Hlas ľudu, hlas Boží – ale nie v Devínskej

Hlas ľudu
Ján Žatko

Ak bývate v Devínskej Novej Vsi, tak sa Vám určite pri slovách terasa na Milana Marečka naježia všetky chlpy na rukách aj na nohách. Problém, s ktorým si nevedel dať rady bývalý starosta Vladimír Mráz, nerieši ani súčasný starosta Milan Jambor. To naozaj musíme čakať na to, kým terasa nespadne niekomu na hlavu? Aký má na to názor poslankyňa Veronika Veslárová a čo na to hlas ľudu?

píše: Ján Žatko

Veronika Veslárová bloguje: Terasu na Milana Marečka treba konečne opraviť

Terasa na Milana Marečka je podľa môjho názoru v kritickom stave. Jamy, praskliny a nerovnosti nie sú v tomto úseku ničím zvláštnym. Chodník, ktorý vedie k rampe tejto terasy je značne rozbitý, nebezpečenstvo hrozí, ak sa dostane do tejto škáry malé koliesko či už od kočíka alebo invalidného vozíka.

Hlas ľudu
V. Veslárová: Terasa na ulici Milana Marečka je hanbou Devínskej Novej Vsi.

Na terasu vedú dve rampy. Problém vidím v sklone tejto rampy. Obe rampy sú veľmi strmé, vozičkár sám po nich nevyjde hore, ani nezíde dolu, hrozí mu prevrátenie. Samotná terasa je v takom dezolátnom stave, že treba medzi výmoľmi klučkovať ako na prekážkovej dráhe, taktiež hrozí  riziko poškodenia kočíka alebo invalidného vozíka. Navyše je na paneláku postavené lešenie a okolo samé popadané betónové časti, ktoré nielenže rozbíjajú tento chodník ešte viac, ale je to aj nebezpečné, ak by niekomu takéto prekvapenie pristálo na hlave. Moderné chodníky sú dnes urobené z takých materiálov, aby boli odolné voči snehu, mrazu, posypovej soli alebo nadmerným horúčavám.

Hlas ľudu
V. Veslárová: Jamy, praskliny a nerovnosti nie sú v tomto úseku ničím zvláštnym.

Ak chceme zabezpečiť, aby sa po tejto terase bezpečne pohybovali ľudia, je naozaj načase opraviť chodník na terase a pod ňou nielen z estetického ale predovšetkým z bezpečnostného hľadiska.

Hlas ľudu
V. Veslárová: Obe rampy sú veľmi strmé, navyše v dezolátnom stave.

Premárnená príležitosť

Ak si myslíte, že Veronika Veslárová napísala tieto vety včera, tak ste neuhádli. Sú z jej blogu z novembra 2014. Bolo to práve v čase, keď bola zvolená za poslankyňu miestneho zastupiteľstva. Dnes je rok 2018 a situácia na terase sa nezmenila. Ak áno, tak iba k horšiemu. Je mi ľúto, ale musím to povedať. Poslanci miestneho zastupiteľstva premárnili možnosť zmeniť túto mestskú časť k lepšiemu. Možno nepočúvajú hlas ľudu. Ja viem, oni povedia, to Jambor… Ale nech sa ma nesnažia presvedčiť, že keby im na mestskej časti naozaj záležalo, tak im tu Jambor môže skákať beztrestne po hlave tak, ako to robí dnes. Nech sa ma nesnažia presvedčiť o tom, že sú pred jeho svojvôľou úplne bezradní. Ak je to tak, tak naozaj premárnili dôveru, ktorú im ich voliči dali.

Hlas ľudu, hlas boží

A čo si o tom myslia obyvatelia Devínskej? Čo si o tom myslí hlas ľudu? Nasledujúce vyjadrenia sú z diskusie na facebookovej skupine Devínska Nová Ves z dnešného dňa a naozaj nepotrebujú komentár.

Michal Čurda: V decembri minulého roka som podával podnet (s detailnou fotodokumentáciou) na miestnom úrade ohľadne terasy na ulici Milana Marečka. Bol som aj osobne na komisii (na počudovanie niektorých členov komisie), kde sa môj podnet preberal … Nemenovaná pani v komisii mi prisľúbila že na jar sa už bude terasa opravovať. Dodnes sa nič na terase neudialo !!! Ja len toľko … ak sa blízkej budúcnosti nezačne nič podstatné na terase robiť, čo by viedlo k jej oprave, tak to mienim riešiť mediálne !!!

Andrea Leczkiova Bučuričova: Včera som po dlhej dobe išla tade a teda krútila som snaď všetkým, nielen očami… A hlavne ten ,,bezbariérový pristup“ je v dezolátnom stave..

Rastislav Novak: Celá terasa je v dezolátnom stave .. zase musí na niekoho niečo spadnúť, aby sa rozhýbali … strašný bordel vzniká z odpadávania kúskov stavby.

Ivana Adamuščinová Harajdová: Katastrofa ísť tadiaľ s kočíkom

Rastislav Novak: Aj mne správca bytov na M. Marečka povedal, že vraj je projekt, financie a aj starosta MČ už dal zelenú. Tak tiež čakám, kedy to akože má začať. Len dúfam, že nie v novembri s prvými mrazmi.

Básnik Ďurko: Ale povedala Ti aj, že na ktorú jar?

Lucasik Pešta:  Finančný balík vraj bol vyčlenený aj minulé volebné obdobie, ale starosta má pravdepodobne dôležitejšie veci na starosti, ako sa starať o občanov a mestskú časť pre ktorú bol zvolený…

Andrea Leczkiova Bučuričova: Ešte musí stihnúť to kúpalisko

Iva KollárikováMiško, pred 2 rokmi mi osobne pán starosta povedal, že do roka bude terasa opravená Nemám nič proti tomu, ale mám pocit, že 8 rokov sa v DNV investuje len do škôl a škôlok. Zaujímalo by ma, čo sa napríklad momentálne robí v škôlke na M. Marečka. Už niekoľko týždňov ešte aj v nedeľu ráno od 8:00 sa odtiaľ ozýva búchanie, trieskanie, vŕtanie široko ďaleko.

Lucasik Pešta: Robia ďalšiu triedu, nakoľko kapacitne je to hrôza čo sa škôlok týka. Zrušiť bývalé škôlky bolo ľahko a teraz nemajú kam umiestniť deti

Iva Kolláriková: Bola by som zvedavá, či rodičia tých detí tu majú aj trvalé pobyty a platia tu aj dane. Ale to je len tak mimochodom. Jediná terasa v DNV by mala byť ukážková. V Petržalke ich je niekoľko a postupne ich prerobia. Tu na terase, aj v pasáži je niekoľko nebytových priestorov a nájomcovia platia za prenájom. Zákazníci, teda nielen vlastníci bytov M. Marečka tam chodia. Je najvyšší čas terasu opraviť. Nielen z estetického hľadiska, ale najmä z bezpečnostného. Prečo by som mala ja, ako vlastníčka bytu v dome na terase, prispievať na jej opravu, tak ako minulý rok????

Michal Čurda: Pána starostu „musím sa priznať“ keď vidím tak radšej …. Ten arogantný odporný xicht ….

Rasto Woody Banas: Tu máš terasu a jeho starosti – nestarosti

Hlas ľudu

Michal Čurda: Je mi z neho na zvracanie … Má ten človek vôbec svedomie ?!?!

Rasto Woody Banas: Michal Čurda. Nie. Ale zase má 5 domov a to je viac

Rasto Woody Banas:  „Mr.Džamburka“- kedy bude odovzdávanie funkcie? Prídem pozdraviť  a popriať to najlepšie a hodne zdaru s trestným oznámením ?

Milan Mošať: Miško jedného dňa sa dožiješ. Skončí sa toto volebné obdobie a veci sa pohnú dopredu…
Hlas ľudu
Súčasný stav.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *