Devínska Nová Ves od 11. 6. 2018 do 17. 6. 2018

 

Devínska Nová Ves od 11. 6. 2018
Ján Žatko

Milí čitatelia, prinášam Vám informácie o tom, aká bola Devínska Nová Ves od 11. 6. 2018 do 17. 6. 2018.  Týždeň bol v znamení jubilejného 30. ročníka Festivalu chorvátskej kultúry. V tomto newsletteri nájdete súhrn článkov, ktoré boli uverejnené na blogu Týždeň v Devínskej v uplynulom týždni. Dozviete sa napríklad veľa o histórii organizovaného futbalu v Devínskej Novej Vsi, o tom, že prvý farský deň v Devínskej Novej Vsi sa mimoriadne vydaril ale aj o tom, že terasa na Ulici M. Marečka je  problém, s ktorým si nevie dať rady samospráva už niekoľko volebných období. Okrem toho uvádzam prehľad príspevkov uverejnených v Magazíne DTV a prehľad príspevkoch v iných médiách o DNV. Na záver sa dozviete o udalostiach, ktoré očakávame v Devínskej Novej Vsi v najbližšom období.

píše: Ján Žatko

História futbalového klubu Lokomotíva Devínska Nová Ves

Devínska Nová Ves od 11. 6. 2018Devínskonovoveský organizovaný futbal oslavuje v tomto roku 95. výročie. Ing. Marián Spišiak píše o histórii ale aj súčasnosti futbalu v Devínskej Novej Vsi.

 

Prvý farský deň v Devínskej sa vydaril

Devínska Nová Ves od 11. 6. 2018V nedeľu 10. júna bolo vo dvore F-centra na Istrijskej 4 živo. Rímskokatolícka farnosť v Devínskej Novej Vsi zorganizovala prvý Farský deň. Bol to deň plný zábavy, hier, súťaží, hudby, tanca, spoločných rozhovorov a dobrého jedla a pitia určený pre všetkých devínskonovovešťanov. Prvý farský deň sa vydaril.

Bezmocní Bratislavčania, bezmocní Devínskonovovešťania

Devínska Nová Ves od 11. 6. 2018Presne pred týždňom rozhodol Krajský súd o tom, že všeobecne záväzné nariadenie o zákaze umiestnenia herní v hlavnom meste Bratislave nie je v súlade so zákonom. Prakticky to znamená, že názor 136 tisíc ľudí, ktorí ho vyjadrili podpisom petície Proti hazardu v Bratislave, bol pošliapaný do prachu. Prakticky to znamená, že peniaze prevádzkovateľov herní zvíťazili nad vôľou Bratislavčanov. Kto je za to zodpovedný?

Hlas ľudu, hlas Boží – ale nie v Devínskej

Devínska Nová Ves od 11. 6. 2018Ak bývate v Devínskej Novej Vsi, tak sa Vám určite pri slovách terasa na Milana Marečka naježia všetky chlpy na rukách aj na nohách. Problém, s ktorým si nevedel dať rady bývalý starosta Vladimír Mráz, nerieši ani súčasný starosta Milan Jambor. To naozaj musíme čakať na to, kým terasa nespadne niekomu na hlavu? Aký má na to názor poslankyňa Veronika Veslárová a čo na to hlas ľudu?

Magazín DTV nás 13. 6. 2018 informoval

VIDEO: Petržalské oslavy: Postup do 2. ligy a 120. výročie klubu!

Policajné psy si zmerajú svoje sily na Majstrovstvách Slovenska

Policajné psy od pondelka súťažili na 12. ročníku Majstrovstiev Slovenska. Išlo o majstrovstvá vo výkone policajných psov v špeciálnej kynológii. Psy súťažili od pondelka do piatka 15. 6. 2018 v priestoroch Strednej odbornej školy v Devínskej Novej Vsi.

Táňa Keleová-Vasilková: Bez tolerancie to vo vzťahu nejde

Rozhovor s Táňou Keleovou – Vasilkovou, najúspešnejšou spisovateľkou 21. storočia na Slovensku. Rozprávačka príbehov, ktoré sa stávajú ľuďom okolo nás. Literárny úkaz žijúci dlhé roky v paneláku v Devínskej Novej Vsi.

Pellegrini pripravuje opatrenia pre Volkswagen. Premiér skritizoval pomery na Slovensku

Hospodárske noviny informovali o návšteve premiéra Petra Pellegriniho, ministra hospodárstva Petra Žigu a ministra financií Petra Kažimíra v závode automobilky Volkswagen v Bratislave. Pellegrini túto návštevu odôvodnil tým, že je nevyhnutné tomuto veľkému zamestnávateľovi venovať zvýšenú pozornosť.

Významnú investíciu žiada ďalší developer, Centrop chce stavať pri Volkswagene

Týždenník Trend píše o zámere spoločnosti Centrop vybudovať Výrobno-logistický a technologický park Centrop, ktorý má vyrásť na ploche sto hektárov v priamom susedstve automobilky Volkswagen, na území mestskej časti Záhorská Bystrica.

Významnú investíciu v Bratislave brzdí mesto. Projekt za 400 miliónov stojí niekoľko rokov

Aj hospodárske noviny sa venovali zámere spoločnosti Centrop vybudovať Výrobno-logistický a technologický park Centrop, ktorý má vyrásť na ploche sto hektárov v priamom susedstve automobilky Volkswagen, na území mestskej časti Záhorská Bystrica.

Začína sa sezóna čučoriedok. Viete, kde pri Bratislave nájdete farmu so zdravými fialovými bobuľami?

Spravodajský portál bratislava24.sk informuje o čučoriedkovej farme v Devínskom Jazere, kde na celkovej rozlohe 1 ha pestujú čučoriedku kanadskú viacerých odrôd, od skorých až po neskoré. Na farme sa práve začína zberať prvá úroda. Za 1 kg čerstvých čučoriedok v Devínskom Jazere zaplatíte 8 eur.

Očakávame v Devínskej Novej Vsi

30. ročníkom Festivalu chorvátskej kultúry sa skončila séria „open air“ jarných podujatí v Devínskej Novej Vsi. Budúci týždeň môžete obdivovať v Istra Centre mladých hercov zo Základnej umeleckej školy na Istrijskej ulici. Počas týždňa môžete prevetrať svoje šatníky a prebytočné šatstvo odovzdať v sobotu v F-centre. Uvoľníte si skrine a zároveň urobíte dobrý skutok, pretože vaše nepotrebné šatstvo môže ešte niekomu poslúžiť. No a potom nás už čakajú prázdniny a kultúrne leto. Podrobný program najbližších podujatí nájdete ako vždy v  rubrike „Očakávame“.

Týždeň v Devínskej je aj na facebooku

Ďakujem, že ste si našli čas pozrieť si blog Týždeň v Devínskej. Odporúčam Vám aj stránku Týždeň v Devínskej na facebooku, kde okrem článkov z tohto blogu nájdete aj ďalšie čerstvé informácie týkajúce sa Devínskej Novej Vsi. V súčasnosti má stránka 335 fanúšikov. Pozvite aj svojich priateľov na túto stránku, aby aj oni mali najčerstvejšie informácie o Devínskej Novej Vsi.

Milí čitatelia,

budem veľmi rád, ak mi dáte vedieť, čo Vás na blogu Týždeň v Devínskej najviac zaujalo a aké články Vám v ňom chýbajú.

S úctou

Ján Žatko

 

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *