FCL VW DNV : ŠK Lozorno 2 : 1 (1 : 1)

Lolo Moravec

V 26. kole III. futbalovej ligy mala Lokomotíva VW DNV za súpera ŠK Lozorno. Lozorno je momentálne v tabuľke predposledné a od posledných Vajnôr ho delia len 4 body, takže potrebujú body ako soľ. Na jar okrem domáceho výbuchu s Rohožníkom 0 : 6 majú na konte väčšinou tesné prehry, no podarilo sa im uhrať remízu s rezervou Slovana Bratislava, Račou, Malackami a vyhrať vo Vajnoroch.

píše: Lolo Moravec

Devínska v domácom prostredí s týmto súperom posledné dve stretnutia vyhrala len tesne 2 : 1. Pred týmto duelom bola však jasným favoritom, o čom hovoril aj priepastný 29 bodový rozdiel v jej prospech.

Zápas mali od začiatku pod kontrolou domáci hráči, ktorým sa darilo zatlačiť hostí na ich polovicu, no vyložené gólové príležitosti si na dlhé minúty nevytvárali. Prvá prišla až prakticky štyri minúty pred koncom polčasu. Vtedy prihrávka Erika Haníka našla na hranici päťky Ivana Betíka, ktorý zavesil loptu pod brvno brány ináč spoľahlivo chytajúceho Ondreja Klempu.

Lozorno
Ivan Betík 1 : 0

Domáci hráči sa však z vedenia dlho netešili. V 45. minúte Aymen Krouma veľmi zle rozohral loptu, ku ktorej sa napokon dostal Milan Erič a pohodlne vyrovnal stav stretnutia na 1 : 1.

Lozorno
Milan Erič 1 : 1.

V druhom polčase mala Lokomotíva o poznanie viacej gólových príležitostí. Dvakrát sa mohol zapísať do streleckej listiny Dávid Žilík a taktiež dve dobré príležitosti mal Želislav Kolárik. Gólové vykúpenie prišlo až 6 minút pred koncom stretnutia, vtedy Želislav Kolárik tesne za hranicou šestnástky rozhodol o osude stretnutia a upravil jeho stav na konečných 2 : 1. FCL VW DNV : ŠK Lozorno 2 : 1 (1 : 1).

Lozorno
Želislav Kolárik 2 : 1.
Lozorno
Gólová radosť.

Lozorno

Hlasy po zápase

Miroslav Kéry, tréner ŠK Lozorno: Na to, že sme dnes prišli v oklieštenej zostave si myslím, že ten zápas nebol zlý a pri troške šťastia sme mohli bod získať, čo som bol sám prekvapený. Pred zápasom som tipoval, že Devínska vyhrá minimálne o štyri o päť gólov, čomu napovedalo postavenie oboch mužstiev v tabuľke. Som z toho trochu prekvapený a zároveň sklamaný, lebo nás delilo málo od toho, aby sme získali ten bod.

Jozef Balog, tréner FCL VW DNV: Prvý polčas sme boli aktívni. Zahodili sme dosť šancí, brankár Lozorna dnes výborne chytal. Keď sme konečne dali vedúci gól, spravili sme takú chybu a nechali súpera ľahko vyrovnať. Cez prestávku som chlapcov nabádal, aby zrýchlili hru. Opačne to robili, vozili tú loptu. Súper hral v hlbokom bloku, my sme sa tam nastavili ako kuželky medzi nich a to bolo celé veľmi zlé. Dnes to nebolo z našej strany dobré, ale sú aj takéto stretnutia. Nakoniec sme to šťastne vyhrali.