznam.sk. 

Vallo o parkovacej politike: Nevieme to urobiť tak, že všetci budú šťastní. Ale reagujeme na nárast áut

Parkovaciu politiku odmietla Vrakuňa aj Staré Mesto. Primátor hlavného mesta Matúš Vallo v rozhovore pre HN tvrdí, že hľadajú kompromis.

Devínska Nová Ves očakáva

Aj v tomto týždni môžete diskutovať o parkovacej politike s primátorom Bratislavy. Tentoraz v Starej tržnici na Námestí SNP. Futbalistom Devínskej sa v poslednom čase doma darí. V sobotu ich môžete podporiť aj vy. O tom, čo nás počas tohto týždňa čaká, sa dozviete ako obyčajne v  rubrike „Očakávame“.

Týždeň v Devínskej je aj na facebooku

Ďakujem, že ste si našli čas pozrieť si blog Týždeň v Devínskej. Odporúčam Vám aj stránku Týždeň v Devínskej na facebooku, kde okrem článkov z tohto blogu nájdete aj ďalšie čerstvé informácie týkajúce sa Devínskej Novej Vsi. V súčasnosti má stránka 903 fanúšikov. Pozvite aj Vy svojich priateľov na túto stránku, aby aj oni mali najčerstvejšie informácie o Devínskej Novej Vsi.

Milí čitatelia,

budem veľmi rád, ak mi dáte vedieť, čo Vás na blogu Týždeň v Devínskej najviac zaujalo a aké články Vám v ňom chýbajú.

Prajem Vám príjemný týždeň.

Ján Žatko

Jeden komentár k “Devínska Nová Ves od 13. 5. 2019 do 19. 5. 2019”

  1. Chaos aký tu ešte nebol. Ešte nedozneli na DTV spokojné komentáre poslancov na schválenú Vallovu parkovaciu poilitiku a už ju Vallo zmenil. Do 29.05,2019, keď bude u nás „diskusia z verejnosťou“ sa iste dočkáme nejakých parkovacích kotrmelcov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *