Devínska Nová Ves od 12. 9. 2022

Ján Žatko

Hubárska sezóna sa rozbehla. Kandidáti  na starostu, primátora, župana a poslancov sú už zverejnení. Chystá sa modernizácia železničnej trate do Marcheggu. Odborník na britskú kráľovskú rodinu je z Devínskej. Aj o týchto témach sa dozviete viac v nasledujúcom článku.

píše: Ján Žatko
autor kandiduje na starostu DNV

Posledné miestne zastupiteľstvo v tomto volebnom období

V stredu 21. septembra 2022 sa konalo posledné riadne zasadnutie miestneho zastupiteľstva Devínskej Novej Vsi v tomto volebnom období.  Najbližšie riadne zasadnutie miestneho zastupiteľstva sa uskutoční až po komunálnych voľbách.

Voľby starostu a poslancov miestneho zastupiteľstva DNV

V sobotu 29. októbra sa na Slovensku uskutočnia spojené voľby do orgánov samosprávy obcí a voľby do orgánov samosprávnych krajov. Voľby sa budú konať od 07.00 do 20.00. V Devínskej Novej Vsi sa o miesto starostu uchádzajú dvaja kandidáti a o 12 miest v poslaneckom zbore 36 kandidátov.

Voľby primátora Bratislavy a poslanca mestského zastupiteľstva za DNV

V sobotu 29. októbra sa na Slovensku uskutočnia spojené voľby do orgánov samosprávy obcí a voľby do orgánov samosprávnych krajov. Voľby sa budú konať od 07.00 do 20.00. V Devínskej Novej Vsi budeme voliť aj primátora mesta Bratislavy a poslanca zastupujúceho Devínsku Novú Ves v mestskom zastupiteľstve Bratislavy.

Voľby predsedu a poslanca Bratislavského samosprávneho kraja za DNV

V sobotu 29. októbra sa na Slovensku uskutočnia spojené voľby do orgánov samosprávy obcí a voľby do orgánov samosprávnych krajov. Voľby sa budú konať od 07.00 do 20.00. V Devínskej Novej Vsi budeme voliť aj župana, teda predsedu Bratislavského samosprávneho kraja a poslanca zastupujúceho Devínsku Novú Ves v krajskom zastupiteľstve.

Fotografia týždňa

Bez ohľadu na to, či je to masliak alebo suchohríb, hubová sezóna je v plnom prúde. Foto: Roman Matkovčík.

Napísali o nás

Voľby 2022: Starostom Devínskej Novej Vsi chce byť D. Krajčír a J. Žatko

Na post starostu bratislavskej Devínskej Novej Vsi kandidujú v jesenných komunálnych voľbách dvaja oficiálni uchádzači. Sú nimi súčasný šéf miestnej samosprávy Dárius Krajčír a hlavný štátny radca Ján Žatko. Vyplýva to zo zoznamu kandidátov, ktorých zaregistrovala miestna volebná komisia. Informuje bratislava.zoznam.sk.

ÚHP: Modernizácia trate z Devínskej Novej Vsi do Rakúska je návratná

Modernizácia železničnej trate z Devínskej Novej Vsi do Rakúska je vysoko návratná. Druhá koľaj má zmysel až po zvýšení kapacity bratislavskej hlavnej stanice. Vyplýva to z hodnotenia Útvaru hodnoty za peniaze, ktoré sa venuje tomuto projektu. Zverejnil portál teraz.sk.

Zákulisie a pikošky z prostredia kráľovnej Alžbety: O rodine prehovoril royalista Abrahám

Pred pár dňami sa celý svet rozlúčil s kráľovnou Alžbetou II. Čo o jej živote prezradil komentátor britskej kráľovskej rodiny Jakub Abrahám, náš spoluobčan z Devínskej Novej Vsi? Rozhovor s ním zverejnil časopis Plus 7 dní.

Devínska Nová Ves očakáva

Tento týždeň budú zasadať posledné komisie miestneho zastupiteľstva v tomto volebnom období. V sobotu môžete navštíviť Zónu bez peňazí aj Mesiac úcty k starším.  Rozbieha sa aj jesenná potravinová zbierka. Ďalšie podrobnosti sa dozviete ako obyčajne v  rubrike „Očakávame“.

Týždeň v Devínskej je aj na Facebooku

Ďakujem, že ste si našli čas pozrieť si blog Týždeň v Devínskej. Odporúčam Vám aj stránku Týždeň v Devínskej na Facebooku, kde okrem článkov z tohto blogu nájdete aj ďalšie čerstvé informácie týkajúce sa Devínskej Novej Vsi. V súčasnosti má stránka 1 290 fanúšikov. Pozvite aj Vy svojich priateľov na túto stránku, aby aj oni mali najčerstvejšie informácie o Devínskej Novej Vsi.

Milí čitatelia,

budem veľmi rád, ak mi dáte vedieť, čo Vás na blogu Týždeň v Devínskej najviac zaujalo a aké články Vám v ňom chýbajú. Tak isto privítam, ak sa rozhodnete sami prispieť na blog svojim článkom.

Prajem Vám príjemný týždeň.

Ján Žatko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *